Je migrujúci semenník v poriadku?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom migrujúcich semenníkov u môjho syna. Keď je v pokoji, tak semenníky má v miešku. Tým je aj miešok väčší.

Počas prebaľovania sa stáva, že sa mu miešok zmenší a semenníky sa stratia. Vtedy ich neviem nájsť ani hmatom. Keďže mal synček raz operáciu slabinovej hernie, tak mu fixovali jeden semenník. Keď sa mu miešok zmenší, neviem hmatom nájsť ani ten.

Je v poriadku, že nefixovaný semenník v pokoji je trochu vyššie ako fixovaný?

Je v poriadku aj to, že sa zmenší iba najprv jedna strana miešku, semenník vyskočí a až potom druhá strana?

Majú vyskočiť naraz obidva?

Alebo, keď vyskočí iba jeden, zmenší sa aj miešok?

Ďakujem

PS: Foto posielam v druhej správe, prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

veľkosť mieška je v podstate nepodstatná. Ide o to, či v ňom ten semenník reálne je alebo nie je. To si viete ozrejmiť pohmatom. Poloha semenníkov vyššie - nižšie v rámci mieška je taktiež nepodstatná. Hlavné je, že sú v miešku. Je normálne, že reaguje najprv jedna a potom druhá strana.

Nakoľko ste už operanti po zákroku, konzultovala by som kliniku, kde Vám zákrok robili. Semenník by mal byť v miešku a ak stále migrujú, treba to riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas