Kedy vašim deťom prešiel reflux?

29. aug 2023

Malá má 7 mesiacov a už ma to vážne nebaví. Grcky stále dookola 🙈. Stále všetko prať, utierať, umývať podlahy. Posteľné jej mením každý deň, hraciu deku som už musela zrušiť lebo bola stále ogrcaná. Prezliekať xy krát do dňa Nemá to konca kraja.

bluemoon24
29. aug 2023

U syna presel uplne az v 11m. Je to des, ja to vim, myslela jsem, ze to nikdy neskonci, denne jsem prala, zehlila, odstranovala skvrny, ale uvidis, prejde to. Drz se ❤️

barbora0308
29. aug 2023

U mojho syna sa to vyrazne zlepsilo ked mal cca. 7-8 mesiacov. Uplne vsak prestal grcat tak cca v roku. Ale plne chapem co pises, ja kvoli tomu ani nerada spominam na prvy pol rok, bolo to velmi narocne. Syn grcal doslova prudom, dogrcane sme mali vsetko a nepomahalo nic...prajem pevne nervy, ono to coskoro skonci 🤗!

dame2
29. aug 2023

U nás prešiel až okolo roka, ale pokiaľ bola na antirefluxnom mlieku bolo to relatívne znesitelne, vracala podstatne menej

simsalabim
29. aug 2023

U starsej v 11. mesiacoch, u mladsej medzi 6-7.

deti95060810
29. aug 2023

tesne pred svojim prvým rôčkom... to že perieš dookola to je nič oproti tomu že nám sa dcéra dusila - neraz bola u nás aj RZP.... stávalo sa jej to v spánku uprostred noci, nedokázala sa nadýchnuť, rozhadzovala ručičkami....

autor
29. aug 2023

@deti95060810 tiež sa dusí, teraz sme boli pár dní hospitalizovaní , tiež sa nevie nadýchnuť, monitor stále piští

deti95060810
29. aug 2023

a v nemocnici čo vám dali, alebo poradili...

dskjhfdlkdjhl
29. aug 2023

Mojej dcere to preslo az ked mala 2 roky a 4 mesiace, bolo to hodne narocne, ale uz som aj zabudla, ze sme nieco take mali (teraz ma 14).

autor
29. aug 2023

@deti95060810 dodržiavať opatrenia 🙈...

masinka
29. aug 2023

U nas to preslo v 9 mesiacoch, dovtedy grckala tak 27 krat denne. A potom este do cca 12 rokov vracala pri kazdej jazde autom/ busom/elektrickou ktora trvala viac ako 15 minut.

andrejita26
29. aug 2023

Mne aspoň čiastočne pomáha podkladať dieťa štvorcovými plienkami a tie periem dokola. Má ju pod hlavou poskladanú do štvorca v postieľke, v kočíku i v autosedačke. Keď sa hrá na brušku na deke tak dám pod neho normálne uterák. Nemusím tak prať denne povlečenie, tie plienky rýchlo uschnú. Ak grcká hodne tak sú prebaľovacie podložky, buď jednorázové alebo aj prateľné látkové, ktoré sú úplne tenučké a nepremokavé a na tom môže podľa mňa aj ležať. A čo sa oblečenia týka, ja mu uviažem buď látkový podbradník alebo zase tú plienku. Preložím do trojuholníka a uviažem za krkom. Ale to len keď som s ním a je hore, na spanie určite nie. Každému je samozrejme pohodlné niečo iné, ja mám tých plienok veľa, striedam ich často, periem čo 2-3 dni a rýchlo schnú. Malý má tiež 7 mesiacov a s refluxom je to boj. Držím palce.

autor
29. aug 2023

@andrejita26 ja dám aj tú plienku alebo nepremokavú podložku ale ona už štvornožkuje,takže to nemá zmysel veľmi lebo o minútu je niekde inde a vygrcká sa tam.

andrejita26
29. aug 2023

Vtedy mi pomáha plienku uviazať okolo krku. Zachytí viac ako podbradník. Ale je fakt, že niekedy sa s plienkou na krku jeduje 🤷‍♀️🤦‍♀️

kitycat
29. aug 2023

Ma 10m a zda sa, ze sa zacina bliskat na lepsie casy... jeden mini grc ked je na bruchu po jedle