Kochleárny implantát a pomoc pre dieťa, ktoré nekomunikuje

terinafe
12. apr 2013

Mám takmer 6-ročného syna...po 3.operácii srdca začal strácať sluch až nakoniec úplne ohluchol...2 roky má kochleárny implantát...myslela som, že s implantátom bude žiť normálny život takmer ako každé iné dieťa...naše očakávania sa však nenaplnili - syn stále nerozpráva...nevieme nakoľko počuje, lebo to, že mu došli baterky nám okamžite dá najavo, no na oslovenie, búchanie ani iné zvuky nereaguje. Posunky odmieta používať, zamerali sme sa teda na obrázky.
Vie mi niekto poradiť kde zoženiem (alebo odkiaľ si môžem stiahnuť) obrázky potrebné pre komunikáciu s dieťaťom, ktoré nekomunikuje?
Má niekto z vás podobné problémy či skúsenosti?

janamama
13. apr 2013

Len z druhej ruky viem, že nadácia SPP - PONTIS sa zameriava na prácu s nepočujúcimi detičkami - má to byť bezplatné. Skúste si vyhľadať viac info, chodia na vlastné náklady do domáceho prostredia detí.

zuzzka1
13. apr 2013

@terinafe v BA je škôlka a škola pre nepočujúce detičky: http://www.zsihrdlickovaba.edu.sk/htm/poradna_1...
určite by vedeli povedať viac. Existuje komunikačný systém Mekadon - kombinuje vizuálne kartičky s gestom, a pod.