Jačmeň v očku

jajanuska
18. jan 2013

Ahojte maminky, chcem sa opýtať ako ste dopadli tie maminky, ktoré už boli zapojené v diskusii v roku 2009 aj 2010 jačmeň v očku , ako to s Vašimi detičkami dopadlo, Momentálne ho má moja dcérka, už mesiac, mastičky bio lampa, vitamín B nepomáhajú. Jačmeň má v očku z vnútra v hornom viečku, nezväčšuje sa ale je tam. Prosím o radu 🙂

malinkaaninka
18. jan 2013

nebola som tu v tej diskusii,ale bola som na očnom vyberať "studený" jačmeň.takže ak sa mi ešte raz spraví,poletím k doktorke a za mnou ohnivá čiara..

jajanuska
autor
19. jan 2013

@malinkaaninka po akom dlhom čase ti ho vybrali? malá ho tam má asi mesiac, neviem či mám šancu že ešte zmizne alebo je nutný zákrok

malinkaaninka
19. jan 2013

ja som ho mala pol centimetra pod spodným viečkom.očná doktorka ho zbadala už ked som stála medzi dvermi.mala som ho cez pol roka kým som pochopila,že nezmizne.ono záleží ako to vyzerá.mohlo by to zmiznuť ak neni uzavretý.mne sa to zaobalilo,bolo to ako gulička.

tyssa
19. jan 2013

ahoj, starsi /mal vtedy 3,5 roka/ ho mal minuly rok v lete, najskor sa mu vyhodil maly, ten do troch dni zmizol, potom vedla vacsi, davala som b komplex, biolampa 3x denne nahrievat, septonex, framykoinova mast, tobrex, 4 x u ocnej, dokonca aj na kramaroch, furt mu to prasklo a ostaval tam ten korienok, takze to zacalo znovu hnisat,.. sme sa trapili 4 mesiace, teraz tam ma malu jazvicku, ale ja som bola uz pomaly na praskoch,proste sa mu muselo to zrniecko dostat von, pod noz by som ho nedala-lebo sa to robi v narkoze, a ani jedna ocna to neodporucila, niekedy to vraj trva aj pol roka, prajem nech vam to prejde co najskor

fergie23
19. jan 2013

ahoj moj drobec mal jačmen minulý rok v lete po 1.mesiaci,ked nemizol tak sme šli k očnej dala mu kvapky a jačmen zmizol až po 2.mesiacoch

anditcc
3. mar 2015

maly mal jacmen 5mesiacov... mali sme optha.fram.,tobradex....kvapky ocuflash....davala som teple obklady, z ocianky, kamilky, teple mlieko..a nic.... potom som mu zacala davat martankoia sirup,tam je aj vitaminB, a cca za mesiac nam jacmen zmizol emoticon

smolo56
23. apr 2015

@malinkaaninka to ti robili ten chirurgicky zakrok ?? bolelo to ?? ako to prebiehalo, dlho to trvalo ??? ja mam tiez ten studeny :(

lia23
23. apr 2015

ja z vlastnej skusenosti viem, ze jačmeň by nemal zachladnúť...preto ak začne bolieť oko, treba zohriať gazu alebo odličovací tampón (ja si ho namočím do horúcej vody) a priložiť na oko, aj niekoľko krát... 🙂vyskúšajte ...🙂

smolo56
23. apr 2015

@lia23 uz ti zachladol, co ti s tym robili

lia23
24. apr 2015

nic mi nerobili, pekne sa mi stratil, nikdy nezachladol...preto vravim ze by nemal zachladnut, pekne ho nahriat, on sa potom sam strati

malinkaaninka
3. máj 2015

@smolo56 robí sa to ambulantne,ale objednali ma.nakvapu do oka anestezu,potom ešte opichajú injekciu.daju lahnuť na stol a narežu kusok a takým ako háčikom na hačkovanie povyberá ten hnis.ja som mala pod okom asi pol cm hrčku.nebolelo to,ale nebolo to príjemné.samotný zákrok tak desať minut.zapatlali to mastičkou potom a pekne sa to zhojilo.a do buducna s jačmenom režem k očnému .-D vela šťastia

smolo56
4. máj 2015

@malinkaaninka dakujem, ved toho sa bojim ze je to neprijemne, no vari tych 10min, vydrzim ☹