Je to vôbec kolika?

silvia969
15. nov 2015

Zdravim. Mam problem so svojou mesacnou dcerkou. Koliky sa popisuju ako boledti bruska z dovodu ze sa babatko nemoze vykakat alebo vyprdkat alebo ma tvrde brusko. Tymto sme si presli a nakupili sme kvapky a rurku a antikolikove flase a doktorka nam aj mlieko predpisala antikolikove mlieko. Potom sa nam to upravilo a chvalabohu uz aspon v noci spime. Ale stale mame vecer take obdobie ze mala mi zacne plakat az kricat. Ale kakat uz kaka a celkom sama prdka mozno az nad mieru a brusko ma makke... Neviem co teraz... Uz to nie je take caste ze cely den aj noc... Ale aj tak sa zvyja a ja netusim ako jej pomoct... Vsetky babske recepty mame uz vyskusane

lusyke
15. nov 2015

Nasa mala ten problem ze si nevedela odgrgnut a preto plakala. Ale odgrgnut si nevedela lebo place. Tak sme ju nosili a natriasali no len kricala a plakala a to aj pol hodinu vkuse a niekedy aj hodinu. Najprv sme ani my nevedeli co jej je a uz sme boli bezradni a masirovali sme ju a davali Espumisan aj ine kvapky...nepomahalo nic. Potom sme si vsimli ze prestane plakat vzdy ked si odgrgne...niekedy aj 2x. Asi v 3 mesiacoch pochopila ze nemoze plakat ked jej treba odgrgnut...potom to uz bolo lepsie. U vas moze byt ale iny dovod. Treba len trpezlivost. Ono to nebude trvat vecne. Prajem pevne nervy.

zuz02
15. nov 2015

Moj syn tiez kakal a aj vetry mal a napriek tomu vzdy v noci od deviatej do jednej reval. Zacalo to presne v troch tyzdnoch a skoro na den presne skoncilo v troch mesiacoch. Takze nech sa to vola ako chce, bola som rada, ze mu to zo dna na den skoncilo. Nam nepomahalo nic, len vydrzat.

kurciatko23
15. nov 2015

Aj moje dieta malo take problrmy,myslela som, ze je to kolicka. Pravda vsak bola taka, ze som mala vela mlieka a on bol jednoducho prejedeny.

silvia969
autor
15. nov 2015

Ja nekojim my sme na UM

nanka3
15. nov 2015

Ahoj, je to normalne, vacsinou vecer alebo k veceru su uz deti nervozne, placlive, mozu byt unavene z celeho dna, z negativnych ale aj pozitivnych zazitkov, ich nervova sustava je este nedovyvijana, neviem, ci sa nejak hrate, s hrkalkami, alebo na hracej deke, to su vsetko stimuly, ktore jej mozu vadit, skus ich na isty cas vynechat, poobede uz pomaly nastoluj kludovy rezim, tichsie rozpravanie, stlm svetla, vypni radio/tv, hladkajte sa, mojkajte, a uvidis, ci sa nieco zmeni, u nas to fungovalo, inak moja ma 15 mesiacov a ku veceru byva tiez uz podrazdena a nevie, co so sebou...

scorpio89
15. nov 2015

ja som citala, ze koliky su zapricinene nezrelostou traviacej sustavy, ktora dozrieva v 3.-4. mesiaci, kedy sa koliky vytracaju, nemusi to suvisiet s (ne)kakanim a prdkanim, skratka ista zlozka mlieka sa este nevie stiepit a to sposobuje bolesti...opravte ma, ak sa mylim...nam zabrali kvapky coliprev

mirkaaa80
15. nov 2015

Brusko moze boliet z vigantolu, nedavas jej ho vecer? Skus odsledovat. Nasho maleho bolievalo brusko po probiotikach ( probiofix aj biogaia).

verenna111
15. nov 2015

My mame toto iste.a to teraz s 9 tyzdnovymi dvojickami.niekedy msju koliku naraz ine dni osobitne.a tiez cvicime nozkami masirujeme brusko takym kremom Pupik.aj davame viac krat sa den Infacol alebo Espumisan L.nic ine nam nezabralo.a tiez nosime na rukach.chlapci vela prdkaju, grgaju nuekedy maju problem sa vykakat tak vtedy dame teplomer namoceny v olejceku do ritky...a tiez dr.odporucila 1x do dna probiotika Pearls.to celkom pomaha.a inak len trpezlivost a pockat tak ako vravi scorpio dokym je trsviaca sustsva vivinuta a koliky prestanu..

silvia969
autor
15. nov 2015

Vigantol sme vysadili... A probiofix jek davam rano... Ale tak mam taky pocit ze aj tak len budeme musiet vydrzat par mesiacov...

tjaden
16. nov 2015

@silvia969 ahoj moja bola od narodenia dokrmovana od 3mes len na um. Mala zápchy a riadne pri nich plakala tak sme prešli na nutrilon a všetko ok. Koliku mala asi 3-4x naposledy v 3mes, a to bol rev od šiestej až do jednej v noci , nezastaviteľný absolutne nič nepomáhalo, nakoniec sa bud vykakala alebo pogrckala a už bolo dobre. Ale celý prvý pol rok bývala večer podráždená uplakana čo viem tak aj iné deti sú také, treba to vydržať ono to prejde a príde obdobie ked nebudeš musieť ani dieťa uspávať ale samo to doslova odkvacne na rukách 😉

kocurica1
24. nov 2015

Plač z koliky môže byť aj precitlivenosťou na UM alebo niektorú zložku zo stravy, ktorú jedávaš ty. Alebo môže byť aj, že jej len ťažko trávi nakoľko píšeš, že máte nové antikolové mlieko. Ak máš pocit, že by to mohla byť stále kolika - skús jej do UM pridávať aj kvapky Coliprev. Ja som ich dávala malej - sú aj na podporu trávenie, keďže my sme mali problém so zlým trávením laktózy ( aj z UM). Po kvapkách bola spokojná...napila sa...odgrgla... a zaspala 🙂