Krv v stolici 4,5-mesačného bábätka

10. dec 2022

Ahojte. Idem sa opýtať či mal niekto niečo podobne.
Synček 4 a pól mesiaca už mesiac ma také vlasocnice krvi v stolici. Stolica je hlienovita.
Boli sme aj hospitalizovaný v nemocnici mu dali len vitamín K.
Všetky výsledky krvi aj stolice sú v poriadku.
Boli sme aj na gastre. Maly je na MM takže vysadila som všetko mliečne z jedálnička či nejde o ABKM. Lenže krv sa objavuje aj po vysadení mliečneho.
Neviem či začať s prikrmom alebo čo robiť. Samozrejme konzultujem vsetko s pediatrom.
Len či nemáte niekto podobnú skúsenosť a o čo by mohlo ísť.
Ďakujem pekný večer

amelia89
10. dec 2022

Ako dlho si po vysadeni mliecneho? A urcite uplne vsetko si vysadila aj vyrobky ktore mozu obsahovat stopy mlieka ? A aky druh mlieka pije maly? Je len cisto kojeny ?

autor
10. dec 2022

@amelia89 od prveho decembra nejem nič mliečne. Dávam si skutočne veľký pozor a čítam zloženia.
Je plne kojeny.

lillyilly
10. dec 2022

Moj maly maval ako babatko pravidelne krvave vlasocnice, vysetrili nam vsetko, okrem malej trhlinky na zadocku nenasli nic. Povedali mi ze z toho vyrastie, ked sa zahusti viac stolica po prvych prikrmoch, a nebude uz taka riedka, nebude ani krv. Tak aj bolo.

amelia89
10. dec 2022

Mojmu synovi to zmizlo az po par tyzdnoch od uplneho vysadenia mliecneho. Ale vysadila som aj vajcia a hovadzie maso pretoze pediater mi povedal ze to moze vyvolavat skrizene reakcie.
Nehovorim ze je to abkm ale tak najcastejsie sa prejavuje prave takto. Ale moj syn mal okrem vlasocnic krvi aj celkom silny ekzem takze to bolo jasne.