Každomesačné horúčky u 2,5 ročného chlapca

veruska00
9. sep 2020

Ahojte mamicky prosim o pomoc moj synovec ma 2,5 r. A uz 5x po sebe kazdy mesiac ma vysoke horucky a vysoke crp! Uz 3x bol hospitalizovany a nenasli mu nic vsetky vysledky mal negatívne! Od vcera zas ma horucky 39.5 a vysoke crp a strasne ma opuchnute uzliny na krku! Mal to aj minule ked mal horucku! Co to moze byt! Samozrejme uz isli na photovost s malym! Mali ste nieco podobne? Dakujem

ladyvi
9. sep 2020

Netusim, co to moze byt. Mozno aj nic, iba reaguje na nejake virusy/virozy, co okolo neho presli. Ale vysoke crp, uzliny, horucky a vsetko negativne. Treba patrat a hlavne velmi bojovat za komplexne vysetrenia. Bude to nieco skryte, co sa mozno este navonok neukazalo, ale uz lymfaticky system reaguje, treba si vybojovat vsetkymi moznymi sposobmi nieco. No a dat na instinkt. Mozno maly sem tam nejaky signal vyslal, ale bol zlahcovany. Sem tam brusko ci neboli. Ci ho neprezenie. Nozicky ci sa nestazoval. Ci nemal nejaky stipanec. A tak dalej. Niekedy hocijaka banalnost napovie.

karinka098
9. sep 2020

@veruska00 Chvála Bohu nemali a neporadím ale skoré uzdravenie prajem drobčekovi.A držím palce jeho rodičom nech sa to čím skôr porieši a lekári zistia príčinu.

katzed
9. sep 2020

@ladyvi my sme mávali takéto horúčky aj vyššie, sme končili v nemocnici-bolelo ho hrdlo a robili sa mu v ňom biele pľuzgiere - povedali že angína +mával tam zoo z bacilov, znížena imunita na sliznici(tzv. Iga deficit - zistili na imunologii) + si ohryzal nechty, takže všetko čo mal pod nimi ho dostalo. Pomohlo vybrať nosné mandle-mal veľké a už z toho trochu vyrástol.Ale nechty si ešte ohryza,ja som si zvykla a viem čo s ním, keď zahlasi: Mami je mi zima.... 🤷‍♀️ Skore uzdravenie prajem.

miskooo1987
9. sep 2020

Niekoľkokrát v tom veku... a k tomu aj zdurene mandle, ale bez nejakých hnisavých čapov... proste aj pediatrička to komentovala ako bežne virózy, keďže sa stretával s novými vecami...

alenamihal
10. sep 2020

Tak u nas je to uz takto od 6mes narodenia.Kazdy druhy tyzden mal vysoke horucky aj 42C a ziadne priznaky.,az po roku nam zistili syndrom periodickej horucky.Teraz ma skoro 2.5roka a je sledovany imunologom,ktory ho nasadil na dennu liecbu.Z dvoch tyzdnov sa horucky posunuli na 1x v mesiaci.Skuste si nastudovat ten sydrom.Nehovorim,ze to ma,ale presne moj syn tym prechadza.A vzdy je to chytene hrdlo crp vysoke aj 160,co je u deti velke.

veruska00
autor
10. sep 2020

@alenamihal aj nasa lekáka ma podozrenie na tuto chorobu momentalne su hospitalizovany aj teraz ma vsetky vysledky negatívne a crp 330

veruska00
autor
10. sep 2020

@alenamihal a ako Vám to zistili?