Kolika a zápcha u 2 mesačného bábätka

lucia006
27. dec 2012

ahojte.potrebovala by som poradit..uz neviem ako mam pomoct mojmu syncekovi strasne ho naduva az tak ze ked si pupne pritom velmi place a nevie sam kakat pomaham mu teplomerom a viem ze sa to casto nema ale ma tvrdu stolicu chudacik nevie sam vytlacit,rasovy feniklovy caj davam aj harmancekovy .aj probiotika berie ,espumisan momentalne tiez.a papa francuzke mlieko.predtym mal nutrilon nerobil mu dobre dr povedala nech popri francuzkom davam aj nutrilon comfort na zapchy a koliky ale bojim sa dve mlieka naraz mu davat ?nemate s tym niekto skusenost ?dakujem 🙂

luba41
27. dec 2012

@poisonblu fľaša je smer ukončenie kojenia. Fakt skús tú laktačnú poradkynu, určite poradí, napr. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... 😉

poisonblu
27. dec 2012

@luba41 ja som poradkynu mala, jasne ze odporucila flasu vyhodit a skusit napr. cievku...to sme skusili, ale islo to pomaly, tak som to zavrhla...ja sa snazim lkojit, maly je na prsnikoch kym taha, striedam prsniky..on ich aj vyprazdni, po kojeni som odsala malinko aj to islo tazsie....kojenie urcite nevzdam aj som mu kupila flasu, z ktorej to tazsie tecie...uz som to dvakrat chcela nechat, ale som si povedala, ze to nejak vydrzim aspon do toho 6. mesiaca

luba41
27. dec 2012

@poisonblu skús neodsávať, vyhodiť na pár dní fľašu, nesledovať koko vypije, ponúkať ked si vypýta. A vyskúšaj "futbalovú polohu" pri kojení., A hlavne večer vydržať , ono tá "večerná nervozita" po 3.mesiaci prejde. Odporúčajú aj lahnuť "naholo" do postele a tulkať sa deň, dva. Fakt to stojí za to 😉

vefi89
28. dec 2012

@lukra to je prírodná vláknina, a teda pomáha pohybu čriev a tráveniu.

zuzkag2
28. dec 2012

@lucia006 ahojky, aj my sme mali presne tento problem, ze malicky sa nevedel vykakat, aj prdky ho boleli, nasadila som biogaiu, davala som biocalm, ale z biocalmu mu bolo este horsie, davala som espumisan, ale nevidela som zlepsenie, aj feniklovy cajik som davala, ale nic...az mi kamoska poradila davat harmancekovy cajik ( instatny ) priamo do mliecka. ja teda neviem aky je v tom rozdiel, dat ho samostatne, alebo v mliecku, ale musim povedat, ze od vtedy nas maly kaka 2 krat za den, a tym padom nemusi pretlacit take mnozstvo hovienka, tak aj v pohode prdka. Ja by som mliecka dvoch znaciek nemiesala. Skusila by som vysadit fenikel, dat ten cajik do mliecka, ale vydrzat aspon 2-3 dni, ked sa to nezlepsi, potom skusit vymenit mliecko. Kazdopadne, ale probiotika by som nevysadila, a davala stale, aj popri zmene mliecka. A co sa tyka biogaie, mam potvrdene, ze je od 0 mesiacov, aj ked na letaku je napisane od 3, kludne mozes dat. Inak, my sme mali aj ten nutrilon comfort, a je tak hnusny, ze neviem ako to tie deti dokazu vypit, je velmi horky, je velmi lahky, a napriklad nasmu malemu to pohorsilo, lebo ho dostatocne nezasytil, a viac si pytal papat, a potom bol prezrany, a teda ho viac bolelo brusko.

bettypo
28. dec 2012

@luba41 a dokedy by si to ty osobne skúšala? Do akého váhového úbytku?

zuzkag2
28. dec 2012

@lucia006 este som si vsilma ze @soniatko spomina mliecko zo zahranicia. my tym, ze byvame v BA, kupujeme nutrilon v rakusku, a mozem potvrdit, je trochu iny ako nas slovensky. ale vyskusali sme aj bebu 1 pro ( s probiotikami ) , tiez bola kupena v rakusku, a z toho mal maly strasnu kyselinu, tak sme ju museli vysadit ( je myslim trosku tazka na zaludok, hustejsia ako nutrilon ) ...co sa tyka bruska, neviem aky mala ucinok, lebo vtedy maly plakal stale, kvoli tej kyseline, tak ho mozno aj brusko bolelo, ale to uz som nerozoznala .

lucinocka
28. dec 2012

@lucia006 nam pomohlo mliecko Hipp combiotik, mas v nom prebiotika a probiotika a velmi dobre jej robili na brusko, koliky prestali skoro hned cim sme zacali davat..zo zaciatku som k tomu podavala este plus biogaiu, ale potom uz len mliecko..teraz sme presli na Hipp bio, je trosku lacnejsi..natrapili sme sa kvalitne 2 mesiace, uff..nechcem ani spominat

katka121
28. dec 2012

moj postreh: vyskúšali sme viacej mliečok detských a jednoznačne najredšie sme kakali z mliečka HIPP. Z Beby sme ledna tlačili - zapekala a z Hippu nám tečie cez plienku

lukra
28. dec 2012

@luba41 ten je clanok je krasne napisany 😵

luba41
28. dec 2012

@bettypo a píše niekde, že chudne? Vyskúšala bez tej flaše, či by chudol?
@poisonblu

bettypo
28. dec 2012

@luba41 škoda že si neodpovedala na moju otázku

luba41
28. dec 2012

@bettypo keby dodržala pokyny lakt. poradkyne, správne prikladala na požiadanie a nenahrádzala kojenie flašou, nemá ísť dieťa prečo s váhou dole, pretože mlieka bude presne tolko, kolko dieťa potrebuje

zuzkag2
28. dec 2012

@luba41 ahoj, ja sa trosku do toho zamiesam...presla som si tym, od kojenia k flasi...uznavam, flasa je cesta k ukonceniu kojenia. ale su na to viacere dovody. ja som kojila, na poziadaniel, prikladany bol spravne, prisatie tiez spravne, mala som doma laktacnu poradkynu niekolko krat, krasne sa chytal na prsko aj napriek flasi...aj tak bol stale hladny ak tu flasu nedostal. nezvysila sa mi produkcia mliecka na tolko aby som sa zbavila flase, a skusila som to aj bez nej dva dni, bol to horor. divat sa na revuce babatko, to nikdy viac. kojenie je nadherne, plakala som ked som prestala, ale stoji to za spokojne babo, jednoducho, nie vzdy sa to da...nie je to len o tom, ze matka sa malo snazi...niekedy to nejde...ak totiz uz v nemocnici dostane babo UM, velmi tazko sa ten rozdiel dobieha, a ak ho aj dobehnes, znamena to ze mas babo stale na prsku, a potom kedy si mas spravit plnohodnotnu stravu sebe, aby aj to mliecko malo vsetko co babo potrebuje...mne napriklad z tych dvoch suchych rozkov ktore som stihla popri kojeni malickeho a asi 3 hodinoveho denneho spanku, naozaj to mliecko nemalo dost zivin a nebolo dostatocne vydatne...

lucia006
autor
28. dec 2012

no moj beri probiotika dhiphulas takze biogaiu radsej uz nedavam zatial som vyradila feniklovy caj davam vkuse do mliecka harmanceekovy caj kusok .a presla som dne rano na nutrilon comfort z francuzkeho tak uvidime zmena sa urcite nedostavi hned tak uvidime .vcera chudatko vecer mal zas strasny zachvat ☹

luba41
28. dec 2012

@zuzkag2 ja viem, že takto teoreticky radiť cez príspevky sa dá hocičo. Ale je fakt, že som si takýmto prešla - tiež sme odchádzali aj s flašou z nemocnice, aj s cumlíkom a všetko som sa snažila počas prvých dní, týždnov odstrániť. A nemala som doma ani laktačnú poradkynu, ani som nevyplakávala, že musím... Pri jednej dávke prikrmovania denne to išlo. Keby som nemala skúsenosť osobnú, tak som tu ticho. Bábätká plačú, kedže nevedia povedať, čo im je. A väčšinou si to vysvetlíme, že plačú pre to, že sú hladné. A pritom vôbec nemusia byť. 😒 A tiež som prvé dni jedla len suché rožky, spala minimálne / ako prevážna väčšina mamičiek/ Kvalitu mliečka / výživovú hodnotu/ takáto strava krátkodobo určite neovplyvňuje. Chcela som tu len poisonblu poradiť / lebo som videla, že si neverí/ jasné nemusí veriť ani mne, ale ona neverí ani laktačnej poradkyni.

zuzkag2
28. dec 2012

@luba41 ja som nemusela, ale chcela, preto som plakala, tazko sa mi s tym zmierovalo. nie kazda laktacna poradnkyna je dobra, a naozaj pdsudzovat matku za dokrmovanie je blbost ( co mnohe laktacne robia - az fanaticky ). Ja som mojou reakciou chcela zas povedat aj inu skusenost. Viem ze babatka placu lebo nevedia rozpravat, ale plac sa da rozoznat. a tiez sa neda hodnotit plac z jedneho dna, ale ked mi babo vyslovene ruci po materskom mlieku ( ci s prska, ci z flasky, plny prsnik, poloprazdny prsnik, prazdny...akykolvek, flaska taka - onaka- tak asi nie je nieco v poriadku. Ale kazdopadne, treba si udrzat kojenie co najdlhsie, materske mlieko je naozaj zazrak , ale na dokrmovani nie je absolutne nic zle...treba si najst system a ten nemenit, ked babatku vyhovuje aj mamine, kludne nech tak funguju.

zuzkag2
28. dec 2012

@lucia006 joj chudatko male... uz nech s toho vyrastu. drzim palce aby Nutrilon rychlo zabral.

michaela18
28. dec 2012

tiez sme si tym presli.vyskusala si bio gaia alebo dophillus infant?nam velmi pomohla bio gaia kvapky 😉

michaela18
28. dec 2012

teraz som si vsimla,ze dophillus aj bio gaia ti uz radili.vyskusajte aj zmenu vody.neviem ci pouzivas dojcensku.hlavne si vsimaj aby obsahovala malo sodika.drzim palce.je to riadne psycho.nam koliky vystriedal reflux.velmi tazke obdobie ale na vsetko sa zabudne ked troska podrastie.drzkajte sa

lucia006
autor
29. dec 2012

no uvidime ako bude s nutrilon comfort berie ho druhy den ale prvu noc spal tak dlho ako dnesnu ze o pol 8 vecer som mu dala mliecko a potom vstal az o pol 3 a zvykol okolo pol noci prvykrat .takze mozno ho aspon zasytilo lepsie ako francuzke.ale nekakal uz treti den a pri UM by mal kazdy den ...je nespokojny a vkuse tlaci 😢 a ten dhiphulas probio neviem ci vobec maju niejaki ucinok ale zatial nebadam nic a berie ich 3tyzden 😖 a feniklovy caj som zatial tiey vylucila davam detsky alebo harmancekovy...existuje este niejake pre take male babatka ? 😒

bettypo
29. dec 2012

@lucia006 nutrilon comfort u nás zabral až po 3 týždňoch. Treba vydržať

lucia006
autor
29. dec 2012

no doktorka mi vravela ,ce to trva dlhsie a kolko papalo vase dietatko v 8tyzdnoch ?lebo moj papa 120ml a sa mi zda ze je este hladny ,ale bojim sa mu urobit viac aby nemal este vacsie bolesti v brusku 😢 a pouzivam dojcensku vodu lucku alebo drobcek niekedy obycajnu vodu ale vsetky stale prevaram...

lucia006
autor
29. dec 2012

a berie doteraz nutrilon comfort ?