Kašlíky, soplíky a prechladnutia u škôlkárov

xlucia
24. jan 2012

citala som dlho, ale v kazdej teme je nieco,
zakladam teda tuto, nech je to pekne pokope
co vam zabera u drobcov, skolkarov na tieto neduhy?
ktore konrete lieky, bylinky, caje ci maste pomohli vasim drobcom?
co na vecne sople? a nasledny kasel z toho?
najradsej by som pocula prirodne recepty, ak nejake mate?
plus este davate pri prechladnuti vasim detom vit. C z lekarne???
privitam radu z kazdej obasti, klasickej, ludovej , homeo, cokolvek co vam zabera
dakujem

vejula
24. jan 2012

@xlucia ahoj nas prave včera začali trapiť sopliky. Tak mu do čajika pridavam praškový vit C z DMka. Je to čisty vit C. Inak nedavam nič. LEn mu do nošteka striekam roztok z morskej soli MAR

xlucia
autor
24. jan 2012

@vejula aj ja som ho kupila. ako ho davkujes?

vejula
24. jan 2012

@xlucia tam je taka malinka naberačečka v tom. Tak ked je chorý dam mu do jednej flaštičky jednu naberačku. A on ked je chorý vypije aj dve. Takže denne asi dve tie maličke naberačečky

kaja73
24. jan 2012

Vysoke davky c vitaminu,D vitamin,koloidne striebro-aj na pitie aj na vytieranie nosa,ozarovanie hrudnika lampou biostimul -ja mam konkretne BS 303,pravidelne uzivanie za studena lisovanych olejov-lanovy,rakytnikovy,repkovy, tekvicovy atd.

xlucia
autor
24. jan 2012

@kaja73 ako uzivas tie oleje? ako casto a ktory?

kaja73
24. jan 2012

@xlucia Davam mu 3 krat za den-rano do kase,potom do obeda a do vecere-vzdy jednu cajovu lyzicku-mam doma viac druhov a tie striedam-napr rano dam rakytnik s repkou-to je spolu v jedno oleji zo zdravej vyzivy,na obed tekvicovy,alebo olivovy a vecer lanovy-to je len priklad,robim to vzdy inak-ale tych15ml za den spolu dostane-vzdy az do hotoveho jedla-nesmu sa varit.
ja zivocisne tuky davam velmi malo-ziadne plnotucne mliecne vyrobky,jogurty smotanove,pribinaciky neje-tam je plno zivocisnch tukov .
A tiež papa velmi casto avokado-opat zdrave tuky.

silvia07
25. jan 2012

nemate niekto skusenosti so stavou z aloe vera?

tinki
25. jan 2012

u nás zaberá na každé prechladnutie niečo iné..ale čo určite, tak tiež to c - čko a veľa vody, čaju...a robím si doma roztok z morskej soli do nosa podľa návodu čo má strapco vo fotoblogu. Ostatné veci mám pocit, že sú už asi zbytočné..Ale chorí sme vždy raz do mesiaca..Takže myslím, dobrá téma, len dať sem niečo, čo fakt zaberá... 😉 🙂

alex31
25. jan 2012

xlucia ... uz len pri prvom naznaku .. ihned homeopatika !!!!! Nech si hovori kto chce co chce na mojom malom noazaj zaberaju !!! Len ich treba nasadit hned ... nie som studovana homeopatka a preto sa v tom prvom priznaku skor spolieham na viackomponentne teda osvedcene - Oscilo, Homeogene, Coryzaliu a Stodal.
Pri prvych naznakoch po prve tri dni 2x Oscilo (pol ampulky - teda 1 ampulka na den), ked zacina nadcha a objavi sa prvy naznak soplika tak urcite Coryzaliu podla navodu spolu s osvedcenymi prirodnymi kvapkami Sinupret. Ak to vyzera na kaslik tak Stodal kvapky a samozrejme cmulame Homeogene aby nam to pre istotu nepreslo na hrdlo. A nedam v tychto pripadoch ani dopustit na bylinkove caje od firmy Juvamed (sypane nie v sackoch, kedze nemam podmienky na to, aby som si bylinky nazbierala sama) - prvosienkovy ten pouzivame pri kazdom ochoreni kedze je dobry na odhlienenie, lipu, skorocel - hlavne pri kasli, materinu dusku - pri zapaloch dychacich ciet. No a pocas roka popijame cajik z Echinacei na podporu imunity. Mam dobre to ze moj maly nema ziaden problem pit cajiky. Davam ich urcite bez cukru len s kolieskom citronu.
Kazde dieta je ine ale nam naozaj homeo zabera .... ked nepotlaci chorobu hned tak aspon pomoze k rychlejsiemu vyzdraveniu. Ale to len pri takych "beznych" ochoreniach. Pri niecom vaznejsom by som urcite radsej navstivila homeopata. No a este berieme Oscilo aj preventivne 1 x tyzdenne pol ampulky... asi od novembra a pokracovat chcem az do konca aprila a zatial nam to zabera 😀 😀 😀 Tolko moje skusenosti

tinki
25. jan 2012

@alex31 idem nakúpiť homeopatiká... 🙂

alex31
25. jan 2012

Super .. dufam Vam budu pomahat tak ako nam 🙂))) Drzim palce 😀

nelinka0401
25. jan 2012

tak to si aj ja rada prečítam a skúsim niečo iné.malý je od narodenia skoro stále chorý.. ☹ a tie soplíky...niečo strašné.aj biolampu máme ale teram mi pri nej vôbec nechce byť..ani ked spí..hned sa zobudí..aj nosový sprey Mar dávam..trošku pomáha...

kaja73
25. jan 2012

@nelinka0401 my mame lampu prenosnu-maly ju ma pripnutu na hrudnik a ziaden problem nie je-beha a hra sa aj snou-každe rano 10min osvecujeme zlazu thymus.
zacali sme ked mal 13m,teraz to bude presne rok-odvtedy mal akurat 24h sople. Len zubky nam robia teraz sarapatu-posledne stolicky-raz do mesiaca mu stupne na par hodin teplota odkedy sa rezu-ale už ide posledna tak dufam ze bude potom pokoj.mal robene vsetky mozne vysetrenia a nic mu nezistili-krv,stery odvsadila CRP a nic-tak touzavreli ako reakcie na zubky.
prvy rok zivota bol stale chory-40 horucky dokola aj s pobytmi v nemocke.

alex31
25. jan 2012

A este som zabudla pri soplikoch u nas boduje Vincentka do nosa ... vela striekat a odsavat ... a je ju dobre pouzivat aj na beznu hygienu nosa co u nas este stale nie je dost zauzivane ... ale najhorsie je ked ma dieta suchy nostek .. a tie co byvate v bytoch v tomto vykurovacom obdobi urcite dobre viete ako to s malymi nostekmi je. Ja malemu striekam aspon po raz do kazdej dierky tak 2-3x do tyzdna alebo ked vidim ze ten nostek je uz naozaj velmi suchy .. hlavne rano. Pytala som sa na to aj mojej lekarky a ta mi len potvrdila ze je to spravne. Samozrejme pouzivame len ciste mineralne kvapky alebo kvapky z morskej soli, ale u nas je to najcastejsie Vincentka. Pocula som ze je dobra na bronchiticke veci na pitie .. ale je dost slana a maly mi ju nevypije tak aspon do nosteka 😀

k_atka
25. jan 2012

Ahoj, dcera ma 2 roky a minuly tyzden mala sopliky 1x, uz vecer jej bolo mizerne a na druhy den riadne tiekli, az ju bolel nostek. tak som ju vecer okupala v teplej vode, do ktorej som pridala eukalyptusovu vodu (mam od tety, je taka sytoruzova) a potom som jej este hrud a aj chrbatik natrela eukalyptusovym kremom. Lepsie sa jej dychalo, aj ked sa tosku mrvila, asi ju to aj stipalo, ale rano uz bolo dobre a ziadne sople, akurat si trosku este trela ocka, ale inak nic. Cize nam presli sopliky za jeden - dva dni. k.

nelinka0401
25. jan 2012

@kaja73 no zuby robia problémy aj nám..strašne zle mu idú..má 16 mesiacov a teraz mu vyšiel len 4 zub... ☹ ani géliky mu nepomáhajú.aj horúčky dostane.. 😒

kaja73
25. jan 2012

@nelinka0401 Je to na prd s nim co? 😒
Inak mame tuto lampu-testovali je v skolkach na SK http://www.biolampa.info/product/biolampa-lienk... odklikni si tam ten projekt-zdrava skolka.

nelinka0401
25. jan 2012

@kaja73 to je teda..stále len mrnčí a piští 😒 aj zvlhčovače s eukalipom mu dávam do izby..to mu trošku pomáha..aj malú som odhlásila zo škôlky..no uvidím ako to bude pokračovať ☹

kaja73
25. jan 2012

@nelinka0401 Ja som myslela, ze je to na prd so zubkami-"i" mi uslo 😲 v slove "nim-nimi."
-nie s malym-ten je isto zlaty 😉 aj ked ho zubky trapia.

nelinka0401
25. jan 2012

@kaja73 😀 jasné,pochopila som,že si myslela zúbky... 😉

evaka
26. jan 2012

@xlucia najlepsie soplom a kaslu sa vyhnut este predtym 😉 . Proste treba podporit imunitu dietata - ja s kamoskami mam odskusane probiotika, co fakt funguju - nie su to take lacne z lekarne, jedna kapsula vraj obsahuje 5 lit. Actimelu. Neviem, co je na tom pravdy, ale deticky mame doteraz zdrave. Pozri na MK pro Produkty Egrt, babenka je zlata, poradi ti.

cora73
26. jan 2012

Vitamin C z DMky kazde dve hodiny do troska dzusu 2 odmerky-moj maly vazi 19 kg,takze treba prisposobit,moze sa zvysovat,az kym nepride hnacka,vtedy treba znizit,na sopel uplne najlepsie homeo Euphorbium compositum,spray do nosa aj kvapky,vecer probiotika,ale kvalitne,na SK trhu su o nicom a neucinne..Takto som ho vyliecila za 3 dni,az kym zas nenastupil do skolky.. 😠 😠 😠 😠 😠 Ale oni v skolke ked idu von,tak ich tie ucitelky na figu oblecu... 😠 😠 😠

xlucia
autor
26. jan 2012

@evaka probiotika beru moji dlhodobo

vejula
9. feb 2012

@kaja73
@tinki
@xlucia čavte kočky.... Tak ja davam malemu už dlhšiu dobu (bo ma pernamentne sopliky) to C-čko z DMka a teraz som nadabila na takyto članok

http://zena.sme.sk/c/4323190/predavkovat-sa-da-...

Piše sa tam aj toto:
Vitamín C
-dôležitý antioxidant, ktorý chráni telesné tkanivá, podporuje hojenie rán, stimuluje tvorbu bielych krviniek
dlhodobé
-užívanie zvyšuje množstvo voľných radikálov, ktoré sa podieľajú na rakovinových ochoreniach
-nebezpečný účinok hrozí najmä počas infekcie a pri užívaní vysokých dávok železa, nadbytok podporuje vznik močových kameňov

Irónia je, že „megacéčko“ si najčastejšie kupujeme pri prvých príznakoch nachladnutia a chrípky, no viera, že nám vitamín pomôže, je len jedným z veľkých lekárskych mýtov. „Najvýznamnejšie štúdie preukázali, že užívanie vitamínu C počas infekcie horných dýchacích ciest nemá žiadny liečebný účinok. Na druhej strane – pri seléne a zinku sa účinnosť dokázala. Väčšina ľudí – a, bohužiaľ, aj lekárov – však naďalej verí „béčkovému“ mýtu o céčku,“ dodáva Bukovský.

Čo si o tom myslite?

filipal
9. feb 2012

@vejula je tu jedna tema o uzivani C- cka,https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/ skus podiskudovat tam s Petotom.... velmi casto sa v tej teme vyskytuje. urcite bude mat argumenty voci tomuto nazoru.
ja som skor za kvalitny multivitamin, niektory z tych, ktory odporuca aj Bukovsky, lebo nikdy presne nevies, co tvojmu organizmu chyba. dolezite pre imunitu su mineraly, ako aj pisu v clanku, selen, zinok. mne zvycajne chybaju vitaminy zo skupiny B. davam si probiotika s B- ckom.
aj to neuzivam cely rok.
co sa tyka vitaminov, organizmu treba pomoct hlavne na jar.

vejula
9. feb 2012

@filipal prave som petotovi pisala IP, lebo viem že on odporuča tu megasorbicku liečbu.... JA teraz malemu davam praveže to čiste C-čko do čajiku každy den, lebo ma stale sopliky. Tak dufam že som mu nemohla privodiť nejake problemy 😔

tinki
9. feb 2012

@vejula ja si myslím, že na to niečo bude. Vitamín C je ok, ale z vlastnej skúsenosti, ak ho dávam dcére, pri chorobe, nejaké extra výsledky nevidím. Skúšala som aj zvýšiť dávku na radu "petota", ale nič sa nezmenilo. Dokonca som skúšala už pri prvých príznakoch zvyšovať dávku, tak akurát mala dcéra hnačku. Dávam jej C-čko naďalej, ale max. 2 odmerky počas dňa a plus sa mi ozaj osvedčil Imunoglukán ale tie vyššie dávky pri začínajúcej infekcii. Podľa mňa všetkého veľa škodí.. 🙂

vejula
9. feb 2012

@tinki a kolko je to prosim ťa 2 odmerky????

lili777
9. feb 2012

No my sme na tom tiež katastroficky, takže čakám, že niekto napíše nejaký zázrak. Malý nastúpil v januári do škôlky a bol tam presne dokopy 10 krát. Po 7 dňoch ochorel - 10 ATB, 3 dni v škôlke a opäť je chorý! Som z toho nešťastná. Všetkých nás nakazil a aj dcérku.

filipal
9. feb 2012

@vejula moj nazor je taky, ze nazor Petota je alternativny. vela lekarov by sa za hlavy chytalo.
ja osobne by som dieta nedopovala takymi silnymi davkami. nakoniec, prechladnutia v predskolskom veku aj tak kazde dieta prekona, je to normalne. posilnuje sa imunita. a za par dni vyzdravie.
ja som syna v takom veku skor liecila homeopetikami. na to su tiez rozne nazory....