Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kakanie len počas spánku. Poradíte?

pod
2. aug 2015

Milé mamičky, mám dcérku, 20 mesačnú, šikovnú, ukecanú,, asi 3 týždne sa vypýtá na nočník cikať. Celý den sme bez plienky, okrem obedého spánku a počas neho , teda len počas neho sa pokaká. Zobudí sa nato, musíme ju prebaliť a málokedy sa nám ju podarí uspať ďalej. Potom je nedospatá, a pred večerom sa s ńou už nedá vydržať. Má deficit spánku, ale dať ju o 18 hod. do postele ? Potom je do polnoci hore. Toto trvá už 3 týždne každý deň. Už som jej začala dávať probiotické jogurty a ovocie dobedu, aby to kakanie prišlo na nu skôr, ale nazabralo. Zase ju počkalo po 30 min.spania. Stalo sa vám toto niekedy? Ako to prešlo?

evitka83
3. aug 2015

Skus jej dat, nieco na zapekanie rano a stravu na uvolnenie stolice poobede. Cize rano napr banan a poobede nieco slivkove, podla toho ako rychlo jej funguje peristaltika by sa mala vykakat do vecera alebo rano, ale to zistia len skusanim. Alebo ju davat na nocnik pred obedom. Kakanie robi niektorym detom vacsi problem na nocniku ako cikanie, niektorym to trva aj pol roka

masinka
3. aug 2015

Skus ju dat po obede spat trochu neskor, nech sa njaskor vykaka, pripadne ak mate presny rezim kedy chodi spinkat, tak jej daj papat trochu skor.

zojaaa
3. aug 2015

Ahoj, tak to ste na tom celkom dobre, ze sa aspon vykaka... Ja som odplienkovala moje deti, s cikanim nebol zoadny problem, dokonca ani cez obedny spanok uz nemali plienku, ale jeden syn sa mi totalne zhacil, co sa tyka kakania a musela som mu davat cipky, co nekakal 3-4 dni a to boli ine revy potom....vobec ich neviem naucit kakat na serblik, wc.....uz ma asi nejaky psychicky blok....
Kym mali plienku, tak kakavali 1-2 krat denne, stravuju sa dobre, piju vela vody....

Takze kym kaka raz denne dobre je.... Ja budem musiet skocit asi za lekarkou, co s tym....napr teraz naposledy kakali v piatok a zas je pondelok rano a nic!!!!

sante81
3. aug 2015

mne takto chlapec kakal skoro 5 mes, a to len vzdy počas spánku okolo 23tej hodiny, prebalila som ked spal a viac neriesila, čím viac som to chcela silit, tak som dosiahla opak , brAli sme aj duphalac, probiotika, uprava stravy, všetko, pytal sa cikat od roka a pol, s kakaním boli problémy do 2 rokov. časom to prejde samé, hlavne sa obrn trpezlivostou, nebude to trvat večne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli