Konvičkovanie

ivka27101
14. okt 2023

ahojte, co všetko sa môže dat deťom konvickovat ? Okrem soľného roztoku a špeciálnej Vincentky robite napr nejaké slané roztoky s čajom ? Ďakujem

jaskolka
14. okt 2023

@ivka27101 čaj určite nie. Ako si na to vôbec došla, ze preplachovat nos čajom? 😳
Bud kúp v lekárni už urobene roztoky, alebo úplne stačí tá slaná voda, ci Vincentka.

ivka27101
autor
14. okt 2023

@jaskolka akože bylinky napr rumanček (protizapalovy) a dať soľ aby to bol roztok.

slavomira236
14. okt 2023

@ivka27101 len slanu vodu ak mam otvorenu vincentku ze inhalujeme tak tu vybublinkovanu inak nic

babulkomale
14. okt 2023

@ivka27101 neexperimentuj a precitaj si, preco sa musi dodrzat napriklad davka soli co je ta odmerka ku konvicke a presne mnozstvo vody. Sliznica nie je ihrisko.
Dolezita je denna pravidelnost.

bozenas
14. okt 2023

@ivka27101 práve dnes som čítala príspevok od Tinky Karmažin- na FB https://www.facebook.com/tinkinerecepty?locale=...
je tam časť o konvičkovaní/ vyplachovaní dutín. Skúsenosť s týmto nemám, ja požívam soľný roztok, ale tak na prečítanie, že niekto využíva aj iné roztoky.

babulkomale
14. okt 2023

@bozenas Tinka je nebezpecna, dava medicinske rady ktore su absurdne, napriklad testovat alergiu na peľ na dietati a podobne perly.

bozenas
14. okt 2023

@babulkomale nejako ju nesledujem, občas si pozriem nejaký jej recept, takže k tomu sa vyjadriť neviem. Videla som jej príspevok, kde sú teda fotky ako vyplachuje (predpokladám synovi) nos, tak som si ten príspevok prebehla. Ale ako som písala aj ja používam len soľný roztok, už si musí každý zvážiť sám....

ivka27101
autor
14. okt 2023

@bozenas aj ja som ten príspevok videla preto ma napadlo že nejaké bylinky. Propolis konkrétne alkohol mi neprišlo moc správne dávať do nosa

ctrl
14. okt 2023

@ivka27101 cisty nostek sa to vola od Andrej Medved , výborne.