Leukocyty u novorodenca

reni1512
31. júl 2013

Ahojte maminy, ak máme zvysene leukocyty na 23000 a je urceny zatial zapal usiek, este zajtra vysetrenie mocu, mam sa obavat??? Citam o leukemii a ide mi srdce puknut, mam doma 3 tyzdnove dievcatko... Dostali sme amoksiklav, tiez neviem kedy po uziti zacat kojit, lebo s mliekom sa to nesmie miesat a este k tomu nam opuchla ručka, vraj ju nieco stiplo, ale ja nevidim stipancek ani nekricala, no a boli ju aj brusko...je mi strasne ☹ dakujem za rady

kyruska
31. júl 2013

@reni1512 neboj sa, bude dobre, hlavne nič nečítaj, potom si z toho nervozna atd... to nerobí nič dobré. Venuj sa malej, to uško asi kvôli niečomu diagnostikovali, tak vyčkajte čo a ako. A tá ručka, aj to sleduj, môže to byť od ATB, keby sa to zhoršovalo, ukáž to dr.
Najhoršiu vec, čo môžeš urobiť, že budeš snoriť na nete a určovať si dg, to ani lekári nemajú radi, mne potom jeden vynadal, že pomaly nemusia ordinovať, každý si podľa netu určí sám dg a hotovo 😠 A kojíš aj tak asi dosť často ešte, ked je malá ani nie mesačná, takže to nevieš s tými ATB moc vylúčiť, na to mal brať ohľad skôr dr. pri predpise.
Hlavu hore, bude dobre, držím palce! 😲

reni1512
autor
31. júl 2013

@kyruska atb sme len dnes zacali poobede uzivat, sme utekali s ruckou ze co to moze byt, cize neviem... ja viem ze nemam citat ale oni tiez dost boli zhrozeni ze ma take vysoke hodnoty...Dakujem ☹

hradnapani
31. júl 2013

@reni1512 opytaj sa v tejto poradni. je to poradna orl lekarky, kedysi tu posobila. V kontaktoch najdes email priamo na nu, odpoveda vraj rychlo. http://poradnaorl.webnode.sk/novinky/

alebo ak potrebujes rychlu odpoved (kvoli mlieku), tak si zavolaj na novorodenecke oddelenie, kde si rodila, urcite ti tam poradia, pripadne volaj pohotovost. Za opytanie nic nedas.
Na internete nestuduj, viem ze ta to laka. Ale to kazda mama tam hned vidi to najhorsie v takychto pripadoch.

reni1512
autor
31. júl 2013

@hradnapani dakujem!!!

domi1988
31. júl 2013

@reni1512 prosim ta vobec sa nestresuj... leukocyty byvaju vysoke pri zapaloch... urcite kukli ten krvny obraz aj mikroskopicky a uz by videli nieco podozrive.. robila som laborantku,tak co to viem.. neboj,to bude len tym zapalom 😉

hradnapani
31. júl 2013

@reni1512 drzim palce!!! nech to obe dobre zvladnete.

latvia
31. júl 2013

@reni1512 kto ti povedal ze s mliekom sa to nesmie miesat?

latvia
31. júl 2013

@reni1512 co sa tyka leukocytov, leukemie maju sice v krvnom obraze leukocytov zvacsa nad 20 000 a viac, ale je to pri starsich detoch a dospelych, kde je hranica normy 10x10 na deviatu, kdezto u malinkych deti je krvny obraz vcelku dost odlisny co sa tyka normy, deti do 3 rokov maju hornu hranicu normy az 18x10 na deviatu, takze 23 je skor prejavom nejakeho zapalu nez leukemie, ja by som sa tymto uvaham skor vyhla.

http://www.klinickabiochemia.sk/?menu=odbinfo&m...

suhlasim s prispevkom @hradnapani , skonzultuj dr. v tej orl poradni, ochotne poradi. minule sme tu mali diskusiu ohladne zapijania amoksiklavu mliekom a to iste ti potvrdi aj ona ze sa mlieko moze, takze das sirupcek a hned nakojis

reni1512
autor
1. aug 2013

@domi1988 budem ti verit 🙂! uvidime co dnes moč, dakujem velmi velmi pekne!
@latvia povedala mi to lekarka pediatricka, ze nemame zapijat mlieckom, dala som jej feniklovy cajik, lebo aj brusko nas trapi, opytam sa dnes, lebo idem k inej zastupujucej lekarke.. dakujem pekne za rady!

domi1988
1. aug 2013

@reni1512 nie ale vazne,ono je to tak a predpokladam,ze vo vsetkych laboratoriach,ze pri najmensom podozreni na cokolvek sa ten krvny obraz musi pozriet pod mikroskopom a keby mali podozrenie napr. na leukemiu uz by si to urcite vedela.. ale u tychto malych deticiek je to "normalne",aj napr. pri bolesti hrdla vyskakuju leukocyty a ked prislo mimco po tyzdni po ATB krvny obraz bol uplne pekny.. takze hlavu hore,chora bude este vela krat 🙂

reni1512
autor
1. aug 2013

@domi1988 dakujem za povzbudive slova 🙂! musim sa obrnit postupne voci tomu, este som to nikdy nezazivala, vlastne dieta je vlastne dieta 🙂

domi1988
1. aug 2013

@reni1512 jasne,ja to uplne chapem.. ja budem taka ista ak nie aj horsia 😀

reni1512
autor
1. aug 2013

@domi1988 🙂 je to lepsie velmi som stastna! dakujem este raz

billam
1. aug 2013

@reni1512 zvýšené leukocyty nie sú jediným ukazovatelom leukemie. Aj pri nizkom počte leukocytov moze ist o leukemiu. Prihliada sa aj na iné parametre. Ak nenariadili odber kostnej drene, ide skutočne "len" o zápal.

domi1988
1. aug 2013

@reni1512 nie je vobec zac.. daj potom vediet,ci je malinka ok 😵

reni1512
autor
1. aug 2013

@domi1988 Kleslo to 🙂 na 13tis a uska su lepsie...som strasne rada, akurat ručka nas stale trapi, ostal opuch a rucku nepouziva, velmi malo... nepaci sa mi to a lekarka to nechala tak, ze to nic nie je..nemam ten pocit ani ja, ani nikto z nas doma 😠 dakujem ze na nas myslis

domi1988
5. aug 2013

@reni1512 tak to som rada a dufam,ze uz aj rucka je uz ok.. 🙂

reni1512
autor
5. aug 2013

@domi1988 no uz sa pridruzila aj nozka moja... sme boli na traumacke, ale pomaly to ustupuje, vraj je to zo zapalu usiek :-/

enika17
15. apr 2014

@domi1988 Ahoj, môžem sa Ťa spýtať, keď si robila v laboratóriu, vieš, mám malú 4 a pol ročnú dcérku a majú jej vyberať nosné mandle. Tak sme boli na krvi a má tam viac vecí zvýšených alebo znížených, napríklad leukocyty zvýšené až 14 a to má byť do 10, alebo aj trombocity viacej. Nevieš, čo to znamená?

domi1988
15. apr 2014

@enika17 ahoj tie leuko byvaju zvysene vtedy, ked je v tele nejaky zapal.. a zvysene trombo som u deti videla casto, priznam sa ale se neviem co vsetko to moze znamenat.. ono potrebovala by som vidiet cely krvny obraz, lebo ked sa nam tam nieco nezdalo pozerali sme to este pod mikroskopom, ci nahodou sa nejeena o leukemie, ale to tvojej dcerke urcite nehrozi..nleuko 14 nie je naozaj ziadna katastrofa, mozno ju obletele len nejaka viroza, vtedy to je caste..

enika17
15. apr 2014

Si zlatá, diki za skorú odpoveď, tak vieš, ona málo pije, takže ešte raz jej budú musieť brať, lebo sa jej krv zrazila, možno aj od toho mala také trombocyty zvýšené? to som čítala, neviem, doktorka povedala, že je to dobré, ale je tam ešte aj viac ukazovateľov, ktoré sú zvýšené. Tak začala kašlať, sopliť, možno má tam niečo ale potom nemôže ísť na zákrok, však?

enika17
15. apr 2014

@domi1988 Si zlatá, diki za skorú odpoveď, tak vieš, ona málo pije, takže ešte raz jej budú musieť brať, lebo sa jej krv zrazila, možno aj od toho mala také trombocyty zvýšené? to som čítala, neviem, doktorka povedala, že je to dobré, ale je tam ešte aj viac ukazovateľov, ktoré sú zvýšené. Tak začala kašlať, sopliť, možno má tam niečo ale potom nemôže ísť na zákrok, však? Ale tak strašne málo pije, to je veľmi zlé. No ale sa už bojím, čo z toho. V januári ešte to mala v poriadku, len železo znížené.

domi1988
15. apr 2014

@enika17 vies co ak sa jej zrazila ta krv tak to nie je smerodatny gysledok, urcite treba odber opakovat ale aspon z mojich skusenosti pri zrazenom krvnom obraze bolo trombocytov malo.noo tak zk sopli je to jasne, to u deti byva zvysene aj ori bolesti hrdielka-tie leuko. Ja ked som brala oriatelovi krv a jukla sa na vysledok a potom v mikroskope na to vedeka som se ho boli hrdko a on na mna kukal ako blazon..ze ako to viem..
a ci moze ist na zakrok, no nie som doktor ake myskim ze na vyber mandli musi byt zdrava..

enika17
15. apr 2014

@domi1988 Milá Domi, myslíš si, že keby im to bolo podozrivé, dali by to pod mikroskop? Neviem, či to tam dali, ale bolo to predoperačné vyšetrenie, tak asi aj hej, nie?

domi1988
15. apr 2014

@enika17 jaj z pitny rezim je veeelmu dolezity! Skus ju motivovat peknym poharom alebo tymi flaskami so slamkou, kuo nejaku s princeznzmi, mozno pomoze.. raz to hovorili v telke, ze to je jedna z moznosti ako jst na deti

domi1988
15. apr 2014

@enika17 na 100% by to slo ood mikrak keby sa im nieco nezda, ale ako hovorim 14 leuko nie je katastrofa, naozaj by musela byt hodnota gyssia. My sme mLi v praci pravidla:nad 20 leuko alebo pid 2 leuko sa muselo hodnotit mikroskopickt, cize 14 je este norma.. ale ked malo dieta lymfocytozu kukali sme vzdy.. kukni sa vo vysledku-kolko ma neutrofilnych segmentov a lymfocytov ci kymfocyty orevysuju a este kolko ma monkcytov'

enika17
15. apr 2014

Taká si zlatá, škoda, že tu nemám so sebou tie výsledky, tak ktoré mám ešte pozrieť moja? Napíšeš mi a potom keby mala zvýšené, Ti poviem, naspamäť viem len tieto dve, že ešte trombocity má nad 500, ale tak možno aj chorá bude. Tak to asi teraz by nemala ísť na zákrok, ale liečiť sa. No, prepáč, že som Ťa vyrušovala, milujem ju nadovšetko, už tak som sa psychicky pripravila na ten zákrok a nakoniec asi ani nepôjdeme nikde.

enika17
15. apr 2014

@domi1988 Taká si zlatá, škoda, že tu nemám so sebou tie výsledky, tak ktoré mám ešte pozrieť moja? Napíšeš mi a potom keby mala zvýšené, Ti poviem, naspamäť viem len tieto dve, že ešte trombocity má nad 500, ale tak možno aj chorá bude. Tak to asi teraz by nemala ísť na zákrok, ale liečiť sa. No, prepáč, že som Ťa vyrušovala, milujem ju nadovšetko, už tak som sa psychicky pripravila na ten zákrok a nakoniec asi ani nepôjdeme nikde.

enika17
15. apr 2014

@domi1988 Ďakujem!!! 😵

domi1988
15. apr 2014

@enika17 zamalo, nic extra som nepomohla, predsa len nie som doktor 😅 doktor ma vzdy posledne slovo, ten studoval.. ale hovorim nestresuj sa fakt to nie su take hrozne vysledky, urcite to je tym nachladnutim.. mozno zoberu krv este na CRP a 5am to je jasne, tym sa zistuje zapal v tele.. doktorka vam povie viac..a teda verim a uplne chapem akl sa citis, ja som taka ista este mozno horsia kedze som v tej nemocnici fidela fakt zle veci, tak som tiez na malu citliva a ked sa len viac vykaka uz striehnem co to bude 😀 to sme my maminy, nase detuchy su nase najvacsie poklady.. takze drzim palce nech to malinka aj s maminkou zvladne 😵 😵