Je toto 6. choroba?

lagatta
6. apr 2018

Dcérka má atopický ekzém. Už sa nám stalo v minulosti, že po teplote sa náhle osypala hlavne na chrbátiku. Pred 3 dňami mala teploty 39°, potom 38°, včera ešte trošku teplotovala. Najprv sa jej urobilo pár vyrážok v okolí úst, potom jej zmizli. Od včera má jemný výsyp na brušku, no dnes ráno je vysypaná na brušku, hrudníku, chrbáte a za krkom. Ruky, nohy, tvár nie sú dotknuté vôbec. Celý priebeh ochorenia bola pokojná, bez soplíkov, bez ostatných bolestí. Podľa všetkého by to mohla byť aj 6. choroba, ale zase tam je to spojené najmä s výsypom na tvári, rukách a nohách čo v našom prípade chýba.

dlucy
6. apr 2018

Moze to byt aj sarlachovy vysyp ale lepsie Ti povie dr.

ivana11155
6. apr 2018

Siesta choroba - su velmi vysoke horucky 40-tky 3 dni, vobec neklesaju ani po podani liekov od teploty resp. na chvilu a potom zase sa vrati teplota naspat, uplne nechutenstvo pretoze je opuchnute hrdlo /doktory si to zvyknu mylit s anginou/ a vysyp sa prejavi az na 4den a je silnejsi ako na foto - takto to bolo u obidvoch mojich deti, tak neviem, skus sa poradit s dr.

renatka100
6. apr 2018

Nevyzera to tak, ma tam byt vysyp hlavne na licach je to neprehliednutelne, toto je skor alergicka reakcia

lagatta
autor
6. apr 2018

Tiež sa mi to tak zdá, ale dr tvrdí, že to je paravirus či čo zač, čiže 5. alebo 6. choroba. Ale to iba na základe toho, čo videla včera a včera to nemala takéto ako dnes...neviem čo robiť. Asi skočíme zajtra na pohotovosť

soldi
6. apr 2018

@renatka100 vysyp na lickach je pri piatej chorobe

lagatta
autor
6. apr 2018

@soldi ale aj pri 6. tam sa vysypáva akoby do tvaru motýľa a to my nemáme

soldi
6. apr 2018

@lagatta nemas to jedno? tychto detskych virusovych chorob je asi trilion 🙂
podla mna je to siesta, ale nemusi byt.
moj mal inak siestu uplne atypicky priebeh- teplota jeden den do 38,5, vysyp na tele cca tri dni. drobny, nesvrbivy.

pre siestu je typicke ze vysyp zacina pri slabinach a ide smerom hore a poza usi (nemusi byt, dolezita je to, ze ide zdola nahor).

do tvary motyla sa vysypa pri piatej, nie pri siestej.

lagatta
autor
6. apr 2018

@soldi moja mala iba prvý deň a prvú noc teploty 39° čo pred tým nemala nikdy. Ďalší deň už iba do 38,5, to som jej nič na to nedávala a ďalší už iba 38.

zuzanasle
6. apr 2018

Moja malá mala 6.chorobu a nepamätám sa žeby bola vysypana do nejakych tvarov,vyrazky mala proste všade a na slnku-kedže to bolo v lete sa vyrážky zhoršili.priebeh choroby bol taký,že tri dni vysoké teploty a potom vyrážky.doktor nam radil pri vyrazkach fenistil proti svrbeniu

lagatta
autor
8. apr 2018

Tak vlastne neviem čo to bolo. Ťahalo sa jej to od bruska na krk, za uši, trošku do podpazušia a intímnej oblasti. Po 3 dňoch to zmizlo :/ neviem čo to bolo teda...u dr sme boli vo štvrtok. Crp jej nerobila, len podľa kontroly pravdepodobne 6. choroba. Hrdlo krásne, krásne dýcha, jedine čo bolo, že ju bolelo bruško, aj to dávam za vinu čipku panadol baby. Neviem aká je 6. choroba, ale tam sú typické asi vyrážky a toto boli vyslovene take fliacky tiahnuce sa a spolu. Myslela som si, že to je tá 6., ale keďže dnes už nemá nič, tak tomu nerozumiem :(