Je to podľa vás piata choroba?

kristi555
25. feb 2018

Ahojte, prosim vas, ak dieta malo dva dni horucku, na 4.den sa v priebehu 10 minut vysypalo na licach (presne ako poprhlenie zihlavou) a po podani fenistilu to vsetko uplne preslo... v noci sa pupence objavili znovu, uz aj na stehnach a do rana to zase vsetko zmizlo... odvtedy sa pupence v priebehu dna v malom mnozstve objavuju a same miznu..... moze to byt podla vas 5 choroba? Bojim sa lebo som tehotna...Mate podobnu skusenost? Dakujem za kazdu odpoved

mummy01
25. feb 2018

Skor siesta to bude

bleblu
25. feb 2018

Nam sa vyrazky neobjavovali a nemizli a vysyp nevyzeral ako zihlavka. Toto bude nieco ine

dlucy
25. feb 2018

Skor alergicka reakcia na nieco co papalo..

dadica
25. feb 2018

Ja už som tu minule písala, moje dve deti mali 5. chorobu, aj muž- ani jeden nemal teplotu, pár dní pred výsypom, len únava a "boleli malú nohy", potom typický výsyp na tvári a postupne na nohách, rukách a chrbáte. Boli sme aj u dr., tá nám tiež hovorila, že piata choroba je bez teploty, výsyp bol a potom postupne ustupoval, až úplne zmizol.

janamexico
25. feb 2018

@dadica my sme mali siestu chorobu tak sa to vola a su aj teploty pri tom ly sme mali 3 dni 39 potom vysip najprv dlane chodidla cele hrdlo pery uska ritka po tyzdny to bolo fuc kupali sme v hypermangane a natiwralu tekutym pudrom po mesiaci sa zacne osupavat kozicka kde boli pluzgieriky ja som bola v tedy v 4 mesaci tehu a nic som nechitila nastasie ☺

soldi
25. feb 2018

@janamexico to bola ruky nohy usta, nie siesta

soldi
25. feb 2018

@mummy01 pri siestej nebyva vysyp na licach, pri siestej ide od slabin postupne hore, byva poza usi ale na licach nie, to je typicke pre piatu

soldi
25. feb 2018

@dlucy pri alergickej reakcii nebyvaju vysoke horucky, ale moze byt viroza a po nej vysyp, telo je oslabene, citlivejsie

soldi
25. feb 2018

@kristi555 nemusis sa bat, virozy su nebezpecne hlavne v prvom trimestri, je to pravdepodobne len niektora detska vysypova choroba, ak si si nie ista, porad sa s dr.

janula2511
28. apr 2021

Ako dlho trval vysyp na tele pri 5 a 6 chorobe?