Ked sa dieťa zajde

9. júl 2023

Ahojte baby stretli ste sa už s tým žeby sa vase dieťa od nervov zašlo ? Dnes som malej niečo nedovolila a ona sa naštvala a hodila na zem a s toho sa zašla. Veľmi som sa zľakla urobila to prvy krát ma 2.5 roka. Normálne ako keby prestala nachvilu dýchať alebo ako to nazvať manzel ju ptoom hneď samozrejme prebral a potom už bola normálna ako vždy. Veľmi sa toho bojím keď som ju videla

mondolina
9. júl 2023

môj to tiež robil, vyrástol z toho.

luccija
9. júl 2023

Treba jej fuknut do tváre, alebo obliať trochou vody.to prejde casom

vsicka036
9. júl 2023

Nas mladsi tak reval od nervov, ked bol malicky. Fukala som mu do tvare

floki1994
9. júl 2023

Ano moj maly to robi ...infarktove stavy mam z toho 🙈 fukam mu do tvare ...

andrea_82
9. júl 2023

Jasne, nas 2-mesacny sa tak vie, ked place a hned ho neberiem. Fuknem jemne do tvaricky, pritulim a je to.

vanilkovazmrzka
9. júl 2023

A co to znamena, ze sa zaslo? 🤷‍♀️

andrea_82
9. júl 2023

@vanilkovazmrzka nas cely ocervenie a prestane dychat.

autor
9. júl 2023

@mondolina a robil to až tak ze nemohol dýchať? Ako často to mával? Ja len keď si nato pomyslím je mi až zle keď som ju videla ako to u vás prebiehalo ?

luccija
9. júl 2023

@vanilkovazmrzka prestane dýchať, je červené, modré pery

diewcatqoo
9. júl 2023

Mojmu synovi sa to prvykrat stalo este v porodnici. Uplne ofialovel, nedychal, ja stres, panika. Sestricka poradila, ze fuknut do tvare alebo ofrkat vodou. Nikdy netriast!
Ked bol syn maly, cca do roka, tak sa to stavalo aj niekolkokrat denne. Boli sme aj na neurologii, ale nic sa nezistilo. Casom z toho vyrastol, myslim, ze naposledy sa to stalo, ked mal 3 alebo 4 roky. Ale cele to obdobie, ked sa to dialo takmer s kazdym placom, bolo pre mna ako matku strasne stresujuce.. zaroven nikto nechcel to moje dieta ani na chvilu povarovat, lebo co ak prestane dychat. Teraz, ked je starsi, tak obcas prestane dychat zo smiechu.. ale nie je to az take strasne, ako to s placom. Vydrzat, vyrastie z toho.

deti95060810
9. júl 2023

dcéru normálne vykotilo dozadu... od nervov tak revala až naraz normálne aká bola dlhá tak sa našla na zemi.... skoro som skolabovala aj ja...
boli sme na neuro a nič sa nezistilo.... vtedy mala asi 1,5 roka, teraz 15 r

mima172
9. júl 2023

Hlavne žiadne rady ako fúkanie do tváre, či oblievanie, prosím 🙏 Mne sa dcéra zachádzala, raz sa zašla zrovna, keď sme boli u neurológa, keď ju vyšetroval. Kukám na neho v panike hodnej prvorodičky a hneď kokcem, že čo robiť a vieš čo on nato? Absolútne NIČ 😬 A reálne nič nerobil, len si ďalej vyšetroval (svaly, reflexy). Keď sa ukľudnila, tak mi vysvetlil, že chápe, že to vyzerá desivo, no najlepšia pomoc je v tomto prípade žiadna, keďže akonáhle dieťa dlhšie nedýcha, stupne hladina adrenalínu a pud prežitia dieťaťu "príkáže" nadýchnuť sa. Taktiež mi vravel, že touto metódou ľaknutia (voda, fuknutie atď) vieme skôr uškodiť ako pomôcť. Odvtedy sa ešte zopár x zašla, len už som vždy zachovala pokoj a len počkala.

floki1994
9. júl 2023

@mima172 no vidite a mne sestricka a aj lekar (primar) na neonatologii povedal fuknut do tvare..sto lekarov sto nazorov 🙈

mima172
9. júl 2023

@floki1994 Jasné, aj mne pediatrička povedala, že fúknuť a detský neurológ len pokrútil hlavou, že čo to tí jeho "kolegovia" radia. Keďže ide o záležitosť mozgu, tak som dala na neho a pri ďalších zájdeniach som nerobila absolútne nič (aj keď panika to bola vždy obrovská 🙄) 🤔

jaga18
9. júl 2023

Užili sme si pri dcére. Ona pri tom odpadavala. Infarktove stavy. Boli sme aj na neurologii, kde jej chceli predpísať kvapky na ukludnenie, no zvládli sme to bez nich. Sko píšu vyššie, fúkať do tváre alebo použiť vodu na tvár.

jaga18
9. júl 2023

@mima172 mne aj neurologicka aj pediater hovorili fuknut do tváre alebo vodu na tvár.

sejjby
9. júl 2023

Môj to robil ako novorodenec, stačí fuknut do tváre poprípade ošpliechať vodou

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
plastoveobalky1
9. júl 2023

Moja dcéra sa zachádzalo od narodenia hneď keď začala plakať, hneď sa zašla , pomáhalo fúkanie, neskor keď mala rok a pol uz to nepomáhalo , tak dom da snažila odvrátiť pozornosť tým že dom nieco rýchlo ako keby ukazovala zaujímavé, raz som použila vodu ale to vôbec nepomohlo skor zhoršilo , prestalo to keď začala chodiť do škôlky mala 3.5 roka (zmena prostredia ) dovtedy som sa stále musela snažiť a predchádzať aby plakala , stačí ze niekde spadla a uz som utekala aby nezačala plakať , kedze akonáhle mala začať plakať uz som videla , ze …. Mamicky , ktoré to prežívate viem , je to náročné …ale držím palce kazdej z vás, ktorá to zaživa

mima172
9. júl 2023

@jaga18 V poriadku 🙂 Koľko lekárov, toľko názorov. To, že to nie je treba som si overila v praxi. Vysvetlenie nášho neurológa mi prišlo dosť logické - obyčajný pud prežitia, chuť žiť. Dobrovoľne sa dieťa neudusí, naskočí akýsi záložný systém, keď má mozog menej kyslíka.