Leukocyty v moči 5 mesačného bábätka

blesura
23. máj 2014

Prosim Vas mate niektore skusenosti ohladom vysokej hladiny leukocytov v moci babatka? nasmu 5 mesacnemu zistila pri preventivnom odbere mocu zaplavu Leukocytov, bakterie vysli len ojedinele :( hned mu dala antibiotika, pritom nema ziadne priznaky infekie, ako su teplota, bolest, plac, mrzutost:( moze ta zvysena hladina aj nieco ine znamenat? Dakujem.

ushuaia
23. máj 2014

@blesura vysetrili moc aj kultivacne ? ci vzali CRP ? mohlo by ist o zapal moc. mechura al. mocovych ciest, len sa divim ze mu nasadili ATB len na zaklade zvysenych LEU...

blesura
autor
24. máj 2014

@ushuaia :( ved to, som uplne nestastna ☹ este je len kojeny, este som ani s prikrmamy nezacala a uz musim ATB tlacit do neho :( chuda...ziadna kultivacia, ziadne CRP, to som hlupa, ze som sa jej nespytala, nech mu spravi aspon to :( nemohol to mat vysoke aj kvoli ockovaniu? ten moc bol odobraty vlastne tyzden po ockovani. Plus mu kazdy den davam vecer fenistyl kvoli ekzemu :( ci sa nejako nefiltruje ten moc a toxinov sa nezbavuje a aj leukocyty su tam preto :( neviem ako mam postupovat, antibiotika som zacala podavat od vcera vecera, ale som naozaj zufala a nemam dobry pocit z toho :(

ushuaia
24. máj 2014

@blesura niesi hlupa, prosto ta to nenapadlo, a najma si mama tieo veci by mal vediet lekar, casto sa stava ze v obvodnych ordinaciach jednoducho predpisu ATB a dovi, ved dnes by mal mat lekar v ordinacii pristroj na vysetrenie CRP...najma u malych deti na zaklade hodnot sa da lahsie odrazit a patrat. Dopad ockovania na pritomnost LEU v moci sa mi zda nepravdepodobna...,bol maly pred ockovanim chorlavy...? Vtedy by nemal byt, ale to vie aj lekar...Zvysene LEU mozu svedcit o pritomnosti infekcie mocovych ciest ci mechura, ale bez kultivacie mocu sa mi zda divne davat ATB...a najma bez sprievodnych znakov ako bolest bruska, zmena farby mocu, unava, caste ,,bolesive,, mocenie, zvysena teplota az horucka... 😒 Vysoka hladina LEU sa viaze k mocovemu ustrojenstvu...nemyslim ze znamena nieco ine, na toto vsetko by mal veru odpovedat lekar a najma z vysetrenia kultivacie mocu by bola dg viac ako jasna...asi som ti velmi nepomohla, ked mas stale pochybnosti prosto navstiv lekarku znova...

blesura
autor
24. máj 2014

@ushuaia este som zabudla napisat, ze mi dala dalsie skumavky na odber po tyzdni (cize zase tento stvrtok mam priniest moc) a to uz mi dala taku velku skumavku, tak da asi spravit aj tu kultivaciu, lenze to uz bude po uzivani ATB, ona to asi chcela hned podchytit tymi ATB, aj ked by to bolo "preventivne" opatrenie alebo co, ale to si len ja tak vysvetlujem, ona mi nic nevysvetlila, len co som sa pytatala. na nefrologiu som sa pytala, na sono, ze az o ten tyzden po dalsom odbere vsetko sa uvidi :( takze az ked zisti, ze tam ATB nezabrali, alebo ich vlastne vobec nebolo treba? ja viem, ze uz si nepomozem, jedine ze tam v pondelok zajdem a budem sa dozadovat zas vysetreni, alebo hned s mocom pridem, nech kona hned :( Absolutne nemal znamky ochorenia, je to spokojne dieta, az moc 🙂 cely den spokojny, usmievavy, takze by som si to vsimla, akurat vecer a v noci ho ekzem znepokojuje a svrbi, a chce sa casto kojit v noci. Tak uvidim, urcite sem aspon napisem, ako sme dopadli. Velmi pekne dakujem za Tvoj komentar a podporu 🙂

ushuaia
24. máj 2014

@blesura ked to chcela ,,podchytit,, jednym razom mohla zobrat moc aj na spominanu kultivaciu..., az po tyzdni ehm... 😒 , mozes ist v pondelok rovno s mocom u malych deticiek mozes pouzit zberny sacok (dostat v lekarni aspon dufam) - ten sa nalepi na kozu okolo pipika, pred odberom maleho okup (malo by to byt ,,sterilne,,) u tak malych deti a najma doma jasne ze nedosiahnes sterilny odber, preto radim okupat alebo aspon umyt genitalie mydlom a dat sacok, napr. pri rannom kojeni..., no a potom zo sacku prelej do skumavky...neni to jednoduche , niekedy ked nieje sacok nalepeny spravne moc ide vedla... 🙂 , snad dobre dopadnete...a daj vediet... 🙂

zzuzulinka
24. máj 2014

@blesura Ahoj, nas maly mal dva tyzdne, ked nam objavili v moci tiez leukocyty..hned sme isli do nemocnice, zapal obliciek. mal zvysene strasne leukocyty. mali sme aj krv v moci, nam bol maly nekludny, plakal a k tomu este aj koliky. boli sme v nemocnici asi tyzden. potom nam nasadili antibiotika a tie sme brali skoro mesiac. strasne sme sa naplasili. ideme k doktorke len na preventivku tiez stale berieme moc a zrazu doktorka, ze zapal a dost vysoky.maly bol aj napojeny na infuzie. no strasneeee dufam, ze sa z toho cim skor dostanete

blesura
autor
24. máj 2014

@ushuaia
@zzuzulinka
dakujem babulky, no ja viem zobrat stredny prud hned do skumavky, bez sacku, umyjem ho a cakam, to nemam problem, kedze je chlapec 🙂 Ach jaj, este raz vdaka.

hulahulaj
26. mar 2015

Ahoj, dala som si odkaz do googlu a odkazalo ma to sem, moja mala ma 11 mes stale kojena a tiez mala biele krvinky v moc najprv 203, po tyzdni 54 sono zistilo aj trochu zvacsenu slezinu a ked sme mysleli ze to klesa tak znovu vyse 80, ziadnu liecbu jej nedali teraz cakame na vysetrenie na nefrologii tam si vezmu aj moc na vysetrenie, crp bolo v poho, okrem soplikov mala nema ziadne problemy, som z toho hotova, strasne sa bojim ako ste dopadli?

michaelasv
21. apr 2015

@hulahulaj ako ste dopadli? My máme momentálne to isté, leukocity boli zvýšené, crp.v norme a v piatok ideme na sono obliciek

hulahulaj
21. apr 2015

@michaelasv no 3xv moci biele krvinky 203,56,189 cez obvodnu
, boli sme na sono na nefrologii tam sme davali aj moc aj krv, okrem ineho robili aj mikroskopicky rozbor, vsetko bolo ok, zaver ze prekonala nejaku virozu a mala hnis v moci, liecba ziadna kontrola o 3 mesiace, ale okrem ineho mala nepribera tak ideme dat este stolicu na rozbor ci nema nejakeho parazita a ci sa jej to neprenieslo plienkou aj dopredu

jankagumka
24. feb 2017

Zaujímavé,nás má tiež ekzém a zvýšené leukocity,ale aj baktérie inak vyzerá vysmiaty, spokojne. Nasadila mu ATB,uvidíme po tyzdni.