Korekcia oči laserom u deti - skúsenosti

zarja011
26. aug 2016

Ahojte,dcerka ma 1,5 a 2 minus ocka.V skole sa jej samozrejme smeju,uz jej okuliarky aj pokazili.Ide do 4.triedy,ma 9,5 roka.Uvazujem o laserovej operacii,vraj su dnes uz take technologie,ze sa to v pohode robi aj detom.Mate s tym prosim niekto skusenost? Kedze sa za okuliarky hanbi a nenosi ich,zrak sa jej zhorsuje..Neviem co robit..Dakujem

natiko79
26. aug 2016

Detičkám sa to vraj nerobí najskôr po 18 roku ,lebo očka sa stále vyvíjaju takže by to nemalo zmysel.

zarja011
autor
26. aug 2016

@natiko79 ved to som si aj ja myslela,akurat dr.vravi,ze uz sa to robi detom od 10 rokov

bosoriak
26. aug 2016

@zarja011 No pokial ja viem, tak laserova korekcia sa robi pri USTALENYCH dioptriach. Co v tomto veku este urcite nie je. Skor ako riesit laser a zbytocne vyhodene peniaze a bolest, treba popracovat na sebaucte, schopnosti sa obranit a na dohlade ucitelov.

tajka1986
26. aug 2016

@zarja011 odkonzultuj s odbornikmi napr. Neovizia,tu ako vidis neziskas presne info.

ladybaby
26. aug 2016

@zarja011 ja nosim od 11 rokov sosovky, skuste pouvazovat aj nad takymto riesenim....vrelo odporucam!!! 🙂

lucianka222
26. aug 2016

@zarja011 Ahoj. Skus sa opytat priamo v centre, kde laserove operacie robia. Pokial viem, tak robia aj detom okolo 10 r. ale nie je to striktne dane, nakolko je potrebna urcita spolupraca pri operacii. Ja sama som taku opepraciu podstupila pri dioptriach -6,75/-7 v Cornei v BA. Je to paráda, dozivotna zaruka a zatial je to super. Len odporucam. Ale asi by som este pockala aspon kym sa neustalia dioptrie trocha... Ja som nosila okuliare od malicka a v podstate do 19 r sa mi zhorsoval stale zrak az potom sa o ustalilo... Tak aby ste po nejakom cAse nemuseli ist znova na operaciu ci nenosili okuliarky... Nie je to jednoduxhe nosit okuliarky - kto nezazil nepochopi... Ale musite sa s tym naucit zit... Aspon nejaky cas... Drzim palce 🌼

lucianka222
26. aug 2016

@zarja011 A este... Operacia vobec neboli, len treba pocAs nej spolupracovat, pozerat kde Ti kazu, a pripravit sa na kvapky a gely do oci... V podstate zo zaciatku pravidelne... Skoro kazdu hodinu...

zarja011
autor
27. aug 2016

@lucianka222
@ladybaby
@tajka1986
@bosoriak
@natiko79 dakujem vam vsetkym za odpoved.Aj nad sosovkami uvazujem,korekcie sa obavam prave preto,ze oci a zrak ako taky sa este vyvija,ci sa jej to nepokazi zase..A ta sebaucta- prve mesiace bola tak stastna,ze vidi,ze by s nimi aj spala.Potom jej ich v skole 2-3x roztiahli,zhodili na zem,smiali sa..deti vedia byt zle..uvidim.este raz vdaka

ladybaby
27. aug 2016

@zarja011 mne sa deti za okuliare vysmievali, uplne popolniky som nosila - silne.... mne sosovky ako 11 rocnej zmenili zivot.... fakt odporucam....

ajka30
27. aug 2016

@zarja011 nie som obornik, ale podla mna je este mala na operaciu. Skuste z nosenia okuliarov spravit prednost- dnes supre deti take krasne okuliare ( nie ako kedysi, dobre sa na to pamatam ake otrasne som nosila ja ako dieta), vyberte jej take, tkore jej najviac svedcia, a kludne ich moze brat ako modny doplnok. Syn nosi okuliarky od 3,5 roka a zatial nastastie nespominal, ze by sa mu vysmievali, skor si ich chceli skusat, ked prisiel s novými okuliarmi. Nech si dcerka nevsima tych co sa jej vysmievaju, su to vacsinou take deti, ktore sa vysmievaju za hocico. Ak nebude nosit okuliare, tak si najdu zase nieco ine za co sa mozu vysmievat. Ako tu uz niekto pisal, skuste popracovat na sebavedomi, sebaucte, nema sa za co hanbit!

anickabasnicka
27. aug 2016

..ahoj, nám na očním řekli, že musí mít minimálně jeden rok ustálené dioptrie, jinak ta operace prý ztrácí smysl, protože ty dioptrie můžou časem naskočit znovu. být tebou, řešila bych to nejdříve ve škole s třídní. brýle nejsou levná věc, takže by učitelka měla v prvním případě řádně ostatním spolužákům důrazně vysvětlit, že určité věci se nedělají, a to nemyslím jen poškozování brýlí ale i posmívání. mladá at neblbne a začne je znovu nosit. vždyt ji začne bolet hlava, neuvidí dobře na tabuli a jen si zbytečně zhorší prospěch.....měla by se naučit bránit, protože když to nebudou brýle, můžou se ji smát za nos, pihy, jméno atd. opravdu, řekni to ve škole a požádej je, at si tam sjednají pořádek.....držím dceři pěstičky, at se naučí co nejdříve postavit se posměváčkům, at je dokáže poslat slušně "někam" a nevšímat si jich..určitě není sama ve třídě, co má brýle, možná je jen jediná, co dovolí druhým ji bližovat...