Kvasinková infekcia z plienok

katatka
29. nov 2015

Ahojte. Mam taky problem so synom. Od malicka mal problem so zaparenou ritkou. Teraz nam kozna povedala,ze to ma kvasinky. Ma to cervene,pluzgieriky. dala nam zarabanu masticku, gencianovu violet a imazol. Lenze ja mam pocit,ze mu to nezabera. Mal niekto podobny problem? Dakujem

zita19
29. nov 2015

Kolko natieras? Imazol zacne ucinkovat az po par dnoch a nema sa pouzivat dlhsie ako 10 dni. Ked sa to nezlepsi do tyzdna asi bude treba vymenit lieky. Ak si pouzivala pred tym imazol a nedodrzala si tych 7 az 10 pouzivania, moze byt povodca rezistentny na imazol.

bibistec
29. nov 2015

moja dcerka raz v zivote mala kvasinky z vlhcenych obruskov z lekarne vraj hypoalergenne. no ale plienky skus zmenit znacku hlavne nech nie su parfumovane najlepsie nejake ekologicke alebo este lepsie ak sa da aspon doma pouzivaj bavlnene latkove. a robili mu test na typ kvasinky? lebo podla toho daju aj presny liek ale zapareniny? teraz v zime no neviem treba bud zmenit lekarku alebo nech dobre otestuje lebo u nas to bola asi tyzdnova epizoda

lubi40
30. nov 2015

Syn to mal, trvalo to asi tyzden. Tiez som natierala 2x denne a inak pri kazdom prebaleni bepanthenom; Nam radila, co najviac vetrat. Takze som ho rozbalila a hral sa na "nepremokavej" decke s holou ritkou. Pri kupani som davala trochu harmanceku, lebo jemu tie pluzgieriky praskali a krvacali... Bolo to dost zle, ale po tyzdni to preslo. Inak moze to byt aj s plienok, skus kupit take papieriky, co sa davaju do latkovych plienok a davat mu tie do papierovych. Alebo skus latkove plienky na nejaky cas, alebo ine plienky-myslim, ze DM ma nejake eco plienky. Drzim palce

katatka
autor
30. nov 2015

Nam to trva uz tak mesiac. Nerobila mu ziadne testy. Plienky som zmenila,davam Moony na odporucanie,ze su hypoalergenne a neparfumovane. Ja uz neviem co s tym☹ pluzgiere sa mu objavili asi 3 dni dozadu. Imazol davam len na noc,cca tyzden. Ale mam zarabanu masticku a ta tiez obsahuje clotrimazol. Ale zlepsenie som nepostrehla.

luciacv
30. nov 2015

Tri dni dozadu je ešte krátko. My sme sa chvíľu snažili poradiť si s tým doma, dávala sm pri každom prebaľovaní sudocream a cez deň štandardne používam látkovky, tak som ich v tom období prala vždy na 60 °C a so Sanytolom. Po týždni sme to vzdali so samoliečbou a naklusali sme rovnako už s pľuzgierikmi k pediatrovi, dostali sme tiež Imazol, ale dvakrát denne natierať (lenže sme nemali tú zarábanú mastičku) a pomedzi to pri každom prebaľovaní sudocream. Malá to mala aj v puse, klasická žabka, takže detto genciánová violeť (aj som si o nej kadečo prečítala, aj som si na to od kadekoho vypočula, ale tak vo vzduchu a v jedle je beztak kadečo; natierala som jej pusu len keď sa večer kúpala, aby sme nemali všetko fialové :D). Nám lekár tiež povedal, že to bude trvať asi týždeň, kým to bude ok a potom ešte minimálne týždeň nemáme ísť plávať do bazéna. Diagnostikoval tiež bez výteru. Presne po 6 dňoch bola mladá na pohľad ok. A popri tom sme zredukovali sladké (len piškóty v jej veku) a viac sompodávala biely jogurt so živými kultúrami (plus domáci). A v lekárni ešte odporúčali podávať raz denne po jedle probiotiká, my sme mali Biopron lactobacily baby, prášok som nasypala na lyžičku a nechala pôsobiť v puse. Držím palce.

katatka
autor
30. nov 2015

Maly ma estelen 5 mesiacov,cervene to ma dlhsie,ale na pohlad ziadne zlepsenie. Pockam este par dni a zajdem znova ku koznej. Dakujem pekne 🙂

luciacv
30. nov 2015

Moja bude mať v stredu 10 mes. Ktorási maminka tu písala, že nechala dietku vetrať ritku, to nám odporúčal aj lekár, ale mladá má vrtuľu v zadku. Ale ak sa Ti ešte neotáča, tiež by som v tomto veku nechala naholo.

katatka
autor
30. nov 2015

Praveze to je to,ze on by potreboval asi 10 tych podloziek. Cestuje po celej posteli. Ale snazim sa co najviac vetrat.