Klebsiella v uchu mesačného bábätka

bubla30
12. okt 2012

ahojte maminy, chcem sa spytat, stretli ste sa uz s touto bakteriou u vasho babatka? nasmu malemu (5 tyzdnovy) vytekal maz z uska, tak mu urobili ster a objavili mu tam tuto potvoru. kedze ale vytok prestal a nema ani ine zdravotne problemy, orl doktor sa rozhodol lieky nepodavat. citala som, ze tento bakter moze byt aj v moci ci hrdle- ale v uchu? nemate nejake skusenosti, co s tym a ci nehrozi, ak sa to nebude liecit? dakujem!

zigzag
12. okt 2012

aho moj mal to iste, ale mal ibe bacily, aj candidu, bral aj atb, ale teraz by som mu uz nato to nedala, teraz preventivne,vytieram uska cesnakovym olejom, a od vtedy sme ok, zaiadny zapal vonkajsieho uska.. a kde ??? mozno z porodnice,,, ja s nim na bazen nechodila,,, lebo lekarka povedala, ze s tymito bacilami po bazenoch deticky chodia.....

bubla30
autor
12. okt 2012

@zigzag dakujem za odpoved- no, nasli mu tam "len" tu klebsiellu- zapal uska nastastie nemal, dr. pozeral, ze nema ani scervenenu sliznicu ani ine indikatory zapalu. kupeme ho len doma vo vanicke a to davame pozor, aby sa mu do uska nedostala voda, ved je uplne malinky...nechapem, asi z porodnice...tam vsetko nachytaju:( takze myslis, ze to nemoze uskodit, ze sa nelieci? vraj je to nebezpecna bakteria, ale verim, ze len vtedy, ak je v plucach, tam udajne sposobuje zapal pluc...neviem, ci mam spravne info, ale trochu som sa vylakala...

bubla30
autor
12. okt 2012

@zigzag este sa chcem spytat- ten cesnakovy olej si kde kupila? a ako mu ho vytieras? len vonkajsie casti ci aj vnutro?

zigzag
12. okt 2012

@bubla30 olejik si urobis doma, potrebujes kvalitny olivovy olej a cesnak, prtlacis strucik a zelejes olejom, aby bol prekryty cesnak, zamiesas, ja to robim do stamperlika, a necham postat troska, a vecer po kupani vytriem usko, ako ked ho cistis suchou vatovou tycinkou,,,,, robim mu to stale,ked vidim, ze ma viacej mazu usku,, alebo ked ma sopliky, lebo vtedy je pravdepodobne, ze moze dostat zapal uska, lebo dutiny su prepojene,,,,,

olej vydrzi takto, 2_3 dni, m motes aj do chladnicky dat,potom supnem do varenia :D, a normalne namocis vatovu tycinku do olejika a vycistis klasicky usko....

zigzag
12. okt 2012

nam to pomohlo, ja som tiez bola vystrasena, najma ked sa nam po vybrati amoksiklavu zapal vratil,, potom sme brali troje kvapiek,,, a potom som dosla na tento cesnak, a od vtedy ok vsetko 😉 teraz mame 16 mesiacov,,, a problem sme mali,ked mal 3 mesiace...

bubla30
autor
12. okt 2012

@zigzag super, dakujem za tip🙂 a to ked vytieras usko -nie uplne vovnutri len ten maz atd. to postacuje? myslim to tak, ze ta bakteria nie je vo vnutri ucha?

zigzag
12. okt 2012

@bubla30 hej uplne staci ako ked normalne cistis usko, klasicky,,, ono sa to urcite dostane hlbsie do uska, netreba nasilu nic strkat hlbsie.... pomaha urcite drzat zle bakterie pod kontrolou, nakolko cesnak je prirodne atb, a casom si urcite babo vybuduje aj lepsiu imunitu vydim na mojom, ze cesnakujeme uz iba obcas,,, volakedy skoro kazdy den... aj mazotvorba sa upravi, organizmus musi dozriet,,, a navyse, na aj v ludkom tele su biliony bakterii, nie sme sterilny, ide skor o rovnaovahu, a o to udrzat ju 😉

bubla30
autor
13. okt 2012

@zigzag dakujem za radu este raz🙂 urcite to vyskusam- prirodne veci su naj, ja som si cesnak.tobolkami a oregan. olejom vyliecila helikobaktera- bez atb🙂

zigzag
13. okt 2012

@bubla30 oreganovy olej mame tiez davam,ked je nachladeny, super vec tiez,,,, 😉

bubla30
autor
21. okt 2012

tak male info- po kontrolnom stere nam zistili, ze klebsiella zmizla, ale za to sa nam tam objavil stafylokok- nechapem:(
ale ORL dr. tvrdi, ze kolkokrat urobi ster, tolkokrat tam nieco moze najst- vraj je tento stafylokok beznou sucastou pokozky, teda aj v uchu a je to ok. Tak verim, ze to tak je!