Krútenie hlavičky a nutkanie na zvracanie

ellinkaaa
16. mar 2018

Prosím poraďte, dcéra má päť rokov, nikdy sme sa predtým s tymto problémom nestretli. Začala sa mi sťažovať keď v noci vstala na wc, alebo ráno pozobudeni keď vstala že sa jej krúti hlavička. V iný deň ma zas nutkanie na zvracanie, hlavne hned ako sa naje. Papat jej chuti, správa sa normálne....len to točenie a zvracanie ma straší. Boli sme i dr, zobrala jej krv a poslala nas na očné,ale to čakanie je otrasné.

deti95060810
16. mar 2018

nemá málo železa?
ja to mávam bežne - už od dieťaťa....u mňa sa to volá migréna....je to aj vtedy ak jem neskoro večer a niečo mi nepretrávi....Daj skontrolovat žlčník a žalúdok...

montemotherone
16. mar 2018

Intolerancia? HIT?... smer gastroenterológ

ellinkaaa
autor
16. mar 2018

Robili jej pred rokom krvný obraz na vsetko, vtedy mala všetko ok. Tieto problémy má však iba tento rok.v pondelok mam volať za výsledky.

meluela
16. mar 2018

@ellinkaaa pytajte sa na neurologiu. ak to neprejde bolo by dobre spravit MR alebo aspon CT hlavy

alobalka
16. mar 2018

A čo cukor, nekolise? Nie je slabá, smadna?
Aj nedostatok železa by to mohol byť. Nespadla niekde? Či si neudrela hlavu? Alebo niečo s ušami, teoreticky porucha vestibularneho aparatu (zavrate, nevoľnosť, hucanie) ...

alobalka
16. mar 2018

Aj málo tekutin a nízky tlak by sa mohol takto prejaviť

katka0905
16. mar 2018

nemá to od očkovania?

gretocka
16. mar 2018

na to ocne uz mate termin? s ockami to moze suvisiet... ked lekarka riesi, tak neostava nic len cakat

zuzikak
16. mar 2018

este mi napadlo, ze ak nic nezistia na neurologii, je mozne, ze vas poslu na ORL. Nevolnosti mozu suvisiet aj s uskami.. Moc drzim palce nech to co najskor poriesite.

ellinkaaa
autor
17. mar 2018

na ocne termin mame, zaplatila som 30e aby ma objednali na 5.4. uraz nemala, ockovanie ju len caka. doteraz nemala problem ani z ocami ani z uskami. v pondelok budem vediet ci ma dostatok zeleza. tlak jej dr merala, ma v norme, tekutiny ma dostatok aspon ked je doma, v skolke asi pomenej. ale urcite sa budem pytat na vysetrenie MR. dakujem vam vsetkym za odpovede a rady

sovica
28. feb 2023

@ellinkaaa Viem, že stará téma, ale môžem sa opýtať, ako to u vás nakoniec s dcérkou dopadlo a či zistili príčinu? Dcére je posledný týždeň takmer stále na odpadnutie, točí sa jej hlava, nutkanie na vracanie, ale nič z nej nejde von...

ellinkaaa
autor
28. feb 2023

@sovica časom to prešlo. Nič sa nezistilo.krcne ok, očné ma dioptrie nakoniec a na neurológii tiež ok a neurologicka mi povedala aby som nebola v strese ze je to u detí normálne keď rastú ze im kolíše tlak keď rýchlo vstanú. Ale ako hovorím našťastie to prešlo. U vás neviem kedy sa to stáva, lebo u nás to bolo len keď rýchlo vstala. Určite choďte k pediatrovi a k neurologovi.