Kašeľ 16 mesačného dieťaťa

flower24
2. feb 2014

Ahojte maminy. Prosim vas, poradate, co s kaslom u 16mes. dietata. Nevie kvoli tomu spat, stale ju to zobudi 😒 Prvy den sme dali stoptusin, kedze mala suchy kasel, potom sa nam zdalo, ze prechadza do vlhkeho, tak sme zmenili za mucosolvan. Ideme zajtra k lekarke, no ci jje nahodou nemozem este nejak dnes pomoct, aby si trochu oddychla v noci...

luba28
2. feb 2014

@flower24 daj fenistil,alebo dithiaden ak mas,...to ju utlmi a mala by sa vyspinkat,....

brady1
2. feb 2014

alebo aries

flower24
autor
2. feb 2014

fenistil sme uz dali pred hodinou, zatial nic 😒

gitka55
2. feb 2014

Ako pisu, fenistil kvapky alebo dithiaden inak sa nevyspite...

gitka55
2. feb 2014

A kolko kvapiek?

sendy182
2. feb 2014

@flower24 ešte musíte vydržať....môže vám predpísať antishamistikum fenistil, dithiaden,zodac a pod........aby tak nedráždilo na kašeľ.......ja by som už nedávala nič na podporu vykašliavania ....poradiť sa s lekárkou........zvhlčovať vzduch, natrieť hrudníček.....napr. detským olejom.......možno by som pouvažovala aj o calciovom sirupe...........skoré zotavenie želám 😉

alena0305
2. feb 2014

Ale mucosolvan alebo lieky na podporu vyklašliavania dávať iba cez deň, na noc na tlmenie - ukľudnenie buď fenistil ale podobné čo sa dáva aj pri alergii zodac. Alebo aj ten stoptussin, sinecod a pod. A je taký balzam na potieranie hrudníka - na lepšie dýchanie - mucoplant. A trochu vyvýšené spanie - pod matrac skrútiť menšiu deku.

luba28
2. feb 2014

@flower24 este skus cibulovy caj----cibulu aj so supkou+jablko narez daj uvarit a potom sced a daj jej s medom,alebo cukrom pit,...aj to utlmuje a lieci zaroven,...

flower24
autor
2. feb 2014

fenistil sme dali 13kvapiek. Ona ked je hore, ako teraz 😒, tak je viac menej ok. Ale ked spinka, stale ju dusi. Lezi na vyvsenom roste (mame polohovaci). Nos ma prazdny, no ma hlieny v hrdle zjavne

slavenka81
2. feb 2014

@flower24
ahoj aj mi to máme a boli sme u doktorky a predpísala nám calcium a fenistil, tiež spíme na vyšom a hlavne nám pomáha chladný vzduch, stále vetrať, to pomáha dosť

evaighomitedo
2. feb 2014

@flower24 vies co skus ditiaden ako baby radia alebo u nas pomohla mast na prsia

majka777
3. feb 2014

jazvecia mast na prsia (natri a zakri foliou)...zazrak (alebo hocijaka ina mast)...a ohrej trosku mliecka a medikom a maslom a nech popija po kaliskom...toto nam vzdy zaberie 😉

zuzkag2
3. feb 2014

fenistil nema vyznam davat jednorazovo pred spanim, treba davat 3 krat denne, aby sa vytvorila hladina ucinnej latky v krvi, ktora rozsiri dychanie, resp. ukludni sliznicu, a menej je drazdena na kasel. no to je vsak len tlmenie problemu, nie riesenie. nas maly mal takyto kasel asi mesiac. pouzivali sme tymianovy krem na hrudnicek, jazveciu mast, tymianovy cajik, spali sme v naurci po sediacky, nakoniec nam pomohol sinupret, je to na riedenie hlienov, 3xdenne 7 kvapiek.

flower24
autor
3. feb 2014

DAKUJEM maminy! Lekarka diagnostikovala laryngitidu 😖 Takze berieme fenistil, stoptussin, calciovy sirup, praktizujeme vyvysenu polohu, zvlhcujeme studenou parou, vetrame...este mastit hrudnicek musime, len neviem ako to dat tak, aby jej to nevadilo a nestrhavala si to.
zuzkag2: ta jazveciu mast a tymianovy krem sa da kupit v lekarni?