Je to intolerancia laktózy alebo koliky?

evuska1518
7. okt 2018

Dobrý deň, mám 5 týždňového synčeka. Od 2 týždňa má silné kŕče v brušku, trvajú 24hodin denne v cca 10minutovych intervaloch. Nemôže spávať, budí sa na kŕče. Stolicu má v každej plienke aj vetry má v poriadku. Doktor nám dal už x kvapiek, cez Infacol, Espumisan a Coliprev. Vraj sú to koliky a máme vydrzat. Intoleranciu laktózy hneď vylucili, ale testy mu nerobili.Má s tým niekto skúsenosti?pripadne s kvapkami Coliprev? Po akom čase zabrali?už sme zúfalí...

lubik87
7. okt 2018

@evuska1518 skúšala si aj masírovať krémom pupík? Alergia sa prejavuje aj inak ako len bolesťami , ale keď niesi spokojná daj robiť testy...negrcká ti ? Čo pije ? Materské alebo umelé ?

evuska1518
autor
7. okt 2018

@lubik87 skúšala som masáže, cvičenia, dokonca aj rúrku.grcka, ale vždy len pri tých kŕčoch.a pije materské mlieko...všetci hneď diagnostikujú koliky, ale nie je možné aby mal 24hodin denne bolesti.

evittam
7. okt 2018

@evuska1518 Ak dávaš Vigantol, skus vysadit.

lubik87
7. okt 2018

@evuska1518 počuj a nemôže to byť reflux ? U dcérky sa to takto prejavovalo. Vyskúšaj dať na lyžičke alebo striekačkou nutriton je to na zahusťovanie mliecka aby sa nevracalo ..u malej to.zabralo...nehovorím , že bola hneď v pohode ale bolo to podstatne lepšie . Alebo ešte sú kvapky gastrotuss tiež na reflux. A ešte ma.napadlo ak papa vigantol zmeň značku vitamínu D možno aj to bude problém.

lucik194
7. okt 2018

vyskusaj skupinu alergia BKM a intolerancia laktozy, moznoze ma alergiu, skus sa tam opytat bab co deti maju alergiu ako sa im zacala u babatiek prejavovat alergia.
ma aj reflux?
moja starsia 9 r. ma intoleranciu (nastastie len tu) nema alergiu na BKM.... a reflux mala diagnostikovany hned v 2-3 mesiacoch

annouchka
7. okt 2018

Moj malý mával takto koliky , žiadne že určitá hodina on ich mal celé dni celé noci . Vyžiadala som si gastro lebo som neverila že toto je kolika .
Ale nakoniec sme nešli keďže vďaka Bohu mu pomohol nakoniec Sab simplex a coliprev v každom jednom papani. Nehovorím že to bolo super ale aj si konečne pospinkal a nemal také caste bolesti. Určite skús aj kúpeľ v teplej vodičke,pupik krém veľa masírovať ,poloha na brušku bola tiež super
Držím palce a malinkému prajem rýchlu ulavu

iveta143
7. okt 2018

moja mala tiez koliky,stale v rovnaku hodinu to zacalo a trvalo to hocikedy aj 6 hodin nepretrziteho kriku,placu...v 4 mesiacoh to vymizlo akosi same ani neviem ako...teraz v 3 rokoch jej zistili alergiu na BKM a intoleranciu laktozy...vracala,bolelo brusko,mala vyrazky...tak u maleho babatka je to tazke zistit...neviem ci robia testy aj takto malym babatkam

evuska1518
autor
7. okt 2018

@evittam dávam jamieson, a tieto bolesti začali ešte pred nasadením vitamínu D

evuska1518
autor
7. okt 2018

Vyskúšam ten nutriton na reflux, lebo už sme skúšali ozaj všetko a nič nezaberá...sme z toho úplne nestastni

lubik87
7. okt 2018

@evuska1518 vyskúšaj ..u nás ešte pomohlo hojdanie v prenosnej vaničke .. stále nejaký pohyb. Kúpila som aj šatku , ale nevedela som do nej malú uložiť , prišla mi stále strašne popučená. Čiže cez deň som hovby spravila lebo drobec len na rukách alebo kočíkovať...prajem nech Vám to čím skôr vymizne. Inak my sme z materského mlieka prešli na ar Nutrilon a zrazu bolo všetko vporiadku...neviem či to bolo mojím mliekom alebo jej trávenie sa polepšilo...tým ti určite nechcem povedať aby ste sa nedojčili...ja som ju zo zdravotných dôvodov nemohla 3 týždne dojčiť a mlieko čo tieklo prúdom sa stratilo a malá nechcela už naspäť prso .ani odsávanie nepomohlo...

malinajahoda
7. okt 2018

@evuska1518 od 5 týždňa máme reflux. A od pôrodnice koliky boli. Také 4 mesiace Nutrilon AR a k tomu Infacol ale o Espumisan l alebo Sab Simplex. Katastrofaaa. Vymenili sme aj mlieko aj kvapky. Beba AR a Coliprev. Obrat o 100 stupňov. Také 3 dni až týždeň. Nepomahali ani už spomenuté 3 kvapky ani masáž a nahrievanie bruška a ani cvičenie s nožičkami. Od začiatku Biogaia a Vigantol. Aké mlieko pijete?

evuska1518
autor
8. okt 2018

@annouchka mozem sa spýtať, to ste dávali oboje kvapky naraz pri každom kojeni? Lebo mne kázali v nemocnici espumisan pri každom kojeni a Coliprev 4x denne

evuska1518
autor
8. okt 2018

Ja som si kúpila manducu, ale nechce v nej byť, iba nosiť na rukách. Čo sa týka UM zvažovala som to, ale malý mi nechce dudlik ani flasku, vždy sa mi pogrcka a nič nepotiahne.

annouchka
8. okt 2018

@evuska1518 ja som mala malého na UM ale áno naraz,tak zas kázali mne ale koľko kvapiek si už nepamätám. Určite skúste dávať naraz a niekedy ma espumisan práve opačný efekt liečby. Nejakému dieťatku pomozu a inému naopak stav zhoršia. Takto mi to teda vraveli aj v lekárni aj dr.

gogo123
8. okt 2018

@evuska1518 urcite trvaj na odberoch. Alebo sa popytaj na gastro. Moj maly ma alergiu na BKM aj intoleranciu laktozy. Kojila som, ale laktoza je aj v materskom mlieku. Nepila som nic mliecne. Coliprev stiepi mliecny cukor. A rovnako to moze byt aj reflux. Na ktory je gastrotuss.

misenaf
23. máj 2019

@evuska1518 zdravim,ako ste nakoniec dopadli,boli.ste na gastro?aj mol.maly ma krce 24 hod.je nekludny aj.po.vykakaki aj pred no vkuse...

elizita
23. máj 2019

@misenaf mojej pomohli probiotika.. bol to ako maly zazrak, ked som jej ich nasadila

evuska1518
autor
23. máj 2019

@misenaf dobrý deň, nepomohlo vôbec nič, žiadne probiotika, llieky, jednoducho nič. Momentálne má skoro 9 mesiacov, a v noci býva stále nekludny. Cez deň všetko v poriadku, e v noci sa stále budi prehadzuje, presne ako keď mával tie kŕče.

iveta143
23. máj 2019

@evuska1518 moja mavala koliky do 4 mesiaca.vzdy to zacalo o tom istom case. A doslova prevrieskala aj 6 hodin v kuse. Po 4 mesiacoch to vymizlo ani neviem jak. Nemoze byt v tomto veku nekludny uz zo zubkov?

misenaf
24. máj 2019

@elizita ake probiotika ste nasadili?my probiofix

misenaf
24. máj 2019

@evuska1518 aj ste boli na gastre?

elizita
24. máj 2019

@misenaf aj my

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz