Používame cookies. Viac informácií tu. OK
kvaca
19. máj 2012

Druhý deň po narodení v pôrodnici. Potom mi to len oznámili. Aj môj brat to podstúpil, 31 rokov dozadu tiež v pôrodnici. Tiež to riešili iba formou oznamu našej mame. Či to aj šili netuším.

hajanka
19. máj 2012

ja som o strihani uzdicky pod perou zatial este nepocula, viem vsak, ze sa takto nastrihuje uzdicka pod jazyckom u novorodencov, nie samozrejme vsetkym, len niektym ktori ju maju kratucku, aby sa vedeli prisat a mohli pit mliecko. Ale o pere som este naozaj nepocula

slaviq81
19. máj 2012

Moja mala ma kratku uzdicku aj dole aj hore, povedali mi to hned v porodnici ale nerobili s tym nic, kedze mala sa vedela bez problemov prisat na prsnik. Ja som vsak zasla ku krcnemu, chcela som to riesit hlavne kvoli nespravnej vyslovnosti ktoru moze skratena uzdicka pod jazykom sposobit. Dr mi vysvetlil, ze teraz to strihat netreba, lebo by to prirastlo. Vraj az ked pojdu trvale zuby, stikne sa to, 2-3 stehy a hotovo 😝

nibiru
19. máj 2012

no mojej dcerke hned na druhy den po narodeni prestrihli pod jazykom mala ju kratšiu tak isto to mal aj jej otec nešili jej to nič sa stym nerobilo....o hornej som nepočula ale myslím že už taketo veci teraz uz robia v porodnici nakolko sa to rychlo hoji a dieta sa vie lepsie prisat.

alabama0011
20. máj 2012

No mne to tiez robili ked som mala 5 alebo 6.. To bolo revu pri umyvani zubov potom 🙂))

janka234
27. máj 2012

Môjmu synovi to tiež nastrihávali pod jazýčkom na druhý deň po pôrode, tiež mi to len oznámili, že sa to musí urobiť, aby vedel lepšie sať mliečko a aby nemal neskôr problémy s výslovnosťou 😕 zatiaľ sa nezrastá, ale ako tu čítam, budem to asi musieť sledovať (pre istotu) 😅

wenka
3. sep 2012

syn (3r.) mal skrátenú uzdičku pod hornou perou, a kvôli zväčšujúcej sa medzere medzi zúbkami sme boli na zákroku (pred týždňom) Robili mu to laserom, trvalo to celé ani nie 10 minút, žiadne krvácanie, vôbec sa nesťažuje na bolesť, hneď po odchode z ambulancie jedol brumíka 🙂 Len zúbky musíme umývať opatrnejšie, aby sme z rany nezotreli nejaký gel, ktorý tam je pre ešte rýchlejšie hojenie. Nás to stálo 86€, ale určite odporúčam..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli