Kruhy pod očami u 7 mesačného bábätka

renata5
10. mar 2012

Dievcata moj maly ma kruhy pod ocami,bola som aj u ocnej ta povedala ze to moze byt dedicne ale u nas v rodinach to nemaju ze to moze byt aj z alergie nejakej moj maly ich ma take ruzovo fialove hlavne rano ked vstava a cez den su take menej krv mu este nebrali zatial mate s takym skusenosti???

damiankad
10. mar 2012

@renata5 kruhy pod očami môžu signalizovať ochorenie obličiek alebo nedostatočné okysličenie mozgu, orgánov...ale aj nevyspatosť...niekedy vraj aj málo železa alebo nedostatok vitamínov

renata5
autor
10. mar 2012

@damiankad moj maly to uz ma od malicka v oktobri mu brali krva nic nezistili co mam povedat mojej pediatricke ake vysetrenia mu ma robit??

azarijka
10. mar 2012

@renata5 nasa ela mala cele leto kruhy pod ocami a este ich mavala aj opuchnute, na ocnom dr povedala ze jej to pride ako z alergie ale inak ju nevysetrovala, pediatricka jej zobrala moc ci je ok kvoli oblickam a bol v poriadku. Teraz sme boli ale u homeopata lebo sa jej velmi zhorsil ekzem a ten jej zistil oslabenu funkciu obliciek, tak si myslim ze aj tie oci s tym suviseli. A ona strasne malo pije tak sa ani necudujem ze sa to prejavilo na oblickach.

renata5
autor
10. mar 2012

@azarijka nas maly teda pije dost on ma tie ocka od narodenia take ked som sa pytala doktorky tak povedala ze z unavy minuly mesiac mu brali moc a bol v poriadku aj nasa ocna povedala ze je to z alergie neviem mam ist k alergologovi uz som tam raz bola lebo maly bude asi astmatik po mne

damiankad
10. mar 2012

@renata5 no ja by som mu dala vyšetriť krvičku na obličkový súbor(kreatinín, celkovú bielkovinu, močovinu...) A skús teda aj to alergo...spáva dosť?? pije cz deň postatok tekutín??

renata5
autor
10. mar 2012

@damiankad spava tak ze doobeda tu vyse pol hodinu potom vstane na obeduje sa potom do dvoch troch hodin zaspi potom este vecer pospi tu hodku a naje sa okupe a chce spinkat a vody pije teda dost

renata5
autor
10. mar 2012

dievcata tak vy asi nemate z detmi taketo problemy

happy8051
10. mar 2012

@renata5 ak sa ti zda, ze sa to nelepsi, vyhladaj lekarku opat. ja by som urcite isla

renata5
autor
10. mar 2012

@happy8051 ked poviem mojej ma odbije

vavrenka
18. apr 2012

@renata5 my sme zacali mat podobyn problem. malej nabehli kruhy pod ocami, ako pises- ruzovofialkove a rano sa budi aj s opuchnutymi ocami. nefrolog nas poslal za pediatrickou, aby nas odporucila na alergo. som z toho zmatena, mala ma cerstvych 10m a je kojena.. jak je to mozne? sni neviem, ci tak malym detickam na alergo nieco robia 😅

renata5
autor
19. apr 2012

@vavrenka ahoj s tym nic nespravis,my sme boli u alergologa a nedal mu nic lebo je babatko je to vo vzduchu pele atd a pediatricka nam povedala ze ked dieta pribera je zdrave aj krv mu brali a je vsetko v poriadku takze sa neboj ono to casom hadam prejde 😉

vavrenka
19. apr 2012

@renata5 a vam to preslo?

renata5
autor
19. apr 2012

@vavrenka nie nepreslo stale to ma ale to raz prejde 🙂

redudas
31. dec 2015

@renata5 ahoj, co vam zistili, mame tiez kruhy pod ocami cervene.

majka444
7. jún 2016

ahoj,naša malá bude mať 11 mesiacov, tiež máme nepravidelne opuchnuté vačky pod očami a aj citlivosť na svetlo,že vraj to može byť nedostatok vitamínu A, alebo alergie. Nevie niekto niečo viac ...

darja12
5. sep 2016

naša začala mať tiež kruhy pod očami okolo 9-10 mesiaca.. vtedy sme akurát zmenili režim.. spáva odvtedy dnu, predtým von.. väčšinou máme otvorené okno, resp ani netreba, lebo spáva vo veľkej miestnosti 45m2.. myslím, že tie kruhy sú aj z toho, že väčšinou spí na bruchu.. zatiaľ som nešla s nou na žiadne vyšetrenie, lebo o 3 týždne máme poradnu, tak tam to s dr preberiem.. dúfam, že to nie je nič vážne. je kojená, len mám vždy dilemu, či dosť pije. vody vypije max deci cez den, niekedy aj menej, ale prebalovať ju treba dosť, cca 5x denne a má dosť precikanú plienku.. hm. ešte to može byť aj z vetra, ked chodievame von.. no neviem.. je to dosť výrazné.. bije to do očí, neprehliadnuteľné.. takže dúfam, že je ok..

majka444
26. sep 2016

vyskúšala som spanie pri otvorenom okne a kruhy pod očami mala okamžite, pri zatvorenom to bolo v poriadku...na prechádzke sa rozfúkal vietor, hneď jej opuchli oči, takže je citlivá na prievan ...ďakujem za tip