Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kto má skúsenosť s heamophilus influenza u deti?

janette1105
5. júl 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci z Vas niekto ma skusenost s touto bakteriou? Syn 6 rocny, ked dostane tuto bakteriu, tak ho tak polozi, ze ani lekari si niekedy nevedia s nim dat rady a vzdy skoncime v nemocnici. Viem ze niektore deti s tymto ziju kazdy den, bakteria im nerobi nic, a preto ahi nepotrebuju antibiotika. Ale este som o nikom nepocula koho by to takto zle zlozilo. Ak mate niekto podobne skusenosti, bola by som rada ak by ste sa podelili, co pomaha, coho sa vyvarovat apodobne......do predu dakujem za kazdu radu a podelenie sa o skusenosti 🙂

latvia
5. júl 2014

@janette1105 je ockovany?

janette1105
autor
5. júl 2014

Ockovanie existuje iba na heamophila influenza typ B, na co su vsetky deti viacmenej ockovane, tak isto aj my. Ake mi mame obycajneho heamophila influenza, na ktoreho ockovanie zevraj neexistuje....

janette1105
autor
5. júl 2014

Heamophil influenza typ B (HIB)

andrea1201
5. júl 2014

moja dcera to mala ešte aj ine,a pomohlo GSE vytažok z grapefruitovych jadierok,je to koncentrat čiže sa to riedi s vodou,ona to mala aj v nose aj v hrdle,noštek som jej vytierala a do ust som jej to striekala http://zdravie.bazar.sk/4082557-gse-118-ml-vyta...

latvia
5. júl 2014

@janette1105 existuje viacero typov hemofilov influenzae, tusim od a po f, preto som chcela vediet, ci ste ockovani. takze ste, tympadom infekcie tohoto typu B by u vas mali byt miernejsie ako u neockovanych. ja by som poziadala lekara nech daju vysetrit, z ktorej skupiny je tento vas hemofil, B je sice "najhorsi" ale uz sa objavuju nove typy,ktore sarapatia viac. boli vam brane stale vytery?ci len od oka naordinovane ATB? treba zistit typ a citlivost na ATB, okrem toho by som ziadala aj vysetrenie imunity

janette1105
autor
5. júl 2014

To vsetko zistuju hned ak ma priznaky.....najskor to zacne zdurenim lymfatickych uzlin, 40tky teploty, kde nic nezabera, ani rektodel, potom nastane hnisava angina a suz sme aj v nemocnici.....a panikati sa....lekari su zkati, snazia sa, no vzdy musia cakat na vysledky sterov, a do vtedy sa robi len "vylucovacia" metoda. Teraz ked ho poznaju (za posledne 3 roky sme boli 3x s tym v nemocnici, a momentalne sme aj teraz) tak uz ako tak vedia co to moze byt. No este sa nestretli s nikym, kto by tak zle reagoval na heamophila influenza .....

janette1105
autor
5. júl 2014

Andrea1201 - a ako prebiehala jej choroba ked mala heamophila? A kedy si jej to davala-vytazok? Pocas choroby? A opakuje sa vam to, ci to mala len raz?

janette1105
autor
5. júl 2014

Sorry za pravopis, pisem to cez telefon, a sem tam mi preskocia pismenka....

andrea1201
5. júl 2014

@janette1105 ona práveže nebola chorá,len sme museli ist na operáciu a nemohli sme lebo mala stále zle vitery z nosa a z hrdla,ona toho tam mala vyše,ale ten vytažok jej super pomohol a operácie sme sa konečne dočkali,ona mala razštep podnebia a ked jej to zavreli tak sa jej tam tie bakterie tolko nedržia,odvtedy mame naštastie pokoj

janette1105
autor
5. júl 2014

@andrea1201 dakujem za rady. U nas to rozvrati cely organizmus. Kupim ten vytazok a skusime. Mooc dakujem za radu a nech ste stale zdravi 🙂

rolandik
11. júl 2014
janette1105
autor
11. júl 2014

Diky,si zlata....uz mam nastudovane vsetko z minileho roka,a aj tento clanok...je to presne popisane ako to funguje u nas,oktem toho ze ziadny stafylokok alebo podobne tam nikdy nie je iba heamophil. A je to tak ze napr rano vo vytere je a vecer uz nie je.... A musia menit ATB aspon 3x aby sa znicil alebo adpon na rok utichol.je mozne ze hniezdi za krcnymi mandlami,akurat sedime v nemocnici a ideme vybavovat termin.

janette1105
autor
11. júl 2014

Proti B typu sme ockovany,ale obklopuju nas ostatne heamophili,akurat sa doktorka vyjadrila ze to skolkarska bakteria....

janette1105
autor
3. aug 2014

@andrea1201 tak sme to kupili ako si poradila. ake davkovanie si davala dcere ? je to 34%
na obale je napisane ze detom od 5 rokov 3 kvapky do vody do pohara 1-2xdenne ale ten pan od ktoreho som to kupila hovoril ze 30-40 kvapiek do litra a pit cely den. ako si to ty riedila prosim ta?
a ako si riedila na kloktanie ?
mooooc dakujem za rady.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli