Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kontaktné šošovky pre bábätka

henrietabubelova
24. apr 2016

Ahojte. Ma niekto skusenosti s aplikaciou kontaktych sosoviek babatkam? Dakujem

candii
24. apr 2016

A mozem sa spytat na co su sosovky babatkam?

marcelatje
24. apr 2016

@candii napriklad pri niektorych diagnozach sa sosovky pouzivaju

henrietabubelova
autor
25. apr 2016

Po operacii sedeho zakalu. Velmi by mi pomohla rada niekoho, kto s tym ma skusenosti. Dakujem

knobloska
25. apr 2016

@henrietabubelova já dávám dceři kontaktní čočku na jedno oko, od 3 let, takže 2 roky. Nemá šedý zákal, je to z jiného důvodu. Co tě zajímá?

henrietabubelova
autor
26. apr 2016

Ja mam 5mesacne dieta a davat jej sosovky je prakticky nemozne. Zakazdym je to o niekolkych pokusoch a polhodinovom trapeni. Ako to zvlada mala? Ako to zvladas ty? Ako ste si zvykli? A ako si sa to vlastne naucila. Mne nepomohlo ani to, ze ja sama som sosovky nosila.

alena1808
26. apr 2016

@henrietabubelova asi by si sa mala informovat v optike, alebo u ocneho. ten ti najlepsie poradi.

henrietabubelova
autor
26. apr 2016

@alena1808 mame velmi ochotneho optika, 2ocnych lekarov, plus kopec odbornikov na kramaroch, ktori ochotne chrlia rady a teoriu. Zaujima ma prax a niekoho osobna skusenost. Chcem rozpravat s matkou, ktora si tymto vsetkym presla a zvladla to.

knobloska
26. apr 2016

@henrietabubelova moí dcerce byly 3 roky, když jsme začali, takže moje zkušenost vzhledem k věku dítěte je asi jiná. Byla jsem s ní 2x u oční, aby mi ukázala, jak čočku dávat, ale nikdy se to dr. nepovedlo. Já sama jsem jí asiměsíc předtím vždycky večer roztáhla očičko a čistým prstem jí "pohladila" bělmo. Aby si zvykla, že jí sahám do oka. Pak už jí to asi nebylo tak nepříjemný. Naučila jsem se to tak, že jsem si pustila youtube, protože sama čočky nenosím. Ani teď, po téměř 2 letech to každý den nejde úplně hladce, ale nakonec se mi to vždycky povede, trvá to někdy 2 minutky, někdy i10 minut, když potřebuju víc pokusů. Tak jako tak, i ve skoro 5 letech jí palcem stáhnu dolní víčko a prostředníčkem horní a řeknu jí, ať se kouká nahoru a ne na mě. Čistou připravenou čočku mám na ukazováčku. Nejhorší je, že má tendence zavírat oko, to je prostě reflex. taky už se mi stalo, že se jí čočka shrnula pod víčko a já jí nemohla vyndat, prostě občas se nám nějaká taková hrůza stane. Musíš to oko držet rozevřený silně a hlavně využít moment překvapení než ho stihne zavírat reflexem. Ale s 5m dítětem to bude asi úplně jiný. Jediná možnost je pořád to zkoušet a nenechat se odradit. I když bude řvát. Malá to zvládá dobře, ráno sice protestuje, ale jsem nekompromisní. Párkrát sičočku sama vyndala ve školce a dala jí učitelce na stůl, takže vyschnula a mohla jsem jí vyhodit 🙂. Jinak ráno už je to pro mě rutina. Doporučuju zvykat na sahání na bělmo, pak pevně oko rozevřít a hned šoupnout čočku. A někoho třeba za hlavu, aby koukal(a) nahoru a ne na tebe.

katka1981
26. apr 2016

@henrietabubelova, neviem ci ti pomozem, ale mne musela maminka kvapkat a prelepovat oci od 6 tyzdnov a prebiehalo to asi tak ze ma musela drzat na silu (neskor aj priklaknut) a vzdy som vrieskala az do zachripnutia.

henrietabubelova
autor
27. apr 2016

@knobloska dakujem. To s tym sahanim do oka je dobry napad a doteraz mi to nikto nepovedal. Urcite skusim. Nech sa vam dari

henrietabubelova
autor
27. apr 2016

@katka1981 ☺aj toto uz mame za sebou . Urcite pomoze kazda dobre mienena rada. Vdaka

katka1981
27. apr 2016

@henrietabubelova, ak ta to upokoji nepamatam si to vobec

henrietabubelova
autor
28. apr 2016

@katka1981 to je dobra sprava 😀

katka1981
28. apr 2016

@henrietabubelova, presne, to som si hovorila pri malej, ked vkuse plakala pri refluxe, ze aspon dobre, ze si to nebude pamatat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli