Liečba atopického ekzému

emka13
16. jún 2013

Pozdravujem všetkých, rada by som sa spýtala nás trojročný drobec ma atopický ekzém. Hrozne sa škriabe v záhyboch, najviac krk, ruky v záhyboch a za kolienkami. Je to hrozné. Kožná nám dala kortikoidnú masť, ktorá síce rýchlo zaberie ale nemôžem to predsa používať často. Chcela by som vedieť ako tomu škriabaniu zabrániť aj keď viem že sa to nedá a tiež čím to premasťovať. Som zúfala. Už sa to vlečie asi tri mesiace a len čo to zahojíme sme v tom znova ☹ Uvítam každú radu, veľa o tom čítam sledujem stravu, viem že to spôsobuje aj stres. Škriabe sa hlavne keď je unavená večer alebo skoro ráno keď vstane. Už rozmýšľam či to nieje aj z paplónov, plánujeme kúpiť antialergické....Uvítam každú radu. Ďakujem a prajem pekný večer.

0550
16. jún 2013

Viem o čom hovoríš je to strašné chúdatko.Ja ho mám od narodenia teraz už asi 5-6 rokov mám pokoj.Ako malá má dávali do kúpeľ smrdáky tam ma mastičkovali a nepomáhalo doškriabala som sa až do krvy musely my obväzovať ruky aby som si to nedriapala.čo pomohlo? More more boli sme pri mori odporučili to mojim rodičom v Blave chodťe k moru mala som pokoj asi tak 2roky potom sa my to zase urobilo tak sme šli znova a zas perfektne.A mastička jedna jediná my zaberá je to na predpis a volá sa Elocom potriem a zmizne tak do týždna žiadne trápenie.Mrzí ma že máte ekzém tažko sa ho zbaviť Ale vám prajem nech rýchlo zmizne a nech sa nevracia 😠

ejuska79
16. jún 2013

@emka13 moj syn to ma tiez, je to hrozne.. presne ako pises, pod kolienkami, na krku, rukach, a este aj po nozickach a rucickach nejake vyrazky... doskriabal sa len raz, ma to mesiac...potom bolo chladnejsie, tak nosil dlhy rukav a bavnene teplacky a teraz mal kratke a zatial nic, len stale vravi, ze "pá" asi ze pali, alebo ho to svrbi, neviem... nam dala beloderm-zarabany, aerius sirup, a kupat v oleji oilatum-zatial, ale kedze nepomohlo vobec, len sa zhorsilo, ideme tento tyzden k inej koznej, lebo tato prva bola divna...

ekinkala
16. jún 2013

@emka13 no skus zmenit prasok na detsky gel a nepouzivaj avivaz a mozno zmen paplon na iny material nejaky jemnejsi a neviem ci vies co je koloidne striebro ak vies a mas ho kde kupit 2 deci stoji 10e mne ho dava znama za polovicnu cenu je to vlastne prirodne antibiotikum a je velmi dobre na exzemi potierat to miesto rano a vecer mne toto koloidne striebro vela krat uz pomohlo ked doktori nevedeli ani pricinu mojich problemou zistit prajem skore uzdravenie

emka13
autor
16. jún 2013

@550 ahojky dakujem....a aké more? boli sme pred dvoma rokmi v chorvátsku, myslím že tiež to bolo po ňom ten ekzém v kľude...tak ako vravíš dva roky...teraz drobček nastúpila od septembra do škôlky tak celý rok len choroba samý kašeľ hlieny hnačka takže oslabená imunita ...možno aj to má na to vplyv ☹ tento rok sa nám nedá k moru lebo ešte máme doma malinkého drobca....alebo vyšlem len manžela s malou na týždeň...a dá sa z toho vôbec vyliečiť či je to na celý život?

emka13
autor
16. jún 2013

@ejuska79 oilatum dávam aj ja..olej mám, teraz sme kupili aj mydlo aj mastičku ale tiež nebadám veľké zmeny...skôr zaberá kortikoidná masť, ale fakt ju nemôžem používať neustále. koľko má maličký? my sme tiež menili kožnú lebo prvej to bolo šuma fuk...nezájem..nejesť sladkosti to bolo všetko čo povedala.

bamb27
16. jún 2013

@emka13 ekzem, kasel, hlieny, hnacka, oslabena imunita,,, no mne to uplne seriozne pride na potravinovu alergiu, najcastejsie to robi bielkovina kravskeho mlieka (ale moze byt aj vajce, psenica),,, teda presli sme tym, po vysadeni sa traviace problemy upravili takmer okamzite a ostatne sa uz len zlepsovalo,,,,

emka13
autor
16. jún 2013

@bamb27 ahojky ..robili nám krvné testy na alergo ale nič nevyšlo, žiadna alergia. tie choroby boli zo školského zariadenia, lebo dovtedy fakt nebola nikdy chorá...ale škôlkou sme začali každý mesiac atb a možno aj to zhoršilo ten ekzém...skúsime ale vysádzať vajíčko a mlieko a uvidíme či nastanú zmeny..a ďakujeeem

bamb27
16. jún 2013

@emka13 ani nam nic nevyslo z krvnych testov,,, ale to je uplne bezne, u malych deti tie testy maju nie moc spolahlivy vysledok, dolezite je ako organizmus reaguje realne,,,

kristinka1826
16. jún 2013

@emka13 moj syn ma tiez ekzem atopicky od 2mesiacov.do 4rokov sme sa snim trapili ale hrozne on ho mal tiez vsade hlavne na rukach pod kolenami a lickach.kozna na nom skusala vsetko mozne.posledne dva roky sa u nas ekzem vyrazne zlepsil.kozna nam na premastenie davala execipial a na loziska advantan.advantan zaberie u nas vzdy ale ten nato premastenie tak asi na 2hod maximalne.tak som sa raz nahnevala a kupila v lekarni detsky olivovy olej od dochtora Thajsa a verte mi 2roky sa u nas ekzem poriadne neukazal.teraz ma maly 6rokov a je to lepsie a lepsie.a to ho premastujem len raz dene.

kristinka1826
16. jún 2013

a nato skriabanie mame ditiaden pol tabletky vecer alebo fenistil.

emka13
autor
16. jún 2013

@kristinka1826 ahojky advantan sme mali aj my od predošlej kožnej aj excipial. teraz sme zmenili kožnú, tá nám dala tuším niečo lipocream ono to tiež veľmi pekne zaberá. kortikoidné zaberajú ale fakt sa bojím či to neškodí ak sa to používa príliš často.excipial u nás tiež nula bodov. skôr už premasťujem niveou detskou. a teda Vám ten olej pomohol úplne sa zbaviť ekzému?

emka13
autor
16. jún 2013

@kristinka1826 áno aj ditihaden aj fenistil sme dávali ale nechceli sme to dlhodobo lebo dithiaden je návykový. tak nám dala alergologička xyzal. berieme ho týždeň, zatiaľ sa škriabeme veselo ďalej, ale ako vravím, hlavne keď je unavená...večer keď to na ňu príde tak nejde prestať. aj v noci. ja si skôr myslím že ten ekzém nebude z potravín ale z roztočov, to je to čo ho u nás asi zhoršuje ☹

kristinka1826
16. jún 2013

@emka13 ano pokozka po natreti ostane dlho krasna vlazna a je neparfumovany co je zaklad pre ekzematikou.este sa mu obcas objavi ekzem ale to uz zvladneme tymto olejom nepouzivame ziadne kordikori asi 2roky.maly mal aj alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka ale 2mesiace dozadu mu alergologicka robila kozne aj krvne testy a uz bola negativna.a na svrbenie je dobry ten ditiaden.

bamb27
16. jún 2013

@emka13 kortikoidy skodia velmi velmi,,, potlacaju priznaky a neliecia pricinu,,, podla toho co si opisala je jednoznacne problem v imunite, ta dostava zabrat ak do tela vchadza alergen,,, za alergen moze organizmus brat uplne nieco ine ako ukazu laboratorne testy,,,, nastuduj si nieco o eliminacno expozicnom teste, resp. eliminacnej diete,, hoci tu na MK ,,,dozvies sa vela,,, masticky same o sebe nic moc nezmozu,,, obavam sa ze ani olivovy olej,,, dost nevhodne na ekzem, radsej ries zvnutra, kvalitne probiotika a snazit sa zistit co moze byt alergen a vynechat ho uplne,,,, najprv ked si pisala som myslela ze by mohol byt problem nejaky kontaktny, co ja viem,, na praci prasok, roztoce (i ked aj tie mozu robit podobne priznaky okrem hnaciek,,, tak preto predpokladam potravinovu alergiu) ...alebo vymienaj masticky donekonecna a cakaj kym z toho dieta vyrastie,, lebo aj to sa stava,, nakolko je to imunitna zalezitost a imunita deti sa vyvyja, dokonca niekedy skokovo,,, len potom pocitaj s tym ze sa to moze pretransformovat do inych alergiii, zvacsa respiracnych,, tiez nic prijemne 😉

kristinka1826
16. jún 2013

@bamb27 nam ten olivovy olej poradila velmi dobra kozna lekarka a zabral ja som nadmieru spokojna

kristinka1826
16. jún 2013

@emka13 u nas bola od tych 2mesiacov alergia na BKM a ma syn aj velmi pozitivnu alergiu na roztoce.xyzal uzival dlho ale bez efektu teraz mame Aerius a zatial super.skuste sa popytat na testy

bamb27
16. jún 2013

@kristinka1826 v poriadku,,, som rada ze vam to pomohlo 😉 , ale naozaj to nespada pod urcite vseobecne odporucania,, lebo velka vacsina ekzemov na to zareaguje dost zle,,, dalsia vec je ta ze inak sa treba starat o akzem v akutnej faze, cerveny a svrbvivy a uuuplne inak v kludovej faze, kedy nie je zacervenany a je len drsny,,, ja sama si netrufam na odporucania co sa mastenia tyka, i ked mam par overenych tipov,,, ale neda sa to takto cez pismenka

ajka30
16. jún 2013

my sa trapime s ekzemom uz 2 roky, maly to ma najma na rukach a nohach. Mava to strasne skarede, rozskriabane, cele mu to mokva a chrastavie ☹ Kazda choroba ( od troch rokov byva casto chory) mu to samozrejme zhorsi. Zaberaju, zial, jedine kortikoidy, ale po vysadeni sa to vzdy postupne vrati. vyskusali sme uz asi takmer vsetko, ma antialergicku stravu, berie antihistaminika, chodili sme na homeopatiu, biorezonanciu, babku-liecitelku, koloidne striebro, dubove kvapky, tea tree olej.... a ja uz si ani nepamatam co este vsetko mozne a nepomaha nic. ☹ Mate este niekto nejaku radu? Dakujem

jankafa
16. jún 2013

mne poradili na ekzem kupanie sa vo vyluhovanej veode z ovsených vločiek a to nám celkom pomohlo. Náš malý to mal z insantného čaju keĎ mal niečo okolo pol roka. potom som používala baby love krém z DM a ten nám zabral úplne najlepšie. Teraz má 7 rokov a berie sirup na alergie ( má na trávy) a ten mu dosť pomáha, od vtedy sa uz nevyhádzal.

bamb27
16. jún 2013

@ajka30 co konkretne znamena u vas antialergicka strava, cim posilujete imunitu? ...mokvajuce stadia ekzemu mozu mat dost docinenia aj s bakterialnou nakazou ekzemiku co ho robi o dost horsim,,, neviem ci sa da cakat ze to takto na dialku niekto zdiagnostikuje,,,, inak ma to velmi mrzi ze si neviete dat rady 😢 to vsetko co menujes by vazne malo pomoct, ale zrejme bue niekde zadrhel

kristinka1826
16. jún 2013

@bamb27 ved to je jasne ze ze na zacervenane loziska sme museli davat kortikoidnu masticku ale od kedy premastujem tym olejom tak nam to zabralo.a to je velmi silny alergik.byval casto chory uz bol 2krat na vybrati nosnej mandle a teraz mu brali aj krcne.

bamb27
16. jún 2013

@kristinka1826 no cervene loziska sa urcite daju zvladnut aj bez kortikoidnych masti,, ako vravim, tie nic neriesia, len potlacaju,,, je velmi dolezite nastartovat imunitu, tie mandle u vas urcite s tym vsetkym mali dost velky suvis,,, najdolezitejsie je ze ste ok to je prvorade, avsak su aj ine riesenia,,, ja chcem len upozornit na to ze aj inak sa da 😉 ..nic v zlom voci vasmu rieseniu,,, viem presne co rodic ekzematika preziva a co preziva ked robi kadeco a efekt ziadny,,, som rada ze vy ste z toho von,,, len niekedy to ide komplikovanejsie

ajka30
16. jún 2013

@bamb27 vynechavame alergenne potraviny ( mame rozpis od koznej), na isty cas sme vysadili komplet aj mlieko a miecne vyrobky, ale ani to nepomohlo. Bol aj na gastre, nema ani celiakiu ani alergiu na mlieko. Ano, ekzem sa mu casto infikuje zlatym stafylokokom, ale ten je u nas nevykynozitelny, ATB ho neznicia, iba co sa mu zhorsi zdravotny stav. Maly berie stale probiotika, bral aj kolostrum, aj multi imun sirup. Vzdy vsetko sa snazime robit dlhodobo, ale nic nam zatial neprinieslo vysledok. Minule leto sa ani raz nebol kvoli ekzemu kupat ☹ Ja uz fakt neviem co robit.

kristinka1826
16. jún 2013

@bamb27 tak do tych 4rokov sme si toho uzili az az.teraz som rada ze uz je dobre ale mame aj tak stale nejake zdravotne problemy je to na dlho.moja mama zomrela na koznu nemoc

bamb27
16. jún 2013

@ajka30 ono niekedy moze ako alergen posobit uplne nevinna potravina (mrkva, banan, jablko proste hocco),, na jej odhalenie existuje jedina metoda a to eleminacno-expozicny test,,, ale fakt sa nejdem viac stavat do poradcu, lebo takto sa takyto problem vyriesit neda,,,,, a ten zlaty stafylokok, je fakt velikansky problem,,, faktby som akurat robila vsetko preto aby sa nakopla imunita,,, uz jedine sposobom pokus-omyl,,, len to je uplne na nervy ja viem,,, studovat studovat hladat inych odbornikov, neviem asi pomoct, je to vsetko na vas, viem ze je to nezavideniahodna situacia

bamb27
16. jún 2013

@kristinka1826 to ma velmi mrzi,,, nechcela som fakt nic zlahcovat, alebo znevazovat skusenost ktoru mate,, len niekedy to ako vseobecne odporucanie fakt nestaci,,,, drzte sa 😉

kristinka1826
16. jún 2013

@bamb27 ja to dobre viem tiez som nechcela nic zlahcovat,len som napisala co nam na ten ekzem pomohlo,

jo111
16. jún 2013

Nehnevajte sa, ze Vam skacem do temy, obcas nakuknem do tem o ekzeme, kedze obcas niekto hodi zaujimavu info, sama sa s tym trapim uz od osemnastky. Ale asi pred rokom som v jednej z tem nasla odporucanie na knihu GAPS- gut and psychology syndrome (Natasha Campbell- McBride), primarne je zamerana na deti s autizmom, poruchami ucenia, ale aj alergiami, ekzemom a respiracnymi ochoreniami a je v nej popisana velmi pekne nielen dieta ale aj vyskumy, procesy v tele, atd. Viem, ze sa da kupit aj v slovencine resp. cestine, treba pogooglovat.
bamb27 ma pravdu, musi sa nakopnut imunita a ta vo velkej miere suvisi s traviacim traktom, ktoreho crevna mikroflora pokial bola narusena (ATB, strava, stres, lieky, atd.) narusilo sa aj vstrebavanie zivin, odburavanie toxinov a schopnost tela sa branit voci infekcii a zacne bludny kruh a ekzem je fakt len vrchol ladovca. Celorocna nadcha, alergie, rozne intolerancie su vsetko dosledkami, nie pricinami. A pokial sa neriesi primarny problem tak len davame naplaste na vsetko ostatne a samozrejme, ze sa to potom vracia.

0550
17. jún 2013

@emka13 mňa brávali do Bulharska tam to zabralo a ked sme doli v grécku tam sa my to zhoršilo to čierne more pomohlo do chorvatska sme nechodili .A teiž tú píšu o práškoch na pranie to tiež treba pomeniť na dáky jemnejší.A môže to mať aj s citrusov ja doteraz nesmiem jesť citrony ,mandarinky kyslú polievku atd hned by som sa vyhodila