Jedna vyrážka na boku. Sú to ovčie kiahne?

lolinko
26. okt 2017

Zdravim
Syn ma 5 rokov. V pondelok sme isli do skolky po dvoch tyzdnoch a oznam "ovcie kiahne v skolke". Je stvrty den co chodime do skolky a dnes vecer som si vsimla jednu jedinu vyrazku na boku 😕
Nesvrbi ho nic, nema ani teplotu, ani sopel alebo kasel, papa normalne
Keby to aj boli ovcie kiahne, moc skoro by sa vysypal...ci?
Uz som z toho cvok 😕

domculik
26. okt 2017

@lolinko no, vyzera to uplne ako kiahna. kiahne su prenosne velmi rychlo, este ani dotycny "nakazca" nemusi mat priznaky a inkubacna doba je az 3 tyzdne. moj maly tiez nemal ziadne ine priznaky, iba som mu nasla tiez takto najskor 1 vyrazku a potom na 2-3 den sa mu to rozsirilo.

filipcek
26. okt 2017

Ahoj aj ja si myslím,žeu začínajú ovčie kiahne,aj moje deti ich mali také.

lolinko
autor
26. okt 2017

@domculik
No uvidime ako bude do rana😕 ci ostane doma alebo pojde do skolky..
Nne sa len nezda ten rychly vysyp...

domculik
26. okt 2017

@lolinko hm mozno to stihol chytit este pred tymi dvoma tyzdnami ked bol naposledy v skolke, kazdopadne fakt to vyzera ako kiahne...

lulu369
26. okt 2017

@lolinko ahoj uvidíš ráno, ale baby majú pravdu, vyzerá to na kiahne. Musel to chytiť ešte pred tým. Môj synátor v škôlke (počas školského roka) kiahne nedostal, cez prázdniny bol s dievčaťom ktoré malo kiahne a on dostal až o 4-5 týždňov neskôr. Keď som mu našla prvé nemal nič (teplota a pod.) Na tretí deň dostal horúčky tie nás trápili 3 dni a mal strašne veľa kiahní.

lolinko
autor
26. okt 2017

Vobec ste ma nepotesili 😭😭😭

hipuska
26. okt 2017

Áno, vyzerá na kiahne. Buď rada, takéto malé deti to dobre znášajú

lolinko
autor
26. okt 2017

Na jednu stranu som rada ze ich bude mat v takomto veku a este aj v tomto období, ale na druhu stranu cez vikend ma prist svagrina na dva tyzdne s dcerou 😭( no nepotesi sa) a moj starsi syn (13) ich tiez nemal 😭😭
Tak to vidim na super mesiac

nuska
26. okt 2017

@lolinko pre staršieho skúste odávať už dopredu nejaké vitamíny, minimálne vitamín C, zinok, najlepšie colostrum a probiotiká. Má už viac rokov, tak aby priebeh nebol ťažší. Veľa štastia. Ak potrebujete poradiť píšte 🙂

lolinko
autor
26. okt 2017

@nuska dakujem velmi pekne
Starsi este ako skolkar bol v kontakte s kiahnami a nic, potom ako tretiak na zs a tiez nic.
Doktorka nam povedala, ze ma silnu imunitu.
Tak uvidime

zupka33
27. okt 2017

Ukazkova kiahna 🙂

vetva99
27. okt 2017

Je to kiahna, treba ist k doktorovi a nie do skolky 🙂

lulu369
27. okt 2017

@lolinko ahoj, co sa tyka starsieho synceka, nemusi kiahne dostat ani od brata. Moja kamoska ma 12 rocneho syna, ktory podobne ako tvoj kiahne nedostal ani v skolke,ani v skole hoci ostatne deti mali. Teraz cez letne prazdniny mala kiahne jeho sestra a ani tak kiahne nedostal😉

magic08
27. okt 2017

@lolinko no ako to u vas vyzera dnes? kiahne?

pitik
27. okt 2017

su to kiahne. ako dnes, pribudli dalsie?

fednaja
27. okt 2017

Joj to je kiahna ako svet, treba ísť k lekárovi a zostať pekne doma 🙂 Držím palce aby bolo všetko ok ale malé deti to zvyknú znášať veľmi dobre 🙂

zabina27
27. okt 2017

urcite kiahne, ale k lekarovi sa nechodi, treba len zavolat a popytat sa na postup, ved to je infekcne, nechodi sa s tym medzi ludi!!! lekar cez telefon poradi, pripadne vam povie, kedy mate prist, aby nebol nikto v cakarni, ale nam dr povedaal, ze len v pripade komplikacii treba prist - napr. horucky

lolinko
autor
27. okt 2017

Ostal doma, cez noc sa vysypal celý 😕
Len bohuzial nasa doktorka mala dovolenku, tak jej budeme volat v pondelok 😕

evittam
27. okt 2017

@zabina27 Presne ako píšes. Ja som tiez len volala a len so synom som bola na kontrole po 10dnoch kvôli škole,ze je v poriadku.

evittam
27. okt 2017

S dcerkou som nebola vobec u lekarky,mala 1.5roka...

lolinko
autor
27. okt 2017

Len teraz neviem ci sa moze kúpať, co mu mam nato davat...?
Poradte nejake recepty..dakujem 😉

siska53
27. okt 2017

@lolinko k dr.nemusis,v lekarni si vypytaj nieco proti svrbeniu.
v skolke to oznam tiez a doktorke potom.
My sme sice so synom sli,ale to preto,ze sme si neboli isti.. O 3t.sdcerkou uz nie,len na kontrolu (tak vtedy kazala zastupujuca nasej pediny pri synovi) a to nam.dokonca nasa vynadala,ze naco sme dosli,vsak je vsetko ok..

Akurat na m zastupujuca poradila davat nieco na posilnenie imunity,kedze kiahne ju zvyknu na nejaky cas oslabit.

lolinko
autor
27. okt 2017

@siska53 dakujem
Našťastie mam fenistil kvapky a aj krém, a aj sirup na teploty. Mame taku malu lekarnicku prvej pomoci 😂

zabina27
28. okt 2017

@lolinko tuším nurofen sa pri kiahnach nemá dávať, skús si to ešte pozrieť. U nás zaberalo kúpanie v hypermangane, na natieranie tanno hermal a keď už sa nechcel dať bodkovat ( mal 2 roky), tak sme ho natierali kloktadlom tsntum verde, super to chladí. Ak nesvrbi, nemusíš natierať, nechaj sušiť. Na noc sme dali fenistil a potom už aj ditiaden, lebo sa mu nedalo spať kvôli svrbeniu

lolinko
autor
28. okt 2017

@zabina27 dakujem moc za rady
Zatial ani teplota a ani sa neskrabe. Celkom to dobre znasa aj ked je vyhadzany iba 2 den.
Este si musim precitat o kiahniach, kolko trvaju, ako dlho su infekcne... 😕

janapiestany
29. mar 2018

ahoj potrebujem radu dosli na navstevu deti z kiahnami mali sice uz len chrasticky ale mozem sa nakazit mam 22r a 8M dcerku ani ja ai dcerka sme kiahne nemali neviem ci si namyslam ale vsetko ma zacina svrbiet dakujem 🙂

evittam
29. mar 2018

@janapiestany Pokial mali zo všetkých mokvavych vyrážok uz len chrasty neboli už infekčni.

janapiestany
29. mar 2018

@evittam uz to maju 2 tyz.tak len zopar chrasticiek dakujem pekne 🙂

marikap18
13. dec 2018

Moj syn ma od vcera na klucnej kosti jednu vyrazku. Lekarka povedala, ze to vyzera ako kiahne, ale ked nie je cely vysypany, nemoze to presne usudit. Vyrazka mu dnes podvecer praskla. Stale sa nevysypal, nema horucky, citi sa dobre. Je mozne, ze by kiahne takto dobre prekonaval alebo sa este moze vysypat?

zabina27
14. dec 2018

@marikap18 ešte sa môže vysypať, aj za 2 dni, skús mu dať vypiť niečo horúce a zabaliť do deky, proste nech dá zahreje a uvidíš, ak sú to kiahne (podľa mňa z foto sú), tak sa vysype rýchlejšie a nie pomaly zdĺhavo