Každodenná bolesť hlavy u 12 ročnej dcérky

babo561
30. nov 2021

Ahojte. Mám dcéru, ktorá bude mať tento rok v decembri 12 rokov. Už asi rok ju neustále bolí hlava. Skoro každý deň. Sú to silné bolesti. Dcéra je inak zdravá, málo chorľavá a dobre sa učí. Jej lekárka z toho nerobí žiadnu vážnu vec, dokonca si myslí, že si to dcéra vymýšľa, no ja viem, že nie a verím dcére, lebo máme veľmi dobrý vzťah a vidím to na nej. V júni bola kvôli tomu v nemocnici 2 týždne, kde jej robili všetky vyšetrenia od MR, očné, psychologické, neurologické, gastro, reflux a röntgen chrbtice z každej strany. Nezistili nič. Výsledná správa zo všetkých vyšetrení je, že je zdravá. Ale bolesti sú na dennej báze. Máte s tým skúsenosti, že čo by to mohlo byť, prosím?

michaela789
30. nov 2021

@babo561 nemá stres? Škola? Doma všetko v poriadku?

aaao
30. nov 2021

Skontrolujte hladinu zeleza v krvi este a dala by som fyzioterapeutke skontrolovat drzanie tela. 🌼🌼🌼

cezpat
30. nov 2021

@babo561 Ahoj. Ja som tiež mala bolesti hlavy ako dieťa a následne aj potom. Mne napríklad pomohlo, keď mi vyšetrili krv na hematologii, mala som ju hustú, preliečili a bolesti hlavy sa zmiernili. Ďalej mi úplne pomohla eliminačna diéta - dala som si urobiť testy na potravinovú intoleranciu, zistili mi na 30 potravín. Bolesti hlavy vymizli. Či to nebude mať súvis aj a potravinovou alergiou alebo intoleranciou?...

ella_price
30. nov 2021

Toto som tiež mala hneď pri nástupe na základnú školu. Najprv mi vzali krv a keď by nič nezistili, tak by ma poslali na CT. Našťastie zistili, že potrebujem okuliare.

pandorra
30. nov 2021

@babo561 mna takto bolela hlava kazdy den a po mnohych vysetreniach mi zistili cystu v dutinach. Riesilo sa to potom operacne.

pedroma
30. nov 2021

@babo561 synovi diagnostikovali HIT intoleranciu, hodnoty oboch parametrov okolo troch. Dovtedy neustale bolesti hlavy. Hadam vsetkych dr. sme pobehali, okrem gynekologie 😁

terka224
30. nov 2021

@babo561 Ahoj. Môj brat to mával v tomto veku cca. Všetky vyšetrenia, že je zdravý. Nakoniec mal histaminovu intoleranciu, postupne si sám zistil, ktoré potraviny keď si dá, tak mal na ďalší deň silnú migrenu

luckalucka5718
30. nov 2021

@babo561 keď som mala približne ten vek co mala tak som mala tiež bolesti na nič neprišli a preslo mi to keď mi prišiel menzes

ninka2012
30. nov 2021

@babo561 Nám takto zistili málo železa a stitnu zlazu. Doktorka si myslela že dcéra si vymýšľa.Plus nám zistili aj problém s okom. Tiež ju bolela hlava každý deň.

babo561
autor
30. nov 2021

@michaela789 doma je všetko ok. Stresy nemá. Na dobre známky netlačím, nikdy nemala zle za známku 3 a ona sa veľmi dobre učí. Patrí medzi najlepšie v triede a to naozaj ja nevyžadujem.

luccija
30. nov 2021

@babo561 takže jej robili aj MRi krčnej, hrudnej, mozgu sono ciev?tiež si myslím, že to je od chrbtice
Kde ju bolí hlava zátylok, vrch, stala bolesť, bodava, ako migréna?daj ju dobre pomasirovat, rehabilitácie....sono ciev či je dobré prekrvena a dať ju pozrieť u fyzioterapeuta

tehula2016
30. nov 2021

Moja dcera sa trapi od 3 rokov..teraz ma 9..bolesti hlavy su sprevadzane takmer stale so zvracanim..samozrejme vsetky vysetrenia mame za sebou,neurologicka to uzavrela ako detsku migrenu..nastastie to nema na dennej baze, ale tak 2-3x do mesiaca..vsimli sme si,ze spustacom su casto detske oslavy,hluk,narocnejsi den v skole..

ivkazba
30. nov 2021

@babo561 vymeniť lekárku, nepustila by som dieťa k lekárovi, ktorý nerieši rok trvajúcu bolesť.

veronice
30. nov 2021

Mne v jej veku zacali migreny a uz ma to drzi 20 rokov.... Pytala by som sa na eeg vysetrenie u neuro. Lebo na ct ani mri migrenu neuvidia, na eeg ano, teda aspon mne ju tam zistili v tom veku... Tiez mi to zacalo takto ze kazdodenna bolest hlavy, hotova som bola.... Ale zeny v nasej rodine vsetky migrenuju takze mna mama brala rovno k neuro ked videla co sa mi deje ata to uz lwn potvrdila... Nasadila mi lieky a ulavilo sa mi

jana_eyre_2
30. nov 2021

Tak v prvom rade by som ju zobrala ortopedovi, alebo fyzio.. to že má RTG chrbtice dobre neznamená že nemôže mať iný problém s pohybovým ústrojenstvom. Aj cvičí? Má dosť pohybu? Nejaké rehabilitácie by mala absolvovať.

Ja mávam migrény od 10rokov, ale len pár krát do mesiaca.. v detstve to nikto neriešil, tiež na mamu pozerali že čo to vôbec rieši, nerozumiem.. môj syn to zrejme pomne zdedil, ale on ma aj geneticky vpaceny hrudník, skoliozu.. on poctivo každý deň cvič, rehabilituje.., podľa mňa ho hlava bolieva z kombinácie únava a krčna chrbtica, presne tak ako mňa.. ide na neurológiu.. treba vymeniť aj vankus, sledovať spánok..

silviazlat
30. nov 2021

Ahoj. Môže to byť zlým držaním tela. Sama mávam velmi silne migrény z tohoto dôvodu. Skus vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý jej pozrie držanie tela. Zatial by som skúsila nejaku alternativnu liečbu. Bylinky, masáže. Mne napr na už rozbehnutú migrénu pomoze len masáž krčnej chrbtice. Držím palce

martul
30. nov 2021

@ivkazba obvodná to rieši, lebo ju poslala na 2 týždne do nemocky. Otázka je či dostatočne.

jana005
30. nov 2021

@tehula2016 ahoj, máme to podobné, môj syn mal migrény od 2,5 a tiež má teraz 9.
Ale on má našťastie len raz do mesiaca, viackrát mal len výnimočne.

sante81
30. nov 2021

@babo561 pije veľa vody? Mňa boli hlava keď nepijem. Nemá stres? Napr v škole?

evabb35
30. nov 2021

@babo561 pitný režim, či dopoludnia vypije dostatok tekutín.

majamat
30. nov 2021

@babo561 mne tiez napadli migreny, mozno su aj psychicke a zaujal ma prispevok, ze to moze bt aj pred ms, teda neviem ako je na tom vyvojovo, ale hormony dokazu narobit vselico, tiez teda prinosne dutiny, aj ked to jej zrejme pri vysetreniach mohli pozriet.

lopka1313
30. nov 2021

Na ich mavam tiez cca od puberty a tiez z jedla. Pomaha eliminacna dieta (na zaklade testu na potravinove intolerancie). A tiez nebyt nikdy hladna a aspon nieco cez den vypit (nealko samozrejme). U mna je spustacom hlavne kombinacia mucno-mliecno-vajecnych potravin (cca do 3 dni mam migrenu) a hlad (vtedy mam migrenu hned). Davam si pozor a aj ked nedrzim uplne vsetko, je to ovela lepsie, ako ked som bola mladsia. Inak bolo hrozne, ako mi ucitelia neverili, ze som sa den pred nemohla ucit, lebo ma bolela hlava (migreny mavam spojene s vracanim, ta bezmocnost aj nasich a hodiny prelezane v bolestiach a placi v kupelni), uplne to opovrhovanie, ze ci si vymyslam a slavna veta, ze mala si sa ucit cely tyzden!

janush
30. nov 2021

moja 10 rocna dcera tiez trpi bolestami hlavy, trapim sa s tym, boli sme zatial na neurologii a u ocnej, to bolo v poriadku, co dalej neviem :(

ivuska027
30. nov 2021

No ja som mala bolesti hlavy v tomto veku, aj som odpadavala. Vyriešilo sa to, ked mi vybrali nosne mandle. Sestra mala podobne problemy, bolo to hormonálne. Moj syn maval tiez migreny, ustupilo to, az ked sme zistili intoleranciu na istu skupinu potravin. Nasadila som mu dietu, migreny prakticky vymizli.

leona45
30. nov 2021

@babo561 cukor, krvny tlak, krcna chrbtica

allie458
30. nov 2021

Ja som to tak mala a jedine co mi doktor povedal je ze mam mat pravidelny rezim a ranajkovat. Chcela by som poradit ale ani neviem ako migreny som mala od 12tich rokov do 30ky az teraz prestali tak len drzim palce. Urcite by som isla k neurologovi, mna moja velmi hresila ze som to zanedbala tak minimalne na to kontrolne MRI sa objednat po par rokoch ak sa to nezlepsi. Velmi drzim dcerke palce aby ju to preslo a netrpela ako ja. Ja si osobne myslim ze som to mala z hormonov pretoze to zacalo s pubertou a skoncilo ked som prestala uzivat HAK.

jaga18
30. nov 2021

Dcéra to mávala tiež v tomto veku. Boli sme na XY vyšetreniach, zistilo sa kde co, ale nič také, s čím by to mohlo mať súvis. Potom nám detská gynekologička povedala, že to môžu byť kľudne hormóny, vraj má veľmi veľa pacientok, ktoré mali od 11 do 15 silné migrény a ako prišla ms to časom ustupilo. Dcéra má teraz 16, pomaly 17 a naozaj už rok žiadne bolesti hlavy...

lululucy
30. nov 2021

V tom veku som aj ja mala kazdy drn bolesti hlavy. Bola som na vselijakych vysetreniach a nic nezistili. Nakoniec ma na 6 mesiacov vypisali z telesnej a preslo to. Bolo to zo stresu. Telocvikara sme mali strasneho. Bala som sa ho

simca06022011
30. nov 2021

moze to byt hormonmi, moze to byt aj nejakymi aktivitami.. napr. homeschooling na moju takto posobi, ja to pripisujem monitorom, displejom, telke... musim ju vyvetrat v lese a tak a potom sa musi vyspat. Netvrdim, ze to je aj vas pripad. Ale za zvazenie to stoji, keby mala nejaky "vypatratelny" problem, tak pocas vsetkych tych vysetreni v nemocnici by na to prisli podla mna.

lubina
30. nov 2021

@babo561 nieco podobne som riesila tiez s dcerou. Tiez je zdrava, ale ma zle drzanie tela, ma velmi strnule plecia, take napate a preto sa jej v podstate akoby malo prekrvoval krk a z toho plynu bolesti hlavy. Chodili sme k neurologovi, ktory ju naucil cvicenia, robili jej aj uvolnovanie svalov. Cize, mozno skusit tiez nejaku rehabilitaciu pre dceru. Dr. nam povedal, ze bolest hlavy je v tomto veku velmi casta.