Je BMX index pravdivý a je moje dieťa obézne?

maminalucka2014
30. apr 2017

Kto mi vypocita BMX index.
Chlapec vek 3 roky
Vyska 102 cm
Vaha 25 kg
Dakujem

maminalucka2014
autor
5. máj 2017

@ostorha ze dakujeme ❤❤❤

tehula
5. máj 2017

ja podam sedlacky pohlad na vec. s BMI by som sa obsolutne nezaoberala, doteraz som neprisla na to, komu tento index vobec nejaku vypovednu hodnotu da.

Pretoze realita je taka, ze ludia vseobecne su usedenejsi, mame kalorickejsiu stravu, domrdane potraviny a vsetko sa to odraza na stupajucich cislach poctu obeznych ludi. Decka maju kopec vymozenosti, netravia tolko casu vonku a to je fakt, zvacsa sedia na prdeli v skole. Zazili sme aj skolku v Rakusku, kde ucitelky niekedy boli mierne hnile, deti vziat na vychadzku, dvor skolke prerabali dlhsiu dobu a decka zavrete v triedach....dnes uz ich aspon na dvor vyzenu, kde maju preliezky...teraz zijeme vo Svajci a tu kazali detom zabezpecit si nepremokave oblecko, pretoze von sa ide za kazdeho pocasia, iba keby kalamita bola, ale inak vzdy...s detmi chodia raz tyzdene vandrovat do lesa, vtedy treba aj vhodnu obuv, inak vzdy vychadzka alebo na dvore.
Ucia deti, co su a nie su vhodne pokrmy na desiatu.
Jasne, doma kto si ako urobi, tak ma.
Ale, ty musis vediet, ci tvoj maly smeruje k nadvahe, alebo ci ma dost aktivit jedlo vybehat.
Ja si vsimam na detoch, najma ked idu k starym rodicom na dlhsie, ze tam bastia chipsy, cokiny, babkovci by im aj ritou napchali od samej lasky a domov vzdy dojdu uz s naznakmi sunky na bruchu ci silnejsie nohy. Co si budeme klamat. My decka sa snazime apson poriadne na turu zobrat, bezne detske radovanky bike a korcule...a hoci sami konzumujeme mrte sladkosti, neupieram uplne detom, lebo je to pokrytecke, ale vysvetlujem a bastia toho menej ako ja s muzom

Tak ako viem byt sebakriticka a moju nie kazdodennu spokojnost nejdem schovavat za stitne zlazy, a priberanie vekom, ale si priznam, ze nalet na ladnicu sa udial pravidelne tak viem aj uprimne si priznat, ci a z coho mi dieta nabera...A potom je to brutal riesit, keduz sa v skole budu deti smiat, ze tucko a pod a zrazu vsetko zakazovat konzumovat,

tehula
5. máj 2017

k tomu BMI este....vela ludi ma BMI v norme, napriek tomu muzi zvacsa naberu do brucha, pricom prave brusna obezita je zabijakom, robi to zle na srdce
Cize kym rovnake BMI ma niekto, kto to ma rozlozene na riti, muffiny, paze, brucho a niekto, kto ma nohy jak pavuk, ale bandero jak svet, tak ten druhy by sa o to skor mal spamatat a nieco s tym robit, lebo je rizikovejsi na zatrepanie kopytami

maminalucka2014
autor
5. máj 2017

@tehula ahoj tehula vsetko som uz obsirne popisovala davnejsie.aj stravu sladkosti atd. A preco by som mu nemala dat zobrat krv aby som si bola ista a ist na kontroly ci to nie je metabolicka porucha a pod ? Ved budem spokojnejsia nie ? Co si vsetko pisala ved suhlasim ale citala si si nase prispevky ?

maminalucka2014
autor
5. máj 2017

Budem rada ak kazdy kto prida prispevok sa oboznámi s tym co uz som písala. Zbytocne su tu potom prispevky ktore su o tom istom. Ako coca cola, chipsy,,bicykel,,korcule...ved ano tomu rozumiem aj ja...🙈

maminalucka2014
autor
5. máj 2017

Ale tak dakujem aj za tie 😂 aspon vidno kolko mamiciek tu je zdatnych v problematike ma pediatricke vzdelanie a kolko je vyzivovych poradkyn 😀 . Ja vsetkemu rozumiem čo píšete a zdielam tieto rady.

mirkacingel
5. máj 2017

To či je dieťa obézne, by mala vidieť kažá matka či otec a nie sa zaoberať indexmi :D

maminalucka2014
autor
5. máj 2017

Zienky idem dovarit. Chlapci uz idu domov. Prajem Vam pekny piatok a vikend. Uzivajte. My dnes oslavujeme 3 rocky 😇❤❤❤

tehula
5. máj 2017

@maminalucka2014 necitala, prepac. Ale teda pride mi divne temu takuto otvarat, kde sa ides pytat na BMI, presnejsie BMX, cize zjavne ten index ti nie je znamy, tak som chcela zodpovedat, ze na index by som sa vyprdla. A pokial dieta nema hnacky, anemiu, alebo divne stavy po poziti nejakych potravin, by som ziadne odbery neriesila. Ty musis vediet, co doma a kolko a kedy jete.
Ved ti tu nestrkam jedalnicky ani nedavam rady vyzivovej poradkyne.
A by si sa divila, kolko ludi netusi, z coho rit rastie a ozaj ma na mnozstvo mizerny prijem potravy, no energeticke bomby....
Niekto si mysli, ze da decku susene ovocie s orechami miesto lizatka a pritom moze mat vacsiu energ. hodnotu ako rafinovany cukor v mensom mnozstve.

maminalucka2014
autor
5. máj 2017

@tehula ☺ mas pravdu. Vies co problémy nema chory bol 4 x za 3 roky aj to len soplik. Tu krv radšej chcem bydem istejšia. Idem sa venovat chlapcom ahooooojjj

ostorha
5. máj 2017

@dai Mna neries,mna nevyprovokujes som v nirvane ,he he he .Hovorim to obrazne aby si pochopila,vsak som pisala ze obdivujem a idem sa ucit od zakladatelky jej pokojnej povahe.

0silvia0
5. máj 2017

@ostorha ty si ešte v lepšom nadhľadovom leveli ako zakladateľka 👍

ostorha
5. máj 2017

@0silvia0 Tak bavim formu sak uz ked som v tom virtuálnom svete,ale dosiahnut tu nirvanu bude pre mna masaker ja som taky chulligan v svojej podstate.

0silvia0
5. máj 2017

@ostorha no veď ja to na tvojich reakciách vidím (že si chuligán vo svojej podstate) a páči sa mi tvoj postoj🙂

dai
5. máj 2017

@ostorha neriesim ta... vklude rozdavaj svoje super rady s nadhladom a nirvanou... som si precitala v inej teme aka si supermatka tak urcite vies vsetko😉

ostorha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
5. máj 2017

@marcelatje ja deti nepoznam ziadne a ani dospeleho...zial....a to by som ich mala brat od marca do konca oktobra..

tehula
5. máj 2017

@sense ja berem aerius, aj dcera a nepriberame ani nie sme z toho hladnejsi. V zime ho neuzivame, v CH sa nam polepsilo z hladiska alergii a jedli sme rovnako ci sme ho uzivali, ci nie

dai
5. máj 2017

@ostorha otvorila som si jednu temu ktora ma zaujala a do ktorej som prispievala, kedze mam dieta v danom veku - myslim ze to bolo nieco o tretiakovi - a tam si pisala o tom ako vsetko super robis... slidilkovanie je urcete to posledne co ja tu robim😉 otvaram zasadne len temy ktore ma zaujmu... cize len zhoda nahod🙂

sense
5. máj 2017

@tehula no mn eje jedno ci svajciarsko ci slovensko u mna je to na rovnako vsade...to je asi na predpis ze ten aerius? lebo xyzal pri predpisal tunajsi lekar.... ako ja nepriberam pokial neulietavam na strave ale hladna som , i ked neviem ci je to skor z liekov na alergiu alebo na stitnu zlazu alebo z toho ze velmi skoro vstavam a je to aj unavou....

...apropo k desiatam dostali ste zo skoly co dieta moze a nemoze na desiatu? Lebo nasa pojde teraz od augusta, kedze mala v aprily 4 roky a ze ani banan nesmu, ako nieze by ich jedla ale ten zoznam mi pride dost jednostranny....

ostorha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehula
5. máj 2017

@sense no dcere aj muzovi je tu podstatne lepsie, mne sa trochu stav kvoli inym veciam zhorsil co sa kaslu tyka. Aerius je na predpis, ale ja si to zo Slovenska vozim, lebo pocula som od kolegov, ze tu Zyrtec supne obvodak na sennu nadchu a to ma inu ucinnu latku.
cize frcime dalej na aeriusoch.

Ano, dostali take obrazkove zoznamy typu, ze nemas kinder country dietatu balit, ale banan nezakazovali, ale pamatam, ze niektore baby to riesili, ze im kvoli zubom zakazuju
Moje maju banan pomaly kazdy den na desiatu pribaleny. pravidelne k nim chodi tetus hovorit o dentalnej hygiene a checkuje, ako si umyvaju zuby. V Horte im kefky zriadili a po obede si vsetci povinne tam cistia zuby ale nezakazovali nam nic v jause

marcelatje
5. máj 2017

@tehula neziaduci ucinok sa prejavit moze ale nemusi...

marcelatje
5. máj 2017

@sense co znamena ze ziadne deti nepoznas? Myslis take u ktorych sa prejavili neziaduce ucinky liekov? To je super. Bohuzial su aj taki ktori tolko stastia nemali

sense
5. máj 2017

@marcelatje nie ziadne ktmaju alergiu co je v dnesnej dobe pomaly vynimocnost...

marcelatje
5. máj 2017

@sense to teda je 🤔

ostorha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
5. máj 2017

@ostorha na to, ze si na konovi kratko si sa velmi rychlo zorientovala☺

dai
6. máj 2017

@ostorha ty si tak mudra ako radio🙂 ty ze si na seba nakudala? Jemine... v tej teme o 3tuakoch si sa vystatovala aka je tvoja dcera mega mudra a vy ako ste pojedli rozum sveta... normalne s tym tvojim chuliganstvom si smiesna🙂 nereagovala som uz na teba lebo som si vsimla ze v kazdej teme inak tocis a tvoj primarny nazor je ze netreba nic riesit- dieta obezne? Kaslat nato... dieta ma problemy v skole? Naco skolu ked v lesiku za domom sa nauci omnohi viac ako vo vsetkych skolach na svete... a jasne - tym ze o sebe pises ze si tupelo tak mozes napisat co chces a typy ako tu silvia ti este zatlieskaju🙂 si kratko na konovi ale zacinas sa radit tiez niekam - netvrdila by som ze je to prave skupinka zenovych zien ktore si tu chodia citat😉

ostorha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz