Kinetóza u dvojmesačného bábätka. Je to možné?

roamers
14. nov 2015

Ma niekto podobny problem? Mame dvojmesacne babatko, akonahle ho posadim do auta, zacne revat ako keby ho na noze brali, az sa zakucka, jak mu dochadza dych, spoti sa od placu az ho musim prezliekat. Docitala som sa, ze kinetoza sa moze rozvinut az od druheho roku zivota, ked sa vyvinie organ rovnovahy a az odvtedy mozu trpiet kinetozou. Co to moze byt? Ma niekto podobne skusenosti?

kubobubo
14. nov 2015

Dcera mala kinetozu od cca 9 mesiacov do 2 rokov. Prvýkrát sa prejavila na dovolenke v Tatrách, ked mala 9 mesiacov. Cestou po tatranskej magistrale bola zelena a potom sa trochu dogrcala. Nasledne sa pri klukatych cestách vzdy dogrcala. Potom sme si davali pozor a chodili iba po rovnych cestách a plus aj sedacku mala v smere jazdy a musim zaklopat od 2 rokov sme nemali ziadnu takuto epizodu. Ani pri zákrutách. 🙂

8291
14. nov 2015

@roamers pokial ti nezvracia a len reve ako trúd😁 tak mu nič nie je len nechce byt vo vajicku.my sme s vajickom bojovali od tretieho mesiaca a bojujeme aj s autosedackou s tále.za 16 mesiacov sa mala nenaucila jazdiť v aute.proste sinechce uvedomit ze autosedacka je jej miesto.niekedy uplne super až sme prekvapení ale niekedy sa len pohneme a už sa reveeee.raz nam prerevala v aute vyše hodiny.ked bola babo tak veľakrát som ju z vajca musela zobrat na ruky,lebo taký hysák pustila ze ani nevládala dýchať.neviem kedy sa to u nás zlomí.

mummy01
14. nov 2015

Kinetozou babetka trpiet nemozu,nemaju dostatocne vyvinuty mozog. Takze ten nepokoj bude skor bud z nepohodlia alebo jazdou a otrasmi sa vracia obsah zaludka do pazeraka a dieta grca. Kinetoza sa objavuje najskor v 3roku ale spravidla az okolo 5.roku zivota dietata

kale13
14. nov 2015

skus davat do vajca na par minut len tak cez den vo vnutri..a potom ten cas zvysovat nech si zvykne..a potom tiez skus dat babo s vajcom do auta, ked uz bude unavene a vies, ze uz zaspava a trocha povoz.. aby si zvvyklo na tie vibracie auta..a hlavne neobliekaj moc na teplo..radsej prehod deku cez.. moj mal vzdy horuci chrbat ked sedel v autosedacke

marcelatje
15. nov 2015

@roamers deti plačú aj ak im je napríklad teplo. Obliecť ich v tomto počasí vhodne je dosť kumšt. Vonku zima a v aute nie. Ja som to riešila tak že tenké oblečko a šup do zavinovačky a v aute keď už bolo teplo som ju odokryla a bolo dobre.

roamers
autor
15. nov 2015

@marcelatje ja mam taku specialnu decku, v tom to nebude, ked sme v aute len rozopnem

veriiii
15. nov 2015

@roamers nebude to kinetoza..kedze ta s aprejavi az pocas jazdy..i ked u niektorych ludi je to uz aj potom psycholog.blok..zrejme nie je spokojne vo vajicku..mozno polohou si tlaci a brusko atd..byvaju specialne vanicky,kde dieta lezi ako v kociku a daju sa pripnut popruhmi.

roamers
autor
15. nov 2015

@veriiii to mi hovori aj mamina, ze brusko. Tu vanicku tiez mam, ale neviem ju namontovat ☹ a ak je vanicka, nemoze tam byt uz dalsia autosedacka (mam este starsieho synceka), co je jeden problem a druhy je, ze maly je strasne velky a pomaly sa mi do nej uz nezmesti