Kašeľ iba v spánku

kiki75
8. dec 2016

Ahojte maminy,mam taku otazku,ci ste sa stretli uz s tym,ze dieta kasle iba ked zaspi. Mala od septembra uz asi3x sopel+kasel nasledne, po nastupe do skolky. Bo!a vzdy doma kym sa vyliecila. Neboli sme aNi u doktorky, dostala robitussin na vykasliavanie a preslo to. Ale zostal slaby kasel v spanku. cez den nekasle ale ked zaspi poobede alebo vecer,po pol hodinke zacne kaslat v spanku. nieje to nic hrozne,netrva dlho,potom uzcelu noc ani nekasle, lenrano este trosku ked sa zobudi, ale trva to uz asi mesiac takto.Teraz je uz doma asi tri tyzdne, uz do jari nebude chodit fo skolky z inych dovodov, myslela som si,ze to uplne prejde ked trosku bude doma. Ale trva to stale a netusim ci ist s tym na vysetreni alebo poockat este. Nerada by som ju vlacila po vysetreniach zbytocne, len chcem vediet ci ste mali uz podobne problemy.....dakujem

saska.t
8. dec 2016

Sme na tom rovnako, este som nieco podobne nezazila, dala som aj zvlhcovac do izby a nepomaha, cez den tiez nic

katkakovac
8. dec 2016

Je mozne, ze mate suchy vzduch a prekurene. Mne tak krpata pokasliavala. Takze som jej znizila teplotu v izbicke, pred spanim poriadne vyvetram. Na radiator mokra bavlnena plienka a ak je treba, aj zvlhcovac zapnem na 5-10 minut. Celkovo sme znizili teplotu doma, viac vetram a zlepsilo sa vsetkym😉

certi
8. dec 2016

zatekaju hlieny, alebo reflux

kiki75
autor
8. dec 2016

@saska.t mame zvlhcovac tiez, nezda sa mi ze by to bol dov od,ze mame.suchy vzduc h, vetrame cez den stale, netusim, ako dlho tomoze este trvat, ci je to cjoroba alebo co....

Mojej vadila avivaz v prádle. Prala som len posteľné v nej a keď mala čisté prvé dve tri noci mala až záchvaty. Potom čo som ju prestala používať ok. Ak nie je chorá. Inak mne dr. Radila nechať sople soplami, ak nie sú sfarbené a dieťa je bez teploty, aby sa to samé upravilo, že preto sú to deti soplave lebo majú sople 😉 aj do škôlky s ľahkou nádchou skôr si imuno zvykne na tie všetky pliagy ako keď sa hneď izoluje domov. My sme si tým prešli asi polroka.

vika9792
8. dec 2016

@kiki75 nemusí byť suchý vzduch,môže byť naopak veľmi vlhký. Skus si kúpiť vlhkomer a odsleduj si to.

lija22
8. dec 2016

no ked ti dcerka nema silne kasle bud rada. moj syn dvoj rocny, takto iba v noci kasle sest tyzdnov. cez den nic, v noci sa ide chuda zadrhnut, az vracia z toho a hlieny ma strasne. kazdu noc hodinu pokasle pobudi cely panelak a rano sa budi ako normalne zdrave dieta bez kaslov a hlienov. predchadzala tomu zadna nadcha. vetranie, zvlhcovanie je samozrejmost. skusim este uplne avivaz odstanit.
kazdopadne ja som uz v koncoch. dufam, ze napusu aj ine mamy, co maju skusenost.

zupap
8. dec 2016

@lija22 moj 4 rocny prave detto.uz treti tyzden:( teraz testujem sinupret na uvolnenie hlienov. Uplny horor,stale sa bojim,ze sa zadusi.

kiki75
autor
9. dec 2016

@zupap
@zupap ja som uz po poslednych dvoch pokusov zistiula ze sinupret nam robi zle.....zacala som jej to davat hned pri nadche,ale vznikol z toho vzdy kasel, zachvaty sucheho kasla,hlavne v noci....akonahle som jej sinupret vysadila,bolo to lepsie, a davala som uz ine na vykasliavanie a po 1-2 dnoch sa to uz velmi zlepsilo

kiki75
autor
9. dec 2016

@lija22
@coccinellaseptapunktata avivaz nepouzivam, iba prasok, aj to nie stale, striedam s bio mydlovymi orechami.snazim sa pouzovat cim menej chemie.....j

kiki75
autor
9. dec 2016

@lija22 doktorka vam co povedala? My sme silnym kaslom tiez presli, ale toto zostalo

dani125
9. dec 2016

tak to isté aj u nás....moji ročný chalani už dva mesiace....kašeľ v spánku, potom ráno...stále hlieny...doktorka povedala, že priedušky majú čisté...skúšame už 5-ty sirup na vykašliavanie a nič nepomáha...do nosa už dávam antibiotické kvapky a tiež nič...už som zúfalá z toho...

zupap
9. dec 2016

Mne sa práveže zdá že sinuoret supr zabral,klopklop. Plus som urobila medovo cibuľový sirup. Aj kapucinku som pridala. Tak bhvie co z toho trochu pomohlo ...Na suchý nočný kasel ja mám osvedčený fenistil al.stoptusin. Ale toto je iné , to sú samé hlieny čo mu stecu a potom ho napína a nevie sa nadýchnuť ;((. Vyteryboba máme negatívne všetky tak nechápem absolútne.

siska53
9. dec 2016

@kiki75 Moze ist o zatekajuce hlieny. Moja mama toto mava. Ale zistila,ze ked vylucila mliecne vyrobky na vecer,cize po 16-17 uz neje nic mliecne,tak sa uz na toto nebudi. Jej pomohlo toto.
A urcite treba zvlhcit vzduch.

nell77
9. dec 2016

Odporucam krv na mykoplazmu...typicky je kasel v noci a inak nemusi mat ziadne tazkosti aj crp negat..kedze nejde o bakteriu ale plesen..liecba ak mykoplazma 2bal.Klacidu..
Ale moze byt aj alergia...treba vylucit...

dani125
9. dec 2016

@zupap medovo cibuľový sirupček ako prosím pripravujete? iba nakrájať cibuľu a zaliať medom?

lija22
9. dec 2016

@dani125 ano tak, medom alebo cukrom. pusti to stavu. je to riadne sladke. ak deti nebudu chciet skus striekackou

janci05
9. dec 2016

Nám sa to tiež dosť často stáva, keď synovi zatekajú sople, cez nos ani nič nevysmrká, len mu to krkom lezie dole. Večer kašel a ráno tiež. Najlepšie zabral na suchý kašel Sinecod sirup. A do nosa keď mal riadne soplíky, tak antibiotické kvapky Uniflox. Pamycon nám už vôboc nezaberal.

kiki75
autor
9. dec 2016

@dani125 vytery nerobila?

veronikonv
9. dec 2016

Aj moja sa s tymto uz dlho trapi😞Uz od septembra zacala byt chora a velmi kaslala. Nasli jej moraxelu, brala klacid a dva tyzdne bol pokoj. Potom zas ochorela. Uz sa ma lepsie len ten nocny kasel zostal. Tak skusim ist na kontrolny vyter, ci sa to nevratilo. Potom uz neviem, vyskusala som snad vsetky sirupy.

dani125
9. dec 2016

@kiki75 zatiaľ nie, ale pôjdem v pondelok s nimi a dám zobrať krv aj výtery...

salemia
9. dec 2016

to isté sme zažili aj my, malá kašlala iba v noci až zvracala...následne jej zistili reflux,začali sme diétou, nadvihnutý matrac, boli to úmorné noci, v noci som sa k nej budila zo 3-4 krát

gapre
9. dec 2016

ja som toto zazila pred 2 tyzd.Od septembra v skolke,stale chora vyliecila som a nanovo.Potom uz len nocny kasel.Vyter vysiel na nejaku bakteriu,ze este zo skolky.V skolke uz viac ako mesiac nieje.Dala Biseptol,pomohol a teraz cakame na vysledky na kontrolny vyter.Uz po prvej davke prestala kaslat.Zistim ako sa volala ta bakteria a napisem.Nezapamatala som si,ale lekarka vravela ze je to najcastejsie sa vyskytujuca v skolke.Dufam ze uz sme z toho vonku,lebo v kuse chora bola😨

zupap
9. dec 2016

@gapre nebola to moraxela?

annaanka
9. dec 2016

mozno zatekaju hlieny, pises ze len pri spani, cize ked lezi, skus podlozit vankusik pod hlavu, pozoruj ci aj nadalej.... a vetrat a zvlhcovat vzduch v byte....

mnamko
9. dec 2016

Nam lepsie vyhovuje lezat rovno nie byt zdvihnuta 3 roky nas to drzalo ked zacne pokaslavat hned otvaram okno vecer a rano dve lyzicky medu cistit nos morskou vodou

majkabr
9. dec 2016

A nemáte páperové navkúše mne sa takto malý dusí v noci kašlom keď spí na paperovom vankúši . A boli sme na alergo tak mu zistili alergiu na perie, roztoče

elanor
9. dec 2016

@kiki75 Dutiny. som si na 1000% ista, ze ma chytene dutiny. NIe zapalane, lebo inak by sa stazoval aj na bolest hlavy, ci zubiv, a bola by aj teplota.
Ale urcite ich ma riadne podrazdene, vtedy su plne hlienov a uvolnuju sa pomaly prave v noci, a zatekaju do hrdla a vtedy ten kasel.
Os minuleho tyzdna mame presne toto, skusala som zvlhcovac, cibulu, sinupret ako pri klasika nadche, ale nic. Aj som nahrievala tou cevenou lampou, ale pri tom vydrzali tak pol minuty ani to mozno nie, takze efektovita nic moc.
Dr. mi poradila miesto Sinuopretu kupit BRONCHIPRET a data ten. Klop-klop-klop uz po prvom dni co som im to davala spali obe jak babatka ani jeden jediny raz cez noc nezakaslali. Na dalsie rano po prebudeni este trosku ano. POtom uz nie, ani v noci ani rano. Dnes bol 5ty den uzivania, a zajtra im uz ani nedam, lebo im uz nic nieje 😉

teta1
9. dec 2016

vyzera to na zatekajuce hlieny, starsi syn ked chodil do skolky to maval casto, bol chory, vyliecil sa a po par dnoch zacal cez noc pokasliavat, trvalo to dlho, niekedy to preslo do dalsej virozy, niekedy prestalo uplne....niekedy nekaslal par dni, potom zase zacal, no katastrofa...😠😠😠😕😕😕 alergo negativne, vytery detto, davali sme len aerius a len precistovali nos..nech to cim skor prejde 😉

kiki75
autor
16. dec 2016

@nell77 tak nasa doktorka ani vyter neurobila, dala nam len sinecod a fenistil na noc, ze veaj priedusly ciste. Bola by som eadsej keby aspon zoberie na skusku, ci tam.nema nieco, uz od septembra sme tam unej treti krat s kaslom, a myslela som si ze vyter je na case, ale asi nie.... tak asi budeme skusat dalej ktory sirup zaberie...☹