Krvavé žilky v očku 9 mesačného syna. Čo to je?

renabr
21. jan 2011

Ráno sa malý(9mesiacov) zobudil a v jednom očku má popraskané krvavé žilky,len na jednom mieste, nič mu inak nie je, v noci trochu horšie spal, ale inak je v pohode, neviete z čoho to može byť?Prečo to má? A čo s tým teraz? Treba ísť k doktorke, alebo to len prejde? ☹

kdezee
21. jan 2011

@renabr aj mojmu sa to stalo pred dvomi dnami...ja som sa len dopatrala k tomu ze by to mohol byt prievan..na druhy den to bolo slabsie a dneska to uz nema...tak neviem ci to bol ten prievan alebo co...

pia22
21. jan 2011

@renabr neboj, nic sa nedeje, praskli mu pravdepodobne kapilary v ocku. Stava sa to aj dospelym, no drobcekom castejsie, maju slabsie steny kapilar a na ich prasknutie staci suchanie ociek alebo plac. Nie je to bolestive a do 2-3 dni sa to postupne vstrebe🙂 K lekarovi chodte len ak by sa to opakovalo casto alebo sa to do 3 dni nevstrebalo.

lenka_da
21. jan 2011

Mne lekarka odporucila kvapky ocu-flash, je to vytazok z ocianky, bez konzervantov, vhodny pre babatka, je dobry aj na vyplachovanie, ak babu spadne do ocka mihalnicka a ma aj stahujuce ucinky, napr. v pripade o ktorom pises. Je tam kratka doba pouzivania po otvoreni, tusim 28 dni, ale to maju vsetky ocne kvapky, niektore aj menej. A tie krvave zilky mal minule aj moj malicky, pichol si prstekom do ocka, chudatko. Ale s tymi kvapkami to do vecera zmizlo.

renabr
autor
21. jan 2011

dakujem ukludnili ste ma, snád sa to vstrebe, u detí som sa s tým ešte nestretla, staršia dcerka to nikdy nemala, malý to má prvý krát, tak dúfam, že to je len z toho že si súchal očko a nič vážne...