Kontaktný alergicky ekzém - máte s tým skúsenosť?

polariso
6. mar 2020

Dnes stanovila kožná lekárka môjmu 5 ročnému synovi diagnozu kontaktný alergicky ekzém.... Dala nám nato mastickou elocom... Mate snou skúsenosti. Syn to ma zatiaľ len na nohách.... Teda zadocek a stehná hlavne z vnútornej strany a zadu a končí to pri kolenách.. Kazla nám vymeniť prášok, nepoužívať avivaz, spodné prádlo vymeniť za blede, nie tmavé. Mate stym niekto skúsenosť. Ďakujem..

patricia2511
7. mar 2020

@polariso elocom je masť hormonálna -to znamená že nepoužívať viac ako 5-6dni a pokial netreba nepoužívať vôbec... a áno treba hlavne čisto bavlnené veci dávať ..nech sa mu to nepotenka a nech sa mu neobtieraju stehienka ..skôr by som nato dávala nejakú zinkovu masť z lekárne ako ten elocom ...kortikoidy niesu cesta ... po týždni užívania sa mi ekzem opäť vracia 🙂

polariso
autor
7. mar 2020

@patricia2511 ďakujem. Anov stredu mame ísť na kontrolu. Chcem kúpiť modrú indulonu, vraj aj ta dokáže zázraky a stavu z dužiny aloe vera mu skúsim dávať it, aby sa očistil aj z vnutra

patricia2511
7. mar 2020

@polariso áno to je aj o tom aby nepapal maly korenené jedla napríklad -vegeta, bujony ...aby ste kupovali šunku a parky a kadečo bez glutamanu sodneho ten narobí veru že veľa 🙂

sunny8
7. mar 2020

Mne pomáha od biodermy sébium. Kortikoidnu masť (imacort) beriem len keď je to už dosť červené. Inak ja mám bledý ekzém a tiež vzniká väčšinou pri styku s alergénom