Kedy sa môže ísť von a do škôlky po kiahňach?

27. apr 2024

Ahojte,mám pár otázok,kedy sa môže ísť von keď má dieťa kiahne?Viem že prvé dni nemôže na slnko,no keď má chrasty tak už sa môže ísť von?A do škôlky môže ísť keď má chrasty alebo až keď chrasty odpadnú?Kedy ste dávali deti vy?

heln
27. apr 2024

ahoj, neviem ako sa to odporuca presne, ale s chrastami urcite este nemoze ist do skolky. pokial sa ti da, neponahlala by som sa s dietatom ani von, ani do skolky aspon tyzden po vylieceni. dieta moze mat oslabenu imunitu po kiahnach. napriklad sme sa starali o dievcatko, mala kiahne, tyzden po kiahnach angina s horuckami. a to bolo v lete, ked bolo horuco, fakt nemala kde ochoriet.

judit47
27. apr 2024

Pri kiahnach moze dieta ist po odpadnuti poslednej chrasty.

Na slnko by nemala ist skrz jaziev,pod kiahnou je velmi tenka oslabena kozicka takze jen ju oplali/spali…

A presne ako koment nado mnou,kiahne su dost naloz na imunitu takze potom bude nachylnejsia nsa chotoby🙂

zuzanockamt
27. apr 2024

Jedno dieťa išlo po 10 dňoch, druhé po 14 dňoch. Ak sú už zaschnuté chrasty,tak môže.

autor
27. apr 2024

@zuzanockamt Má zaschnute chrasty ale nemá ešte opadnute všetky.

autor
27. apr 2024

@zuzanockamt A sme 10 dní

judit47
27. apr 2024

@autorka

Uz len skrz dietat by som ho s chrastami nedala(u nas by ho neprevzali)ked jej ju odtrhne odskrabne niekto,ostane jej/jemu jazva, bude jej to mozno troska krvacat…

autor
27. apr 2024

@judit47 Len nemôžem už dlhšie ostať doma z práce,už pozerajú na mňa cez prsty koľko veľa chybám

zuzanockamt
27. apr 2024

Autorka
Ja som sa riadila pediatričkou, nie sociálnou sieťou, deti išli do MŠ a aj vonku.

nikaeli
27. apr 2024

Ja som kvôli kiahňam marodovala celý mesiac. Môžu si pozerať ako chcú. Syn bol taký osypaný, že až. Aj v puse, na viečkach a veľmi dlho sa hojil. Keď už bol ako tak v pohode, vysypala sa takmer dospelá dcéra a manžel. Syn šiel do škôlky po poslednej chraste. Bol tam tri dni, keď ochorel a skončil na ATB. Na ďalšiu OČR už šiel manžel.

nikha2809
27. apr 2024

Mne pediatrička povedala že 10dni má byť doma, tak bol doma 10dni

henka123123
27. apr 2024

Po 10 dnoch moze aj do skolky.uz ked ma chrasty moze ist..priamo od nasej pediatrixky to mam

henka123123
27. apr 2024

A od kiahni nebol ani 1xchory..od januara doteraz

autor
27. apr 2024

@nikaeli Môj mal max 30 pupakov no nemôžem si dovoliť aby ma prepustili z práce.
@henka123123 Má chrasty už pár dní.Take malé už opadli,no má na tvári na nose a na brade väčšie chrasty.Na bruchu a na chrbte má ešte malé chrasty.

henka123123
27. apr 2024

Ano moze kludne ist..ked to uz nema momvave a ze su to chrasty.moze ist.uz nie je infekcne dieta..neh sa vyhyba slnku aby sa mu to nespalilo a kludne by som isla

ruzovakrava
27. apr 2024

Ak už nemá žiadny pupenec, len chrasty tak do kolektívu ísť môže. Osobne by som ho ešte aspoň týždeň nechala doma kvôli imunite, kiahne sú nálož. Ale ak nemáš inú možnosť tak čo narobíš 🤷‍♀️

nikaeli
27. apr 2024

Ani ja si to nemôžem dovoliť, ale zdravie mojich detí je u mňa na prvom mieste a v zlom stave ho do škôlky nedám. Choď s ním na kontrolu a riaď sa pokynmi pediatra, nie názormi mamičiek na fóre. Sama vidíš, že priebeh kiahní je od dieťaťa k dieťaťu iný.

autor
27. apr 2024

Pridám fotky aké to má,aby ste mali predstavu.

autor
27. apr 2024

A na tvári má väčšie chrasty

emili27
27. apr 2024

@zuzanockamt s chrastami určite nie do škôlky!!!! Až keď odpadne posledná.

zuzanockamt
28. apr 2024

@emili27 Máš tam málo výkričníkov 🤭 Ja sa riadim lekárkou a nie anonymnými nickmi na internete.