Je môj syn podľa vás pozadu?

31. aug 2022

Ahojte, chcela by som vediet nazory skusenejsich mamiciek. Moj syncek ma 17 mesiacov. Pred chvilkou som videla syna soni skoncovej na instagrame 😅 a jej syncek ma cca o 2 tyzdne viac, ako moj. A jej syncek krasne papal lyzickou jogurt, a este ked sa ho opytali, ci chuti, tak povedal ano. No... Moj neje napriklad sam, teraz uz ani chlieb, kedze sa zacal s nimi hrat. Nepostavi vezu z kociek, skor ho bura. Nema rad vkladacky, teda vyberie, ale naspat uz nie... Celkovo tie rozumne hracky nechce. Nepije sam z pohara. Nechodil v 9 mesiacoch ale az v 14.

Ale, je velmi priatelsky, komunikativny, od 2 mesiacoch zaspi sam. Teraz sme v takej faze, ze mi cez den spi 3 hodiny, a na noc komplet. Netreba ho uspavat. Vypije si sam mliecko, da si dudel a zaspi. V noci ked sa zobudi na vodu, tak ma flasku v postielke, odpije si, da si naspat cumlik a spi dalej. Co sa tyka hraciek, tak ma rad auticka a vsetko co vie pred sebou tlacit, velmi rad pocuva ked citam, teda sedi vedla mna, na vsetko v knizke ukazuje, teda co sa mu paci. Vydrzi mi pri knizke sediet aj hodinu. Ked vidi vonku zvieratko nejake, tak hned napodobnuje ich zvuky a ukazuje na nich. Na macku mnau, na hava hav... Rybku, konika. Alebo mame doma maleho konika (hracku), zoberie si ho do ruky a hra sa s snim, teda opakuje konika a chodi s nim. Alebo da pit medvedikovi z pohara.

Co sa tyka rozpravania, tak po nas opakuje, co sa mu chce a sleduje velmi moje pery a snazi sa napodobnovat. Su slova, ktore som uz davno pocula, su slova, ktore opakuje 1 den fest a potom ho vystrieda nieco ine. Mne satel hovori mama, povie aj nejake ine: apa, pápá, jó (po slovensky dobre), mnau, hav, jeej, mnam, keke (krstna mama), baba, kuka (smetny kos), nie - ukazuje hlavou, ale sem tam aj povie.

Nevadi, ze meskame s tym papanim a pitim? A s tymi hrackami (vkladacky, kocky a tieto edukacne). Sice meskali sme aj s tym chodenim.. Ale zas vie podla mna ine, ktore ine deti nevedia. Napriklad spinkanie a ta pozornost pri knihe.

Joj, tak nerada porovnavam, ale tak co uz... 🤦🏻‍♀️

snehulak77
31. aug 2022

Ahoj. No, môj synček ma 15 mesiacov, nerobí ani polovicu z toho co ten tvoj a mala som pocit, že je oka 🙈🙈
Máš šikovného synčeka 😉😉

januska12323
31. aug 2022

Niektoré deti sa nechajú kŕmiť ešte aj v materskej škole, to fakt nie je nič čo by mal v 17 m ovládať dokonalo.

zooeynka
31. aug 2022

...vobec ste nemeskali ani s chodenim. Mas uplne normalne, sikovne dieta.

katkaseiner
31. aug 2022

neporovnavaj... mas zdrave dieta... niektore uz v roku a pol rozprava, dalsie este v 3 rokoch nepovie nic... skutocne nerob si vrasky...
A to spinkanie... to ti poviem ze moj az vo veku 5 rokov zacal prespavat noc... 😉 a viem naisto ze nie je a nebol pozadu...

aceris
31. aug 2022

nechapem na co si zeny robia z takychto veci vrasky😅 Ale ked len nad tymto maju cas uvazovat. Tak je to super. 🙈
Nelam si hlavu a uzivaj si dieta. Vsetko sa nauci v spravny cas. Nemas dovod na obavu, ze by zaostaval.

zuzana76
31. aug 2022

asi hovorite po madarsky, z tych slov, ktore si spomenula, dvojjazycne deti zacinaju rozpravat ovela neskor a aj vyvin moze byt pomalsi

aceris
31. aug 2022

a este doplnim. Pozor do nicoho dieta nenut. Cim viac budes dieta do niecoho tlacit, tym neskor to zacne ovladat. Kazde dieta je na volaco ine stavane. Ak denne za nim behas s vkladackami a snazis sa ho naucit co s tym, necakaj ze to zacne robit. Skor to len odhodi prec😅

simona20201309
31. aug 2022

Prepáč, ale mne to príde, že chceš počuť,,tvoj syn je šikovnejší ako syn Soni Skoncovej".
Mne jej syna ukázala asi raz jedna známa, takže ani neviem kto to vlastne je. Tu sa to krásne ukazuje, aká je drbnuta, že svoje vlastné dieťa takto dobrovoľne verejné propaguje na nejakej sociálnej sieti....
Tie matky nie sú normálne. Musia si liečiť nejaký komplex, alebo ja už fakt neviem.
K téme.... nevieš co sa dava na internet??? Len to naj! Natočené možno na 10x kým im vyšiel ten správny záber.
Ako to môžeš sledovať? Kašli na nejaké cudzie deti a radšej sa opýtaj obvodnej lekárky, či napreduje ako má. Alebo jej rovno ukaz video, a povedz, ze tvoj toto ešte nevie...

luccija
31. aug 2022

Je sikovny neporovnavaj ho...mozno ho vkladacky a ine veci nezaujimaju.Su deti v takom veku, ktore so vsetkym len trieskaju a nebavi ich nic len ihrisko...

dzina007
31. aug 2022

tvoj syn je uplne ok...

a ja som fakt rada ze nemam insta a neviem kto je Sona Skoncova ci ako... 😀

stale si treba uvedomit ze na na insta sa davju len tie pekne fotky... co kto dokaze... nedava sa tam to co nevychadza alebo co ludia ci deti nevedia.... takze nieje dobre sa porovnavat... 🙂

autor
31. aug 2022

Diky maminky! ❤️ Takze nemusi este jest sam, a tieto srandy. No a tie hracky.... Zbytocne kupovat. Skor sa pohra s metlou, ako s nejakymi kockami. 😅

lucka_ke
31. aug 2022

môj napr. v tomto veku rozpoznával farby (na kockách), ale sám sa nenajedol a chodiť tiež začal až v 14 mesiacoch, neboj všetko príde postupne, venuj sa mu aj naďalej a uvidíš pokroky

stvura
31. aug 2022

mas uplne normalne bezne dieta - absolutne sa tym nezatazuj...apropo, moj chodil ako 9,5mesacny (uplne sam) a teraz v 10r mi konecne ukazal ze si vie viazat snurky (doteraz ich akoze nevedel viazat/nepodarilo sa mu/nechcel nosit topanky na viazanie) - takze kazde vie nieco ine a je v inom sikovnejsie...bud rada ze je zdravy a pekne sa vyvija

h2
31. aug 2022

Ani som to nedočítala. Prestaň sledovať iné deti na Instagrame. Nikto nedá na Instagram, ako jeho dieťa nevie jesť, celé sa zašpiní a neodpovedá na otázky. Každý tam dá len to, čo sa jeho dieťaťu podarí. A aj mimo Instagramu, neporovnávaj svoje dieťa s inými. Keby bol pozadu, doktorka by ti to povedala.

zorkahorka
31. aug 2022

Mate normalne dieta. Kazde je ine. Moj druhy syn (22m) sa hral s vkladackami cosi po roku, uz niekolko mesiavov vie papat lyzickou sam, pije dlho z pohara, chodit zacal v 11m. Prvy syn to v jeho veku nevedel 🙂

katkaseiner
31. aug 2022

@zuzana76 neviem ci je to pravda, moje obe deti vyrastali v slovensko madarskej rodine, oboma jazykmi sme na nich hovorili od narodenia a od jeden a pol roka melu oba jazyky... cize to nebude asi tak uplne pravidlo ze dvojjazycne deti neskor hovoria...

zuzana76
31. aug 2022

@katkaseiner samozrejme že nemusí, ale často to tak je, moja neter Slovensko španielsky a začala až v troch rokoch rozprávať

zuzana76
31. aug 2022

@katkaseiner štatisticky sa ukazuje, že bilingválne deti začínajú rozprávať o niečo neskôr

autor
31. aug 2022

@zuzana76 my s nim nehovorime po slovensky zatial vobec. Jedine co pocuje vonku na ihrisku alebo ked pride kamoska s malym. Akonahle mi zacne rozpravat po madarsky, tak zacnem slovencinu. V skolke sa nauci, aj my sme sa naucili. 🙏🏼

autor
31. aug 2022

@lucka_ke
@stvura
@h2
@zorkahorka
@katkaseiner dakujem . Popravde som bola zvedava na skusene maminy. ❤️ Snazim sa neporovnavat veru, ale niekedy je to tazke. Ved viete. 😅

zuzana76
31. aug 2022

V každom prípade je úplne normálne ak reč začne nabiehať až okolo druhého roku

katkaseiner
31. aug 2022

@zuzana76 tak tu su moji teda uplne mimo...

negymama
31. aug 2022

nechodil v 9 mesiacoch ale az v 14stich... " coze? chodza v 9 mesiacoch je skor predcasna ako bezna, navyse takto skoro chodiace deti casto malo stvornozkuju, co je na vyvoj lepsie ako sama chodza.

a dalsie veci som len prebehla... mas uplne normalne zdrave dieta. Ja mam 4 deti, vsetky mali uplne ine tempo vyvoja, jedna dcera totalne zaostavala mimo vsetkych tabuliek, starsi syn bol zase taky spokojny neambiciozny trulko odmala, co by sa on snazil, vsak nastavim ruky nohy, hadam ma dakto oblecie a nakrmi.

Pointa? su uz vsetci velki hubati tinedzeri, najmladsi ma 11rokov... a vsetci vyrastli na nromalne sikovne bystre deti a neverim, ze nestranny pozorovatel by teraz vedel odhadnut, ktore z nich zaostavalo a ktore bolo popredu.

autor
31. aug 2022

@negymama jej, dakujem Ti! Toto som potrebovala vediet. ❤️