Je toto alergická reakcia?

9gabi9
29. máj 2023

Ahojte
Idem si pre radu. Dcéra má drobné vyrážky po celom tele, svrbí ju to. Trápime sa s tým od soboty, včera sa mi zdalo, že to má už lepšie, ale dnes ráno ako keby zhoršenie.
Dávam jej fenistil kvapky a krém proti svrbeniu (ktorý používame ak sa jej zhorší ekzém).
Myslíte že je to reakcia na niečo? Či niečo iné? Ak reakcia, kedy to zvykne ustupovat? Za každú radu vopred ďakujem

tinkavvv
29. máj 2023

@9gabi9 ak jej nezaberaju fenistil kvapky, tak by som konzultovala s lekarkou.

janka_266
29. máj 2023

@9gabi9 za mna to vyzerá ako kuracia koza, ale ta nesvrbi

mirkava
30. máj 2023

@9gabi9 nemenila si prášok, plienky? Co jedla? Niečo nové? Koko ma rokov?
Môžeš skúsiť miesto fenistilu 1/4 dithiaden.

9gabi9
autor
31. máj 2023

@mirkava
Nie nemenila. Práveže vôbec neviem z čoho to môže byť. Napadlo ma len od redkviciek. Tie doteraz nejedla a v sobotu na raňajky pochrustala asi tri kolieska. Ináč jedla všetko ako zvyčajne. Ale umyla som ich poriadku, nato si dávam pozor. Len boli na môj vkus dosť veľké, ktovie čim ich hnojili 😁
Dr. kázala dávať fenistil kvapky a gél. Ten nedávam. To by som ju musela potierať celú 😟
Už sa to pomaly lepší, avšak naozaj len veľmi pomaly. S takouto reakciou som sa ešte nestretla. Aj keď niekedy syn mal niečo na pokožke, za 3-4 dni to úplne zmizlo. Ona má už síce vyrážok menej, ale stále sa obsklbuje 🙁

Má dva roky.
Dithiadent je na ustupenie reakcie, pomôže aj proti svrbeniu? Môže ho už aj dvojročná?
Ďakujem

mirkava
31. máj 2023

@9gabi9 áno dithiaden pomôže, stiahne alergickú reakciu a aj proti svrbeniu. Môže 1/4, ale účinkuje ako fenistil, takže ak dávaš ten, dithiaden nedávaj. Pripadne skúsiť vymeniť.
Od retkviciek by to mohlo byť.
Fenistil gél by som dávala v tenkej vrstve na tie najhoršie miesta v zahyboch.
Všeobecne kožné svrbiace vyrážky sa nemajú radi s vodou, takže by som skúsila menej kúpať.
Držím palce, nech ti skoro prejde