Je to šarlach alebo alergia na penicilín?

kepassa
15. mar 2013

maminy co si o tom myslite cela som z toho uz taka nervozna, ze az... moja starsia dcera mala od pondelka poobedia teploty s tym, ze v stredu sme uz isli na pohotovost lebo ju zacalo aj boliet hrdielko, lekarka to automaticky zhodnotila ako anginu a dala nam penicilinove antibiotika, v stredu vecer o 20 tej vybrala prvu davku, potom cely stvrtok uz teplotku postupne nemala a ked tak len zvysenu, vybrala rannu davku a vecernu, dnes v piatok rano o 8 hod som jej podala dalsiu davku antibiotik a zakratko na to pozeram, ze ma drobne cervene vyrazky po hrudniku, pri usiach na chrbatiku, volala som dr. co s tym mali sme prist ukazat sa, prisli sme cca o 10tej s tym, ze vylucovala sarlach. V podstate jedine co jej vylucovalo ten sarlach nebol malinovy jazyk s vyrazkami, preto to zhodnotila ako alergia na penicilin a okamzite ho kazala vysadit, teda dnesnu vecernu davku atb som uz nedala, napriek tomu sa na vecer /cize cca 12 hodin po prvom vyseve/ vyhodili dalsie vyrazky na podbrusku a na pipke a trosku stehienkach, jazyk som pozerala nema ho "neprirodzeny" ani s vyrazkami urcite nie malinovy. Len je este vacsmi vysypana nez rano...dala som jej dnes 2x dithiaden. Bojim sa, aby sme nepodcenili situaciu kedze som si precitala co vsetko moze nelieceny sarlach sposobit. V utorok poobede mame ist na kontrolu, dovtedy nic len dithiaden, ziadne atb, angina ma vraj prejst sama - -musi...paradoxne vsak detska dr. zhodnotila alergiu na penicilin na presne ten isty druh lieku, kt. uz raz mala brala pred rokom a vtedy jej nebolo nic...

cliuska
6. jún 2014

@kepassa a brali ste na to nieco? ci to preslo tak samo?

bosoriak
6. jún 2014

@kepassa ahoj, sarlach naozaj nesvrbi, lekarka to zhodnotila dobre. Moja dcera ma alergiu na penicilin a tie fliaciky su vacsie nez sarlach. Tiez to dostala po angine. Sarlach su take mikro bodky, krupicka. Teraz je vela angin, aj my sme mali, akurat s negativnym CRP.
Tak sa vyliecte.

kepassa
autor
6. jún 2014

@cliuska dithiaden a zodac a aerius ale ona je alergicka takze to brava casto.drzim prsty

cliuska
6. jún 2014

@kepassa dakujem pekne 🙂