Jemný biely povlak na perách synčeka

erika_lukasko
5. nov 2012

Malemu sa v sobotu urobil taky jemny biely povlak na perach... Neviete co to moze byt a co na to zabera?

zuzi0911
5. nov 2012

@erika_lukasko ahoj. radsej by som isla k doktorovi a tan ti predpise aby sa mu to nedostalo aj pusi. alebo do lekarne a tam ti poradia co na to. mi sme akurat mali v puse a to nam pomohol sprej Sorex a roztok co nam predpisala mudr..

bamb27
5. nov 2012

@erika_lukasko asi soor, zabka, tazko povedat ale myslim ze to uz bude mat aj v puse, nemyslim ze by to zacalo prave na perach, moze to mat aj z vnutornej strany licok a tak,,, ak mas probiotika napr. biogaia tak vytriet pusinu zvnutra, pripadne roztokom sody bikarbony, alebo aj ja s tym ze prva soda,, ale moc nesuchat, viac menej len naniest ..to je taky najsetrnejsie sposob, mozno bude stacit

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

@zuzi0911 pojdem s nim k lekarke, ale az zajtra, lebo dnes dost prsi...

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

@zuzi0911
@bamb27
dakujem...

bamb27
5. nov 2012

@erika_lukasko tak aspon tu sodu bikarbonu skus preventivne, nech sa to moc nerozsiri 🙂 ..ale zbehni aspon na potvrdenie ci je to ono, da sa to takto podomacky zvladnut, pripadne aj tantum verde je fajn,,, len aby si vylucila nieco ine 😉

zuzi0911
5. nov 2012

@erika_lukasko nemas zac 🙂

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

@bamb27
@zuzi0911
baby, a zo zubkov to asi nebude, co?

bamb27
5. nov 2012

@erika_lukasko nooo ano aj nie,, samotne zubky to nesposobia, ale soor casto sprevadza zubky, troska sa tym padom oslabi imunita a lapne kadeco, soor ma virusovo kvasinkovy povod,,, ak sa mu to velmi rozsiri, tak ho moze aj pusina boliet,,, aaa aj hracky co dava do pusy predezinfikuj roztokom sody bikarbony

lucinocka
5. nov 2012

@erika_lukasko my to mame, ale z mliecka, dr. vravela vytierat fyzio roztokom :-/

veron333
5. nov 2012

Ahoj,to bude soor,mne na to doktor odporučil zmiešať sódu bikarbonu s práškovým cukrom,to naniesť na látkovú vreckovku a s tým mu povytierať pery a ústa,tak aby si stiahla ten povlak a pomohlo mu to.Nechcel mu dávať tú fialovú vodu,že všetko sa od nej zašpiní a nejde to dolu... 🙂

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

@bamb27 ok, predezinfikujem... aj hracky, aj cumlik... dakujem za radu... a ten soor, to ako mohol dostat?

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

@lucinocka a mal to od zaciatku? lebo nas to ma teraz prvy krat...

bamb27
5. nov 2012

@erika_lukasko to nezistis ako dostal,, je to uplne bezna zalezitost, berie vsetko do pusy, proste stane sa,, neries,, ale lubi sa to vratit, len aby si vedela 😉

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

@bamb27 uf, tak dufam, ze sa to nevrati...

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

dakujem vsetkym za rady..

lucinocka
5. nov 2012

@erika_lukasko na konci prveho mesiaca sa jej to objavilo :-/ ale vy ste starsi to asi nebude to

zonjushe
5. nov 2012

@erika_lukasko kup si gencian v lekarni, to je ta fialova vodicka a povytieraj mu tym pusu..najlepsie omotat si gazu na prst, namocit a riadne vytriet..nam to za par dni zmizlo..tiez sme to mali na perach, ale aj v puse..

zuzi0911
5. nov 2012

@erika_lukasko asi nie to vyzera na infekciu zaba alebo nieco take.

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

dakujem, baby...

jeccta
5. nov 2012

vies najlepie je ist k doktorovi i ked moja skusenost moja dr bola na dovolenka tak som sla k zastupujucemu ten mi na ten biely povlak soor predpisal tantum verde roztok ktory samo ze nezabral tak som za ten cas kupila v lekarni modru violet mas vsetko modre ale zabralo to ale nie uplne ale aspon som to stopla aby ho to nebolelo neskor pri papani a potom som sla opat uz k svojej dr a ta dala diflucan roztok a baby na druhy den boli ustocka ciste🙂a je to sladucke chuti mu to cize neni babo z toho nervozne da sa to na dudlik na cumlik od flasky a povytieras s tym cele usta gazou nie vatou.

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

teraz som volala dr a povedala, ze mu mam na to kupit gencianovu violet... a ked to neprejde, tak mam prist...

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

@jeccta a diflucan roztok je na predpis?

jeccta
5. nov 2012

@erika_lukasko gencianka je dobra ale babo je z toho cele modre ale zas pomoze
diflucan je lepsi treba si to pytat ono sa to zaraba a vysledok okamzity moj mal cele usta biele od jazyka pier licka no hruza a na druhy den cistucky

jeccta
5. nov 2012

@erika_lukasko mne to dala lekarka ona to mala v chladnicke zarobene ale treba sa pytat v lekarni ak je dobra magistra predaju vsetko🙂

bamb27
5. nov 2012

@erika_lukasko @jeccta diflucan by som dala az ked je velmi velmi zle, gencianka tiez nie je bohvieco ..myslim ze ak zaberie aj to jednoduhsie riesenie ako som ja pisala, hoci to moze aj 2-3dni trvat, a potom aj preventivne davat tak to zatazi menej to telicko male ako rovno napchat antimykotikami ako je diflucan,,, inak, mali sme aj ten, ano zaberie rychlo, hlavne ked je infekcia uz velika fakt by som to riesila nim, ale po nom sa to aj vratilo, ja som to uz potom liecila len sodou bikarbonou a vytieranim pusiny probiotikami,,,

jeccta
5. nov 2012

@bamb27 treba skusit moj maly bol predcasne narodeny cize ja som to musela konzultovat s lekarkou co mu na to dat lebo v lekarni mi len poradili ale nechceli mi nic dat lebo bol drobec a cerstvo narodeny ale dopadlo to fajn ja som mu diflucan dala len jeden den a bol pokoj.On to chytil s cumlov v nemocnici lebo nemal saci reflex tak ho ucili na flasku.

erika_lukasko
autor
5. nov 2012

dakujem baby... tak ja mu dam tu gencianovu violet ako mi vravela dr a uvidime, ci zaberie...

ninan2
7. nov 2012

@erika_lukasko Ahoj, nam sa to tiez prave objavilo, na perach (hlavne kutiky), v ustach som si zatial nevsimla, pomohlo vam na to uz nieco? Dcerka aj menej papa, ale myslim ze to bude aj tym, ze jej idu dalsie zubky... Chora este nikdy nebola.

erika_lukasko
autor
7. nov 2012

@ninan2 ahoj... malemu to hned v ten den zmizlo... takze som mu nic nedala... ale dnes som si vsimla, ze to ma znova... takze pockam na muza, kym sa vrati z roboty a poslem ho do lekarne...

ninan2
7. nov 2012

@erika_lukasko a co idete kupit? Ja rozmyslam nad Mundisal gel a Fungicidin mastou, to su volnopredajne lieky, citala som to tu v diskusiach ze pomahaju... A este najprv vyskusam tu sodu bikarbonu, gencianku moc nechcem...
Apropo aj dojcis? Lebo mozes mat teoreticky kvasinky na bradavkach...