Kombinácia sumamed forte a solmucol pre dieťa

erily
29. júl 2018

Ahojte mamičky,vcera sme boli na poho kvoli teplotám a doktorka nam dala sumamed forte ale hned ako sme prisli mali zacal chrapcat a kašlať možem mu dat solmucol? Čítam letaky ale nevidím tam ziadny zákaz ale pre istotu sa spýtam ci to nejaká mamička kombinovala. Synček este nemal nikdy atb. Dakujem pekne za rady.

ibrunova
29. júl 2018

Môžeš 🙂

merkelica
29. júl 2018

nemozes

ibrunova
29. júl 2018

@merkelica prečo?

kika831
29. júl 2018

@erily ja by som to nekombinovala- ved ked uziva antibio na infekciu dych ciest, tak nie je dovod. Pockaj na reakciu tela na antibio, kedze nikdy predtym ich neuzival. Aby sa ti nahodou dieta nevyhadzalo a nwbudes vediet z coho. V pripade, ze antibio nepomozu, volaj pediatricke.

luliu
29. júl 2018

@erily jasne ze môžeš, tie 2 lieky nijako spolu nesuvisia. Ale tak ako vravi
@kika831 možno nie je treba, lebo atb ti potlacia aj ten kašeľ. Ale ak dáš, nič sa nestane

luliu
29. júl 2018

@merkelica prečo by nemohla

alobalka
29. júl 2018

@erily atb liečia zápal spôsobený bakteriami a solmucol rozpúšťa hlien- uľahčuje jeho odstranenie z dýchacích ciest. Môžu sa užívať, doporucuje sa odstup 2hod.

renatka100
29. júl 2018

Solmucolom nikdy nic pri chorobe nepokazis, dava sa aj na zvysenie oslabenej imunity

nejakemeno
30. júl 2018

@erily samozreje mozete davat solmucol, ten sa moze aj dlhodobo uzivat ak ma dieta problemy s hlienom, samozrejme treba podat viac tekutin dietatu aby sa hlien rozpustal a vylucil z tela.

mooonika1975
2. mar 2023

Nemôže sa podávať súčasne, musi byť medzi nimi rozdiel najmenej 2 hodiny, inak spôsobuje kŕče