Kryptorchizmus - sťahovanie semenníkov do mieška

ikka14
27. feb 2019

Ahojte mamičky, nebola ste niektorá so synčekom na operácii - sťahovanie semenníkov do mieska? Nás to pravdepodobne čaká a trošku sa bojím, neviem čo mám čakať, na čo sa pripraviť? Ďakujem

aamnicka
27. feb 2019

@ikka14 ahoj,ja som bola s mojim prvym synom kvoli tomu tiez na operacii....bolo to v pohode....maly mal vtedy rok a pol a vobec nic si nepamata....nic si nechytal a nic ho nebolelo....najhorsie bolo prenho kanyla v nohe,na to hovoril bobo....inak mal obmedzenie 6 tyzdnov bez odrazadla....po operacii po tyzdni kontrola a potom o mesiac a potom o pol roka.....horsie znasal anestezu,teda prebratie z nej,plakal asi hodinu a nedal sa utisit,tak dostal diazepam a vyspal sa z toho....potom bol uz v pohode

ikka14
autor
28. feb 2019

@aamnicka Ďakujem pekne, dúfam že aj u nás to bude bez problémov. Malý má síce len 7 mesiacov ale už mi to vŕta hlavou že ak to bude 😊

monicka2298
12. mar 2019

@ikka14 zdravím 🙂 my sme boli teraz v januári.. Mali mal 8m a zvládol to neskutočne dobre. Keď sa prebral hneď na štyri chcel ísť.. Kanylu mal v rucke takže si len obzeral ani sa ju nesnažil vytrhnúť.. Na druhý deň ani nevedel ze sa niečo dialo 🙂 od pol noci sme nemohli jest piť na sálu ho zobrali o 13.30 a on ani nemrnkal od hladu ci od smädu. Strašne som sa bála ale dopadlo to dobre 🙂 vo štvrtok ráno sme prišli na hospitalizáciu a v piatok ráno sme išli domov 🙂 len stichy mame stále niektoré nevypadli zajtra ideme na kontrolu uvidíme.. Držím palce 🙂

ikka14
autor
13. mar 2019

Ahoj, malý má 8 mesiacov a už ho operovali? Mne povedal aj pediater aj urológ že až keď bude mať cca 18 mesiacov, že skôr ho nezoperuju .Kde ste boli na operáciu? ( Ak mozem vedieť) 😊 Vďaka

ikka14
autor
13. mar 2019

@monicka2298
@monicka2298 Ahoj malý má 8 už ho operovali? Mne povedal pediater aj urológ že až cca okolo 18. Mesiacov keď bude mať. Kde ste boli na operáciu? ( Ak mozem vedieť 😊) vďaka