Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Krčné mandle a nosná mandľa

zmurkobilka
1. feb 2018

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či aj vaše dieťa má taký problém ako moje. Môj syn bol na operacii. Vyberali mu nosnú mandlu a orezavali mu aj krčné mandle, kvôli tomu, že ich mal strašne veľké. Mal vtedy 4 a pol roka. A stále chodíme na kontroli ORL, lebo býva stále chorý. Teraz má 5 rokou a už sme doma zas 2 mesiac čo nechodíme do Materskej školy. Pred dvoma dňami sme boli zas na kontrole ORL a povedal nám pán doktor, že musí ísť zas na operáciu nosnej mandle a kŕčných mandlí, lebo mu zas narástli a že ich má moc veľké než pred prvou operáciou. Tak mňa by zaujímalo prečo mu zas narástli mandle, keď ich mal operatívne upravované. Alergický na nič nieje, tak nechápem prečo sa mu toto deje ☹ aj vy máte takéto problémy ako mi? Vedeli by ste nám prosím poradiť? Mi sme už celkom zúfalí.. 🤔🤔😒

janulicka24
1. feb 2018

tak to, ze dorastu nosne to je normalne, to dorastu kazdemu ale ako sa mu mohli zvacsit krcne to netusim

bibistec
1. feb 2018

No nwdorastu kazdemu len ak su zle odstranene. Mne ako dietatu vybrali nosnu a ako dospela som bola u orl a ona hned videla ze nosna mandla je odstranena. Na vasom mieste idem este na konzultaciu k inemu lekarovi ale ak bude treba tak znova operacia. Otazne je ci to vyriesi problem