Je to hypertonus?

21. jan 2023

Ahojte, mám 7 mesačného syna. Občas večer chytí také stavy že sa mu nijako nedarí zaspinkat, už je unavený zavrie oči, ale ako keby si nevedel ukludnit ruky a nohy a vkuse snimi hádže, začne sa prehybat do luku a mrnčí. Potom keď po niekoľkých hodinách horko ťažko zaspí, po pol hodine začne zo spánku strašne plakať, úplne vrieskat, akoby ho niečo bolelo, ale stále spí, nevie sa prebrať, vtedy ho musime zobudiť, nosiť na rukach, rozprávať na neho.. Trochu sa ukludni, znova uspať.. A potom už spinka pekne... Napadol ma hypertonus, lenže on to má len raz za dva týždne, niekedy aj 3 týždne nič a potom 1 deň toto... Je kojený, mohlo by to byt len z bolesti bruška? Lekar sa nejako nevyjadril..

pribinak
21. jan 2023

Hypertonus je o svaloch, zvýšený svalovy tonus. Čo to má s tým že nevie zaspinkat?
Nerozumiem tomu ..,

drake122
21. jan 2023

Nie hypertonus.

autor
21. jan 2023

To ma napadlo lebo jeho z toho zaspavania vyrušuje to že mu hádžu ruky, nohy, napina sa a to vystieranie do luku...

a_andrejka4
21. jan 2023

S najvacsou pravdepodobnostou ked sa prehyba do luku ho boli bruško

pribinak
21. jan 2023

Všetky zdravé deti sa hýbu, hýbu rukami a nohami, nemizes čakať o 7 mesačného že bude ležať ako novorodenec

Ale to vystieranie a prehybanie do luku môže byt bolesť bruško či reflux

euka210
21. jan 2023

Pridavam sa...prehybanie do luku...bolest bruska

vahcaac
25. jan 2023

Ahoj. Vyššie zjavne nepochopili že si nespájaš hypertonus s tým že dieťa nechce spat. Keď dieťa place, je prehybanie normálne. A keď nabudúce bude mať ten plač zo spánku, tak ho nebuď. Drž ho za ruku a čakaj kým prestane plakať. Moj syn to mal a veľa som si o tom čítala, dieťa ktoré place zo spánku sa nemá zobúdzať. Je potom ešte viac zmetené

autor
26. jan 2023

@vahcaac ďakujem pekne, a tiež vám plakal tak strašne ako keby ho niečo bolelo? Najprv som sa ho snažila nezobudiť, dala som si ho na ruky a kolisala ale neprestával tak som ho zobudila.

vahcaac
26. jan 2023

Áno, úplne tak lutostivy plač, ale fakt ho nabudúce nebuď 🙂

autor
26. jan 2023

@vahcaac ďakujem, a ešte sa opýtam.. Prešlo to potom? Keď bolo dieťatko väčšie?

vahcaac
26. jan 2023

Mal to veľmi intenzívne okolo 4-5. Mesiacu. Teraz má 10 a už to takmer vymizlo