Krv v stolici u trojročného dieťaťa

veronika1681995
18. mar 2022

Maminky poraďte...moja 3 ročná dcérka včera keď sa vykakala som jej zbadala v stolici akoby malinko krvi...akoby také nitky...deň pred tým keď kakala nemala nič iba včera..
Dosť ma to vyhlásilo...včera spapala za dva taniere polievky z kopou mrkvy môže to byť tou mrkvou??
Pila aj Malinovo mrkvovy dzusik.
Dcerka kaka tak každý druhý deň a máva dosť taky sulok väčšia len do toho aj také redšie...
Určite to odsledujem a ak sa to bude opakovať pôjdeme ku Dr.
Len by som chcela vedieť ci stým mate skúsenosť dáku a ze ci by to mohlo byt aj v poriadku

hipuska
18. mar 2022

@veronika1681995 ja ti neviem poradiť. Ale mojej dr by stačilo zavolať a odniesť stolicu. Zatiaľ by dieťa nemuselo ísť na vyšetrenie. A potom by sa videl ďalší postup

riskoh
18. mar 2022

My mame pri tvrdsej stolici ,v kazdom pripafe kontaktujte pediatra

cloviecka
18. mar 2022

Stalo sa nám to, vtedy som sa veľmi vylakala, no bolo to tým, že začiatok stolice bol taký tvrdsi, to poškodilo konečník a vytvorilo malú trhlinku. Odvtedy sa to neopakovalo.nestresuj, skús to posledovat ďalej.

fiafia
18. mar 2022

@veronika1681995 dcére sa to stávalo pravidelne pri tvrdej stolici. Nikdy nemala krv v mäkkej. Máme za sebou odbery, sono brucha, vyšetrenie stolice pár x. Všetko v poriadku. U nás je problém strava, tou sa to upraviť nedalo tak nám dr predpísala dúfalac
Brala ho asi mesiac. Odvedy je to dva mesiace a zatiaľ v poriadku.

veronika1681995
autor
18. mar 2022

@cloviecka ďakujem vam

veronika1681995
autor
18. mar 2022

@fiafia dufalac sme brali aj my keď bola mladšia koli tomu ze tiež sa nemohla vykakat a keď aj tak veľmi ťažko...ale nikdy dáko nebola krv iba teraz prvý krát...alebo ak aj minumum som mala na papieri keď som jej utrela len také nič iba bodka..ale ďakujem za radu...odsledujem to a am sa to bude opakovať tak to budem riešiť s Dr...ďakujem ešte raz

svetlana16
18. mar 2022

@veronika1681995 odsledujte, ale ak ste videli svetlu krv skor ide o poranenie konecnika-tvrda stolica.. Ak by islo o nieco vaznejsie v crievkach bola by stolica skor cierna, tmava... Skuste viac vlákniny aby jedla 😉 aj ked chapem ze nie je vzdy jednoduché... Drzim prsty nech to je len táto jednorázová záležitosť 🙏