Koliky a zúbky asi naraz

effy777
12. aug 2022

Ahojte
Od novorodenca máme problém s kolikami a teda riadnymi. Teraz má 5 mesiacov a stále trvá ( prelievajú sa mu crievka) prdí niekedy ťažšie a niekedy ľahšie ale kakanie je trápenie. Do toho si všetko pcha do úst takže nám začínajú asi zúbky. Berieme Devit,biogaiu,babycalm. Ale nechápem prečo keď sa mu prelievaju crievka tak ho to stále bolí respektíve som čakala že v 5 mes to bude trošku lepšie.
Viem že niektorým deťom trvá sranda len kolika dlhšie.

miankass
12. aug 2022

@effy777 ahoj skus simethicon.

pavla_z
12. aug 2022

@effy777 moja malá mala tiež koliky asi od dvoch týždňov. Po skúšaní všetkeho možného zaberal coliprev aj keď to nebolo úplne ideálne a aj tak stále bolí noci kedy preplakala. Ako náhle som ubrala dávky alebo som zabudla bol úplný problém. Keď sme začali v 6 mesiaci dávať prikrmy myslela som že bude lepšie, že coliprev vysadim ale stále to ešte nebolo ok takže som aspoň 3 krát denne dávala. A v tím období tiež začali ísť zuby. Takže viem aké to je. Tiež sme v noci pri tých nekonečných plačoch nevedeli čo to je. A tak som ani nevedela čo dať nurofen kvôli zubom alebo čo keďže som nechcela dávať zbytočne lieky. Pomohlo len vydržať. Okolo toho 7 mesiaca už koliky prešli úplne.

zuzkaa1991
12. aug 2022

@effy777 my sme skusali a pomohli kvapky sabsimplex popripa zmena mlieka ak nie je kojene

ivangeline
12. aug 2022

U nas az od 8m bolo lepsie ale tiez to eobi povaha..spanok bol stale narocny,takze malo spanku sa rovna nervozna dieta a prsty/veci v ustach do 2 rokov.. a potom vzdy,ked sli zuby alebo nevie spat na obed.. tak aj hrozna noc..

beata_k
12. aug 2022

Skus probiotika z Benu lekarne Livsane Lactoactive Baby. Ak je dieta dojcene tak Biogaia je zbytocna. Vyraba sa z materskeho mlieka.

effy777
autor
12. aug 2022

@ivangeline akože mali sme aj režim samozrejme že všetko aj dieťa sa mení a zvykne prespať aj noc 5x za týždeň

effy777
autor
12. aug 2022

@zuzkaa1991 aj to aj babycalm, zmena UM a asi to treba len prečkať 🤷🏼‍♀️

effy777
autor
12. aug 2022

@pavla_z wow ďakujem no tiež si myslíme že to len potrvá len všade píšu a hovoria že prvé tri mesiace sú ťažké ale počkaj ešte keď začne dieťa vzdorovať a nahlas dá najavo keď ho niečo bolí to je o inom 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😄

effy777
autor
12. aug 2022

@miankass píšu že užívať by nemali deti do 6 rokov

pavla_z
12. aug 2022

@effy777 simethicon je aj v espumissane a ten je aj pre bábätká ale nám nezaberal dokonca mám pocit že ešte malej zhoršoval reflux. Ten bol teda tiež celkom zážitok. Nestíhala som meniť čisté plienky pod hlavičku. Takže koliky a reflux je úplne super kombinácia. Áno ten novorodenecky plač bol vyčerpajúci ale potom keď už bola väčšia a pridali sa tie zuby bolo naozaj náročné. Niekedy až krik od bolesti. Pár krát až tak že partner chcel ísť na pohotovosť 😀 mala som čo robiť aby som ho presvedčila že netreba

effy777
autor
12. aug 2022

@pavla_z no my sme mali deto respektíve máme 😄🤦🏼‍♀️malý mal mesiac a môj muž že niečo ho boli tak som z toho nátlaku ( neskúsená trúba) výstava radu u pediatra s tým jeho revom a oni na mňa s úsmevom že to je kolika treba prečkať 🤷🏼‍♀️😅
Ja mám pocit že nám nepomáha nič a skôr že každý deň je úplne iný od toho predchádzajúceho. Skôr si rada spomeniem ako pekne spal počas dňa keď bol mini baby

pavla_z
12. aug 2022

@effy777 ja som ho našťastie vždy ukľudnila ale len vďaka skúsenostiam jeho rodičov z jeho mladšou sestrou. Mali ju dosť neskoro. Teraz má 16 takže si toto obdobie ešte celkom pamätajú 😀 ona mala tiež strašne koliky len nevedeli že čo to je. Tiež išli na pohotovosť a tam ich otočili že to sú koliky. V aute ani nepipla a spala len čo zastali zase tak sa vrátili a tam im vravia že určite sú to koliky. Že sú rodičia čo sa celé noci vozia v aute len aby dieťa neplakalo 😀 takže vždy som mu pripomenula či chce ísť ako oni zbytočne sa previezť.
No u nás to ani cez deň nebola výhra so spánkom. Všade som čítala ako novorodenci stále spia. U nás bola malá viac hore ako spala. Ráno síce potiahla aj do 10 keď som ju dala k sebe okolo 7 ale potom už viac menej iba 3-4 hodinovy spánok v kočíku. Keď sme zastali bola hneď hore. Doma v postieľke nehrozilo. Možno tak po hodinovom uspavani na rukách a aj to iba tak pol hodinu. Občas ešte také šlofiky na mne na pár minút. Asi v dvoch mesiacoch som zistila že biely šum zaberá ale muselo to byť len jedno jediné video s vysávačom z YouTube 😀 ale zase nechcela som aby jej pri hlave celý dni hučal vysávač. 😀
Ale malá očividne celkovo nepotrebuje veľa spánku. Vždy spala menej ako sa odporúča. Teraz má dva roky a 3 mesiaca a už rozmýšľam nad úplným zrušením denného spánku lebo večer vie byť aj do 22:00 hore a na obed je boj ju uspať.

anavixy
12. aug 2022

@effy777 presne, aj ja sim si vzdy vravela, ze neboli lepsie dni ako ked bola novorodenec 😄 pre mna najjednoduchsie obdobie 🤷🏻‍♀️ No a koliky sme tiez pretrpeli, ovela ovela dlhsie nez 3 mesiace 🙄 uprimne uz ani nvm kedy to prestalo, ale tak nejak okolo 5. mesiaca.. nepimohlo tiez nic, len cas a teda s kakanim ma problem dodnes, velmi tvrdu stolicu ma.
Co sa tyka simethiconu, tak to je nazov ucinnej latky ktora sa nachadza aj v espumisane aj v sab simplexe, akurat napr. Dr. Max ma vsetky svoje lieky pomenovane nazvom lieciva, takze mas podla mna uplne jedno ci das to alebo to ked vlastne davas to iste 😀
Spanok cez den tiez pol hodiny max, ja som to vzdy volala mikrospánok, teraz sice cez den spi malicko, ale noci su celkom fajn (klop, klop).
Mojej prve dva zuby vysli ked mala 3,5 a 4 mesiace, takze aj z nas naraz. No hovorim, len prečkať 🍀

effy777
autor
12. aug 2022

@pavla_z uff tak som rada že som není tá jediná šialená mama🤦🏼‍♀️😄 ja kebyže nemám tie dva vytahane balóny na hrudi tak neviem to nás vie zachrániť 🤷🏼‍♀️ale kocikovanie kde ideme ideme ako náhle zastavíme hneď je hore, svokra sa mi čudovala že prečo nespí keď ho uspi a nechá ho na mieste menšom v kočíku 😄aj v parku všetky ženy kocikuju ako z reklamy a ja kým môjho uspim tak 10 min revu. A to že kolko spia malé bábätká však to my sme mohli snívať 😄

pavla_z
12. aug 2022

@effy777 áno aj ja som bola neskutočná vďačná za kojenie 😀 po tých kvapkách keď už to bolo lepšie tak zaspala aj pri kojeni, nemuseli sme ju donekonečna hojdat na rukách, a to jej ostalo . Až doteraz 😀 niektoré mamičky by mi naložili že kojim ešte v takomto veku ale tak keď iné uspavanie v podstate nepozná je to ťažké. Do 18m som si užila aj nočné kojenie a teda tiež veľká záchrana pri zuboch takže nevidím to tak tragicky ako iné mamičky čo odsudzujú kojenie tak dlho. Momentálne sa ukľudňujem aspoň tým že aj keď už má cez dva roky nie je taká za mi hocikde ťahá tričko a chce prso lebo poznám aj také deti. Je to len na uspavanie. A v podstate ani to by nepotrebovala
,keby jej nedám nepýta, lenže to by skákala dve hodiny po posteli kým by zaspala a cez deň asi vôbec. Takže neviem ako ju naučiť zaspávať samú a v kľude 😀

effy777
autor
13. aug 2022

@pavla_z ja mám pocit že dnes je nejaká sekta žien (matiek) ktoré na miesto pochopenia pre nové neskúsené ženy len davaju rady ( nevypytane) a hlavne hejtia neskutočne. Ja som mala zavolanu LP z mamily kde jednu pani všetci chválili a mala som problém s polohovanim pri kojeni. S tým pomohla ale keď videla vlhčené servítky už začala a že máme malého kúpať len 3x do týždňa ( takže by asi splesnivel) a fľašku mám vyhodiť že to je zlo a naj bolo keď mi pri kojeni prišla a masirovala cecok bez opýtania a chcela hneď malemu prestrihnut uzdicku že zle pije ( malý pije aj s tým)🤭😅 ja ako mama síce krátko ale vidím že potrebujeme pochopenie že každá sme iná a nie hejty.

pavla_z
13. aug 2022

@effy777 súhlasím. Nikdy by som si nedovolia v diskusiách iných mamičiek takto hejtovat a dávať rady takým až neslušným spôsobom. Pokiaľ nemá mať moja rada alebo názor prínos pre mamičku a nič nepíšem radšej. Každé dieťa je iné, každej matke niečo iné vyhovuje. Niektorej kojenie do 3 rokov a inej fľaša a zarábanie mlieka aj niekoľko krát v noci. A jasné niesom nadšená z toho že kojim ešte dvojročnú tiež som si pred pôrodom hovorila že to určite nikdy robiť nebudem ale bohužiaľ okolnosti sú iné. A čo ma najviac zaráža je že pre niektoré matky je tak dlhé kojenie priam až nevhodné a nechutné ale keď iné dieťa v takom istom veku potrebuje k zaspaniu fľašu z mliekom, kašičku z fľaše či cumel to je v pohode. 🙈🤷‍♀️ A nikdy by som si nedovolia v takej situácia hejtovat prečo ešte dvoj ročne dieťa má cumel keď neviem dať matke radu ako dieťa odnaučit lebo jej napísať niečo prínosné.

miankass
13. aug 2022

@effy777 simethicon moze, my sme ho pouzivali ked mala 2 mesiace.

effy777
autor
13. aug 2022

@pavla_z ja si hlavne všímam vonku keď sa prechádzam s malým a usmejem sa na nejaké dieťa a tie maminy sú také že čo cumis 😅🤭a potom podľa mňa aj svokri ak aj nie vlastne mami čo ako robíme zle a čo za ich doby. Prečo nemá cumlík,prečo ho má. Prečo nepije vodu a pod. Ja som rada že som lebo moje dieťa je ten typ že nevydrží dlho samé ako iné ženy povedia kam som ho dala tak tam bol. Kde na položím malého a Max 10 min na nejaké správanie rannej hygieny 😅

pavla_z
13. aug 2022

@effy777 ja mám v tomto našťastie úplne super mamu aj svokru 🙏 vôbec mi nedávajú kázne a nevyžiadane rady iba pokiaľ sa opýtam mi slušne bez blbych reči poradia ako to robili oni. Moja mama mi často rozpráva že ja a sestra sme toto a toto robili inak alebo sme niečo začali robiť v inom čase ako moja dcéra alebo vôbec to nerobí vyčítavo alebo že by ma nejako súdila za moju výchovu. Povie to len čisto na porovnanie že každé dieťa je iné. Alebo mi povie že mi v nejakej situácii neviem dať radu lebo s nami to nezažila a hotovo nerieši ďalej. niekedy keď čítam diskusie na túto tému až mi rozum zastavuje ako sa vlastná rodina niekedy do všetkeho rozumie a ako za každú cenu musia vnucovať svoj pohľad na vec. 😀

pavla_z
13. aug 2022

@effy777 presne moja tiež taká Non stop potrebovala pozornosť a hlavne kvôli tým kolikam veľa nosiť. Keď som ju položila hneď plač. Keď už bola väčšia že lozila a potom začala chodiť tak sa síce zaobišla aj sama a vedela sa zbaviť ale zase som ju musela kontrolovať stále lebo mi sa jej niečo stalo alebo by prevrátila byť hore nohami za pár minút . A stále to trvá buď robí blbosti a keby mohla chodí aj po strope alebo keď sa náhodou má náladu pekne hrať musím sedieť pri nej. 😀

effy777
autor
14. aug 2022

@pavla_z akože ja mám skvelú svokru len sama je mama a viem že to myslí dobre ale niekedy trošku prehana ale inak je skvelá 🥰 ale to je preto že je sama mama a ona to už pozná. Ja stále pozerám kedy vyjde prvý zubok a nič stále. Terwz pozerám že kúpim hopsadlo len či to nie je skoro