Kolika u 17 dňového chlapčeka

adrikaadriana
9. apr 2022

Ahojte mamičky dnes mi maličký strašne začal plakať až kričať čo najviac pomáha na koliku? 😔 Chudáčik môj... Dala som mu coliprev kvapky a bolo to lepšie hneď si prdkal aj 3 krát odgrgol po sebe.
Máte skúsenosti s kvapkami? Ako často ich môžem dávať? Na letáčiku to nie je písané. Ďakujem za každú radu 🙏

veronika3110
9. apr 2022

ja to mám zatiaľ ešte len nachystané, ale kúpila som krém Pupík... to sa natiera na bruško a masíruje.. a niektoré baby aj písali, že to používajú na sebe a že to pomáha im aj bábätkám 🙂 tak skús pozrieť

beata_k
9. apr 2022

@adrikaadriana coliprev sa podava pred dojcenim

nikpa
9. apr 2022

@adrikaadriana má intoleranciu laktózy? Lebo na to sa užíva coliprev, ak vidíš že sa mu po ňom uľaví, treba si odsledovať, či nemá bolesti bruška po mliečnych výrobkoch. Inak ked má napr. len zastavené vetry stačí espumisan alebo sab simplex. Ak máva takéto problémy opakovane, treba sa pýtať na gastro. A nasadila by som mu aj probiotiká, kľudne aj 2 mesiace dávaj.

adrikaadriana
autor
9. apr 2022

@nikpa probiotiká používame. Zatiaľ iba dnes nás to chytilo. Ževraj je to bežné u malých detičiek volali sme aj na pohotovosť lebo ten plač nás veľmi vystrašil 😏

adrikaadriana
autor
9. apr 2022

@beata_k dozvedeli ste sa koľko krát denne sa môže použiť? Lebo ani za boha som sa nikde nedocitala koľko krát denne . Iba 7az8 kvapiek na lyžičku a ďalej pokračovať v dojčení.

nikha2809
9. apr 2022

@adrikaadriana coliprev pred každým kŕmenim aj nám ako tak pomáhal a malý nemá intoleranciu po cca 2,5mesiaci kolíky prešli.Este som dávala aj sa simplex a probiotika

mimi2120
9. apr 2022

@adrikaadriana Coliprev sa môže dávať pred každým jedlom. Keď kojis tak pred kojenim na lyžičku, ak je na UM tak zvyknú nakvapkať do fľaše s mliekom. A ak kojis, nejedla si niečo z čoho by ho mohlo bolieť bruško? Môjho zvyklo bolieť bruško z BKM a z čerstvého pečiva alebo proste zo všetkého kde je droždie. Každopádne my sme si prešli kolikami, je to ťažké obdobie, ale prejde to. Držím prsty.

janulik2008
9. apr 2022

Sab simplex a nedávas Vigantol? Ten zvykne drobcom robiť zle 🙂

adrikaadriana
autor
9. apr 2022

@janulik2008 nie nie na to má hneď upozornili že ten je veľmi zlý pre detičky. Iba zatiaľ tieto dávam.

adrikaadriana
autor
9. apr 2022

@mimi2120 dávam si pozor čo papám iba ho kojim, snáď uvidíme. Veľmi pekne ďakujem

zuzika8512
9. apr 2022

@adrikaadriana u nás tiež zabral..ale už si nepamätám davkovanie

adrikaadriana
autor
9. apr 2022

Mamičky, ak maličké kojite zvyknete dávať aj trošičku vodičky?

petamich
9. apr 2022

@adrikaadriana nie, ak je dieta plne dojcene vodu netreba