Kašeľ u 3 týždňovej dcérky

onestar
28. jan 2012

Ahojte mamičky.mohli by ste mi poradit,uz som zufala..malicka ma dnes tri tyzdne,a uz tyzden kasla...doktorka na dychani nic nepocuje.ona je zahlienena,vece a rano vykaslieva hlieny az sa dusi..ale ked ich vykasle (vecsinou vyvraca aj s mliekom) tak potom cisto pekne dycha a spinka...davam jej len kvapocky bronchipret,ale neviem co mam dalej robit....dakujem vam

p.j.jacky
28. jan 2012

Ahoj a nema nahodou Reflux?Lebo aj moja dcerka chrcala a stale sa davila a nakoniec mala reflux... ☹

radustek
28. jan 2012

@onestar ahoj moja malinka to mala tiez ked mala 3 tyzdne davala som len calcium sirup tiez lekarka nepocula ze yb to mala rozsirene dalej tiez to dlho trvalo asi tak 2 tyzdne mozno aj viac potom to preslo 🙂

dudduli
28. jan 2012

ked je zahlienena kup si odsavacku hlienu na vysavac a odsavaj.ja som tiez malemu odsavala a neverila som ociam ake svinstvo som mu z nosteka vytiahla.je to uplne bezpecne,netreba sa toho bat. a ked kaslal tak som mu na vatu natrela bravcovu mast,to som mu polozila na hrudnik,na tu vatu som dala mikrotenovy sacik,plienku a tricko(body) a nahriala som ho soluxom. chvilku nie dlho,tak do 5 min. a potom som to dala dolu.malo to dobry ucinok,robim to dodnes.... tak snad sa ti moje rady zidu 🙂)

onestar
autor
28. jan 2012

@radustek dakujem ti velmi pekne..ja sa uz bojim,neviem ci mam ist zas na prehliadku,bojim sa ze to stecie na pluca....dufam ze to tiez tak prejde

onestar
autor
28. jan 2012

@dudduli vies co odsavali sme,ale vobec nic neslo..je super ta odsavacka,tiez ju mame..ale moja mala ma nostek cisty,krasne dycha..ona to ma niekde na prieduskach,vykasle max. do ust a prehltne,lebo nevie vypluvnut...a mame mast z jazveca,ale sama viem ze je silna,tak sa bojim ju davat jej malinkej ☹

dudduli
28. jan 2012

onestar,tak to som rada,ze je na jednej strane v poriadku,ale je mi luto ze to ma na prieduskach.snad to nebude trvat dlho a dostane sa z toho.

onestar
autor
29. jan 2012

mala kasle a nevie vykaslat...mam davat dalej tie kvapky?

hajanka
29. jan 2012

@onestar ako pise @p.j.jacky aj chrcanie a zahlienenie je priznakom refluxu. Vtedy jej navyjde ani CRP ani nic nepocut pri pocuvani dychania. Moze to byt ONO, ale aj nemusi. Treba vylucit vsetky mozne priciny. Spravit CRP, stery a potom skusit sono.

p.j.jacky
29. jan 2012

@onestar a v pusinke ma co,ked sa jej pozries?Ked odkasle co z nej vyjde ?Ak by bola zahlienena odsavacky by isto nieco vytiahlal....ked das morsku vodu a pockas cca 5 minut a vysajes?co vyjde?kasle aj v noci,ci len cez den?

onestar
autor
29. jan 2012

@p.j.jacky ahoj,no ona nevracka po kazdom jedeni,vracka max 2 krat,rano a vecer...a ked z nej vyjde,tak je to zahlienene...teraz sa mi napr dusila az..asi uz vysadim ten bronchipret,lebo to je na vykasliavanie a ju to drazdi...niekedy ked pije mliecko a n je nepokojna,musi si odkaslat a potom je tichucko a kludna

gabena1
30. jan 2012

baby, neviete poradit, moj 14 mesacny syn, bral ambrosan dost kaslal, teraz pekne vykasliava ale kasel neprestava..aj sa v noci budi... bral ho cca asi 2 tt na odporucanie dokiny ale bral aj fenistil kvapky....uz mu nedavam nic...lebo to nezabera....povedala by som ze sa zasa viac rozkaslal. vdaka

tigri
30. jan 2012

ja som nedavno dievcatam kupila na kasel taky eukalyptovy balzam, ked uz sirupy nepomahali, treba s nim pomasirovat hrudnicek aj chrbatik, oni to zboznovali a aj pomohol, je vhodny uz od 9.tyzdna veku, a okrem ineho aj krasne vonia 🙂

a s tymto bioshopom mam velmi dobre skusenosti, uz som tam viackrat nakupila

http://www.bio-market.sk/detska-kozmetika/detsk...

gabena1
30. jan 2012

@tigri dakujem, vidis toto ma nenapadlo 😉 a sama som to mala ked som bola v Anglicku 😀

fredericka258
20. feb 2012

Onestar, nam na hlieniky pomohol sirupcek Hedelix. Mam mesacneho synceka a toto sa nam tiez stalo. Od jednej kamaratky som dostala odporucanie, tak sme skusili. Malemu sa uvolnil hlien a vykaslal ho. Po tyzdni sme boli v poriadku.

linda2766
11. mar 2019

@fredericka258 mozem sa spytat ako ho mesacny syn vykaslal???