Kašeľ u 5 ročnej slečny

lenicka12
3. dec 2016

Ahojte,prosím vás poraďte niečo účinné od kašlu,má ho už druhý mesiac a zasa začína kašlať horšie a horšie zo dňa na deň,bolo to také že kašlala len ráno,vyfúkala u nošteka tony hlienu,ale teraz ju už dusí aj cez deň,viac je doma ako v škôlke,prosím čím sa toho kašla zbaviť?Doktorka nám dala len solmucol,a stoptusin,na noc fenistil kvapky,ale tie sirupčeky u nás absolútne nefungujú.poradte niečo normálne,čo je aj voľno predajné,ja už som na nervy s toho.ďakujem

magic08
3. dec 2016

@lenicka12 sla by som opat za dr. nech ju poriadne vysetri. Nie je nirmalne, aby dieta 2 mesiace kaslalo a dr to riesila sirupmi.

pribinak
3. dec 2016

Ziadala by som vyter z nosa aj hrdla.

ingridd
3. dec 2016

Ked nic nezabera po takej dlhej dobe , treba najst pricinu. Bakteriev nose alebo v hrdle- vytery, zapal dutin- rtg, nosova mandla infikovana- orl vysetrenie, zapal priedusiek alebo pluc-rtg a popocuvat dychanie u detskeho lekara, chlamydiey+mykoplazmy+cierny kasel vylucit - odber krvi, Ale moze to byt aj reflux.
Skus vyplachy nosa konvickou rhinohorn a slanou vodou, a kvapkat v lahu klasicke nosove kvapky, fukat nos kazdu polhodinu, cisty nos je zaklad pokojnych dychacich ciest.

livia341
3. dec 2016

@lenicka12 taký problém sme mali aj my, ja by som trvala na tom, aby spravila výter z nosa aj z hrdla a podla toho by mala užívat iné lieky, a nie tie isté čo užívate až 2 mesiace a nič z toho.Aj moj kašlal až 4 týžden, tiež som z toho mala dost tak spravila mu výter aj mu zistili, že má staphylococcus aureus ale v hrdle,nasadila mu antibitiotiká, aj ho to prešlo.Tak ide do školky po 2 týždnoch. Skúste preplachovat nos morskou solou alebo inhalovat.Kašel máva chraplavý či suchý?

lenicka12
autor
4. dec 2016

@livia341 kašel má taký aj taký,aj ju dusí,aj sa jej to tak akoby varilo ,kašle hlavne ráno,potom je to relatívne ok,v škôlke kašlú azda všetky deti,asi to chytajú jedno od druhého,skúsila som jej teraz dať hedelix,uvidím,ešte sme ho nemali

sofik19
20. jan 2017

Ahoj, ako ste dopadli? Porobili vam vysetrenia?

nevesta1974
20. jan 2017

Ahoj, vidim, ze starsi prispevok, ale predsa...aj my sme sa takto trapili, na moje naliehanie potom z 2heho vyteru dcere vysla moraxella, kt.sme preliecili atb. A teraz som jej na imunitu nasadila arco defensis kid. Uz 2hy tyzden sa drzi. Co ale nam velmi pomohlo bol inhalator a inhalovanie Vincentky

lenicka12
autor
21. jan 2017

@sofik19 ahoj, ano porobili všetko ok,dala nam atb.kašel prešiel,ale teraz je to nanovo.tak neviem čo zasa budeme robiť

rainbow1
21. jan 2017

@lenicka12 ahoj, som sice už dospelá ale mám podobné skúsenosti so sebou a možno pomôžu, ja som kašlávala každý rok minimálne 2x do roka vždy 3-4mesiace, nepomohol žiadny sirup, atb len na chvílku, až ma moja lekárka poslala na všetky možné vyšetrenia - výsledok zdravá, posledná voľba bola alergologia, som neveriaci Tomáš, predpísané lieky som ani nechcela brať, ale reku skúsim, nič nepokazím, a klop klop pomohlo, už sú to 2 roky a ja nekašlem, sem tam ráno v chladnom období trošku zakašlem, ale na to ako ma drhlo mesiace v kuse, je to super, neviem, či ste boli aj na alergológii, mne našťastie pomohla 😉

lenicka12
autor
21. jan 2017

@rainbow1 toto alergia asi nebude mava to len cez zimu v lete je ok. Chodí do skolky a odvtedy je to horšie.decká chodia do škôlky nedoluečené a potom je to takto dookola

rainbow1
21. jan 2017

@lenicka12 ja som kašel mávala v mesiacoch október - december a potom február- apríl, v lete nikdy, často mi to sadlo na hlasivky a stratila som hlas, ale máš pravdu, že aj v škôlke to deti stále chytajú, chce to len čas, aby nabrala imunitu, držím palce, nech sa uzdravíte

ivuska027
21. jan 2017

@lenicka12 ako si nadobudla presvedčenie, že alergia to nebude, keď v zime Áno a v lete nie? 😲 Moji mali kadečo a jedno z toho bolo alergia na vzdušné plesne z vlhkého vzduchu, t.j. od októbra do marca. Choďte na alergo, nech ju vytestuju. Najprv nech vám lekárka spraví základné testy ako podklad pre alergologicku, potom sa od toho odrazte. Katastrofa dnešné lekárky. A kúpte si inhalátor a inhalujte Vincentku. Popri alergií snáď na všetko, čo sa dá, laringitidach a neviem, čo všetkom ešte, vsetkych moznych aj nemoznych liekoch a sirupov a kvapkách, toto zlepšuje stav najlepšie.

lenicka12
autor
21. jan 2017

@ivuska027 inhalator mame ale skúšala som ho u nej len pri nádchach ako má aj teraz jej to skôr uškodilo,nemohla potom vôbec predýchnuť cez noštek. Neviem prečo na inhalátor takto reaguje

ivuska027
21. jan 2017

@lenicka12 tak na nádchu jednoznačne Sinupret. Treba odstrániť sopeľ, odíde aj kašeľ. Daj aj aerius, zodac alebo fenistil, aby odpuchli sliznice a nedráždilo viac na sopliky. Tým by som začala ja. Kašeľ je už len dôsledok soplov.