Krv z konečníka 10 ročnej dcérky

teresza
20. jan 2021

Maminky, dnes mala dcerka po stolici na zadocku krv. Len take dve kvapky jasno cervenej krvi. Nestazuje sa na bolest, pri kakani sa nijako nenamahala. Konecnik som jej po utreti skontrolovala, nema ziadne vonkajsie ranky. Menstruacia to urcite nie je. Dcerka sa dost vystrasila :(
Neviem, ci to suvisi.. no na licku urobila taka zapalena vyrazka.
Prosim, poradte. Mame s tym ist k lekarovi? Ci to len sledovat??

mnamko
20. jan 2021

Asi ma trhlinku na konecniku po tvrdsej stolici

mirkava
20. jan 2021

@teresza moze to byt ked dieta viac tlaci. Moze nieco v stolici akoby porezat konecnik. Nemyslim si ze je to nieco vazne. Sleduj ju.

eriksonka1234
20. jan 2021

@teresza len sledovať, aj naša to mala minulý rok, bola to len trhlinka.Po týždni to bolo v poriadku.

ewka0012
21. jan 2021

Ja som to mávala od malička aj mám doteraz, pri tvrdšej stolici alebo pár dňovej zápche vždy troska krvi na papieri , v konečníku sú veľmi tenké cievky a prasknúpri tlačení, môžu to byt aj vnútorne hemoroidy ale tie mne začali až v dospelosti že občas vyjde von aj ta zlata zila, dávať pozor aj na prechladnutia od spodu , nech nesedí na studenom , teple nohavičky cez zimu, pančuchy a tenšie nohavičky v lete, mne to pomaha

helqa
22. jan 2021

@teresza moze to byt aj polyp v konecniku, moja dcera tiez mavala pri stolici jasnocervenu krv ked mala 2 roky, najprv len malinko sem-tam a potom celkom dost, to uz sme riesili na detskej chirurgii, zistili jej polyp, vyoperovali a odvtedy je ok.