Kinedryl pre deti. Aké s ním máte skúsenosti?

perla200
30. jún 2010

ahojte, mam 11 mesačnú dcéru a doktor mi povedal že na dlhsiu cestu jej môžem dat 1/4 kinedrylu...aké mate skúsenosti? fakt spali tie deti? dakujem

krtica11
1. júl 2010

Ahoj perla200 skus radšej COCULINE je to homeopatikum a hlavne sa ti neda po tom tak strašne spať.Len sa treba spytať v lekarni od kolkeho mesiaca to môže uživať male dieťa.

zuza.m
1. júl 2010

perla200 ahoj .
mne maly tiež od rok a pol začal vracat v aute nezvladne ani 30km..a tak som zbehla do lekarne a kupila si aj tie homeopatika aj ten kinedryl.tie homeopatika osm ani nedavala preto že musiš davat strašne vela toho den pred jazdou niekolko hodin pred jazdou a potom ešte každu hodinu počas jazdy.dve tabletky.maly mi nevie ani cucat a ani moc dobre nespolupracuje ked mu davam lieky tak že mi je jednoduchšie šupnut mu ten kinedril.a či je ospaty??v aute je krasne kludnučky anjelik aj si pospinka aj len kuka.nikddy taky nebyval vždy vystrajal.ale ked ho vyberem z auta tak je uplne v pohode ,normalne čuly a spokojny.tak že ja som spokojna..inak je to až o 2rokov a myslim že ked jej daš aj menej ako 1/4 tak jej to zaberie a nebude to take silne.
čo to mliečko??že odbačam od temy napiš do ip.papap

marika39
31. júl 2012

@zuza.m ahoj, a koľko mal keď si mu dala kinedryl ? my máme rovnaký problém, len dcérka má rok a pol a neviem či ho už môže. Tie homeopatiká máme tiež, ale vôbec to nezaberá. dík 🙂

zuza.m
2. aug 2012

myslim že od rok a pol som mu davala menšiu štvrtku ,lekarnik mi povedal že to nevadi ked nema 2 roky že bude max ospaty.v aute bol spokojny taky utlmeny ale ked sa dostal von bol uplne v pohode,

tinki
2. aug 2012

ahojte baby, ja som bola také dieťa. A už vtedy núkali tie homeopatiká cocculine..Si pamätám doteraz ako mi z nich bolo zle..len som ich cmúľala a cmúľala a nič nezaberalo..
štvrťka kinedrilu neublíži..

alenka777
2. aug 2012

ja dávam kinedryl od cca 3,5 roka 1/4 tbl. dcéra pomohol, negrcká a ospalá nie je vôbec, ale ona od narodenia nepotrebovala spať 🙂

jja
16. sep 2012

nam v lekarni kinedryl nedali, vraj az od 6 rokov..ale ponukli mi cipky z kinedrylu...tie som vykusala a su perfektne..mala po nich nepsi a pomahaju....uz si aj zvykla, e ked ideme do auta najprv si pyta cipok🙂

bambina1009
21. sep 2012

na kinedryl sa asi nedá dopustiť, zachraňoval nás a teraz aj naše deti. Mne nechceli čípky predať, vraj len na recept. Teraz v lete malá chytila nejakú brušnú pliagu, už som nevedela čo jej mám dať proti zvracaniu, až ma napadol starý známy kinedryl, a za pol hoďky bolo malej /4 roky/ viditeľne lepšie, takže nie len pri cestovaní...

dudduli
21. sep 2012

@perla200 my sme dvojrocnemu dali pred cestou do chorvatska 1/4 tbl a super,nic mu nebolo 🙂 a dava sa to tak hodinu pred cestou

soninkaaa1
22. máj 2013

Ahojte, my tento rok ideme do Chorvátska.. Cocculine drobcovi vôbec nezaberal,pritom je to pomerne drahé a musí sa ho dávať veľa :-/ Tentoraz skúsime Kinedryl a som zvedavá, lebo už mám z našich ciest autom stres. Len naňho pozerám, či nebledne a stískam sáčok v ruke 😖 2roky už má, tak sa užívať môže. Držte palce 🙂

majulkap
31. máj 2013

Ahojte aj ja toto práve riesim, malej býva od 1,5 roka zle v aute a v autobuse, dávame coculine, ale mam pocit že nezabera, lebo je jej ťažko ešte aj dlho potom ako vystupime,teraz je prvacka a idu na školský výlet tak mam z toho stres, lebo viem že nevydrzi, ale nechcem ju preto nechávat doma, kinedril som neskusala, ale vraj je ozaj lepsi...len neviem či neprespi aj ten výlet 🙂,a boli vaše deticky úplne v pohode po kinedrile?lebo moja mala ešte dlho potom nechce nic jesť ani piť stále je jej ťažko, preto mam pocit že ten coculine je slabý.

majulkap
17. jún 2013

Takze mame výlet za sebou, kinedryl zabral, ani náznak nevolnosti a to išli 120 km tam a 120 naspat 🙂 po coculine predtym nezvládala ani 30km, takze jednoznačne odporúčam kinedryl 😀

ellit
21. máj 2014

Ahojte maminky, a ten kinedryl sa dava vzdy pred cestou?
@majulkap brala ho len pred vyletom, alebo aj pred cestou spat? Dakujem

majulkap
21. máj 2014

No učiteľka im ho dala aj pred cestou naspat

gugu
21. máj 2014

Je to sice "hnusna chemia" a ja som tiez radsej za jemnejsie lieky, ale raz za cas to urcite nezaskodi. Ked sme cestovali do Talianska, dala som malemu stvrtku a ja som si dala ten zvysok. 🙂 Nevedela som udrzat otvorene oci, straaaaaaasne som bola otapena, asi pol cesty som predriemala a aj maly bol taku pokojny, otapkany, vela driemkal. Ked to vysumelo, boli sme v pohode. V letaku sa pise, ze to moze mat v ojedinelych pripadoch aj opacny efekt a dieta moze byt hyperaktivne, ale nikto zo znamych mi to nepotvrdil.

marusia5
24. jún 2014

Tiez riesime tento problém s najmenším.má 10 mesiacov a slovo ,,autom" sa skloňuje málokedy.neviem ale nas doslova neznasa cestovanie.my už pri pomysleni mame z toho stres. Neviete mi babenky poradit ze ci aj tento nas 10 mesacny ,,revko cestovatel" by sem tam mohol tento kinedrylus?? Dakujem

ers89
3. sep 2015

ahojte , vidím , že táto téma je už dosť stará, ale my máme ten istý problém. malá ma dva a pol roka, ale kým bola menšia zvládl cestu vpohode, už ako mesačná cestovala 400km, a nevracala vôbec, ale teraz v poslednom čase, prejdeme do mesta len 12km a vracia, odkedy jej zistili reffluxu, tak je taká. teraz sa chystám k mame a mám obavy z tej cesty :( uvažujem nad kynedrilom , ale chcela by som sa spýtať či môžem jej dať vpohode jesť pred cestou? lebo som si všimla, že hlavne vtedy vracia.

majkat1
3. sep 2015

@soninkaaa1 tak to presne jak u nas.....ja tiez nachystana s vreckom v ruke....davam 1/4kinedrilu od 2 rokov a zatial ok....uz ma nebavilo tie grcky o vsetkeho davat dole...

lenlenka
3. sep 2015

My sme mali ten istý problém, malý mi zvracal dvakrát na 25 kilometrovej trase. Plánovali sme cesty tak, aby sme cestovali keď už bol unavený, aby spal. Ak sa to tak nedalo, skúšali sme najprv tie homeopatiká, ale vôbec nezaberali. Kinedryl sa osvedčil, dávala som mu ho od dvoch rokov, pol tabletky. Myslím, že tá štvrťka neublíži ani menšiemu dieťatku.
Jesť som mu dávala, ale nie tesne pred cestou, nie veľa, a skôr len pečivo s masielkom alebo džemom, nie mliečne výrobky ani zeleninu, z toho mu bolo ťažko.

adalea
3. sep 2015

Ahoj, moja keď mala necelé 2 roky mi po piatich kilometroch ovracala celé auto, sedačku aj seba. Tiež má reflux a teraz ešte aj tá kinetóza ☹ . Dali sme kynedril 1/4 tablety a odvtedy v aute nevracia. Teraz bude mať 3 roky a s kynedrilom cesty zatial v pohode. Na dlhej ceste môžeš po 2 hodinách dať zas 1/4. Keď sme išli asi 500 km som to tak spravila a v pohode. Aj pospala a bola celkovo kľudnejšia, lebo ona sa inak nerada vozila, vždy vystrájala.

prinzesz
3. sep 2015

tak toto sa zazivam aj ja... syn zacal zvracat od 8 mesiacov a to bolo nieco... nehovoriac o tom, ze zvracanie ja zvladam velmi tazko.. :( tak to je taka skola aj pre mna.. no ale, skusili sme vsetko mozno, ked mal rok uz som ho supla aj do sedacky po smere jazdy no ogrcal ju celu.. to bolo! nakoniec mi jedna sestricka povedala nech mu dam kinedryl a hotovo.. a ze kludne aj polku tabletky.. to som si netrufla, davala som 1/4 a pomohlo.. ale tiez uz mam zazitok ze som sla sama s malym v aute a uz skoro v ciely v aute sa totalne dogrcal.. cize maly rev, panika.. ja som hladala kde rychlo zastavit.. handry na poutieranie vsetkeho.. no des! nakoniec sme to prezili.. 😝
nastvala som sa a zacala patrat co mu pomoze, hlavne na kratke trasy, a zistila som ze obyc zuvka je dobra (avsak len pre deti ktore to uz vedia) a lizatka.. a nejest pred cestou nic mliecne, ziaden jogurt nic.. pred cestou sa najest, ale len chlieb s maslom a paradajkou, alebo rozok suchy a tak.. vypozorovala som, ze dieta musi byt aj vykakane a vycurane.. pit davam po ceste kludne aj bublinkovu vodu nech sa mu odrguje to tiez pomohlo.. lebo mne pride, ze jemu sa akoby zastavilo travenie.. auto vetrat, v lete klima a v zime nekurit len minimum..

lenca1401
25. aug 2016

Ahojte.My ideme tento rok do chorvatska a mali ma len 7,5mesiaca.Mozem mu dat tu necelu 1/4kinedrilu?Ja sa bojim ale kanaratka hovorila ze v pohode(ma odskusane na detoch v Damkovom veku)a je zdravotna sestra.Ako neviem lebo zle mu nebyva(cestu na pocuvadlo prespal)a ideme na noc.Ale on ani v noci nespava...Ale spat pojdeme cez den.A to bude trest bozi 🙂 toto je prva dovolenka s malim tak dufam ze dopadne dobre...

oco_martin
27. mar 2022

Mna by zaujímala skúsenosť .
KINEDRYL - A LET LIETADLOM.

Ďakujem že ta tipy .

banderaska29
28. mar 2022

@oco_martin je to presne to isté ako pri ceste autom. podá sa pred letom a hotovo 🙂